Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sosem lesz szobatiszta?

Sosem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Van egy öt hónapos fiú yorkink. 2 hónapja van velünk, de a szobatisztasággal sehol sem vagyunk.Kertes házban lakunk,állandóan visszük ki,1-2 óránként és elég sokáig kint vagyunk vele. Ennek ellenére bent is ugyanúgy végzi a dolgát.Ráadásul mindig máshova.Rászólunk,de hiába.Nem tudom mit csináljak.Minden szőnyeg úszik a kutyapisibe, vagy foltos a kakitól.Adjatok tippeket,tanácsot mit tegyek. Köszönöm.
2017. aug. 17. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szoktasd kutya pelenkára,így bent is elvégezheti! :)
2017. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

A szőnyegeket vedd fel, amíg nem szobatiszta, vagy ne engedd azokba a helyiségekbe, ahol szőnyeg van. Főleg ha mostanra már többször odavégezte a dolgát, akárhogy is tisztítod, ő érezni fogja rajta a szagot és újra meg újra visszajár. Majd ha már stabilan szobatiszta, szőnyegtisztító géppel és szageltávolítóval (lehet kifejezetten ilyeneket kapni) kitisztítod és visszateheted. Addig a kutya maradjon a könnyen tisztítható helyeken, ott ecettel tudsz felmosni.

A rászólásnak nincs értelme, amikor kiviszed és kint ürít, akkor kell nagyon dicsérni. De tényleg nagyon örülj neki, hogy érezze milyen ügyes volt. Jutifalatot is kaphat. Bent pedig figyelj rá, mikor készülődik, felkapod és kiviszed. Ha mégis besikerül, akkor se őt szidd, takaríts össze és majd legközelebb jobban figyelsz. Amikor pedig nem tudsz rá figyelni, szoktasd szobakennelbe, hogy tudja az az ő helye.

2017. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk az jött be, hogy amikor kint csinált, nagyon-nagyon megdicsértük, egyébként nem vettünk róla tudomást, ha becsinált. Kivéve két alkalmat, amikor pont rajtakaptam, h kakál, na akkor azért leszidtam és még azon nyomban kiraktam, hogy megmutassam, hol kéne intéznie a dolgát. Úgy érzem, ez vízválasztó volt, mert utána nagyon ügyes lett.
2017. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!