Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 hónap a kutya tenyész...

18 hónap a kutya tenyész korhatára?

Figyelt kérdés
Vettem egy 1 éves szuka kutyát, tenyésztőjével beszéltem és 16 hónaposan befedeztettük az ő kanjával, az a gond hogy ő nem tudta hogy mo-n 18 hónap a korhatár és eddig én sem csak most írta egy ismim hogy bizony nálunk így van , nos ilyenkor mit lehet tenni kaphat törzskönyvet? vagy ezt nagyon elrontottam, apa anya szűrt, szemlén volt és kiállítási eredményei is nagyon jók. ilyenkor mi a tehendő van rá megoldás? valamint már lasan 2 honapja beadtam a kennelnév kérelmet és még semmi ez hogy szokott menni ?
2017. aug. 17. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát igazából korhatártól függetlenül a 16 hónapos még nagyon fiatal, legalább 2 évig illene várni. Amúgy a kölykök valószínűleg felülbélyegzett tk-t kapnak.
2017. aug. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

18 az alsó határ, de nincs az az idióta, aki akkor pároztatna először...

A 2 éves kort egy normális tenyésztő megvárja.

A kennelnév megérkezik, amiatt ne aggódj.

Ha van fajtagondozo klub, nekik kell jelezni és a bizottság eldonti: Kapnak e tk- t a kicsik.

2017. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Remélhetőleg nem kapnak tk-et a kölykök. 16 hónaposan, de még 18 hónaposan is kis kamasz még! Közel sem elég fejlett a vemhességhez, utódgondozáshoz! Ez a szaporítás kategória, gratulálok. Neked is csak azért kellett a kutya, hogy pénzt sajtolj ki belőle az egészsége hátrányára. És persze csak attól félsz, hogy nem sikerül elég pénzt szerezned.
2017. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nemfogjak megkapni a torzskonyvet. Az ilyenre szoktak mondani, hogy torzskonyves szaporito, de neked meg az sem lesz.
2017. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkeresed a neten a fajtád tenyésztői klubját. Elolvasod a tenyésztési szabályzatot és máris többet tudsz.
2017. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fajta szempontjából jobb, ha minden kölyök kap tk-t, ezért a fajtaklubok nem szokták megtagadni a törzskönyvezést, viszont felülbélyegzett tk-t kapnak.
2017. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!