Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy már sosem lesz...

Lehet, hogy már sosem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
A kutyám már 3 és fél hónapos elmúlt,és hiába viszem ki az udvarra sűrűn,mindig bent végzi el a dolgát. Van mondjuk,hogy kint is pisil,de az nagyon ritka. Hiába dícsérem meg érte ha kint végzi a dolgát,és szidom le ha bent,egyszerűen nem jelez ha mennie kell:S Az előző kutyusom ilyenkor már rég szobatiszta volt. Elég volt egyszer megdícsérni,utána már mindig jelzett az ajtó előtt mikor mennie kellett. Lehet,hogy az új kutyusom buta,és már nem is fogja megtanulni?
2010. márc. 5. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

dehogynem, hisz tudod h a kutyák sem piszkítanak a saját helyükre, légy egy kicsit türelmesebb.

lehet neki nehezebben esnek le a dolgok, de nem buta.

hogyan szoktad megdicsérni??S hogyan szidod le?

lehet keveri a két területet, nincs tisztában azzal, hogy hol lehet és hol nem.

2010. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
a kutyák sem egyformák, 3 és fél hónapos, teljesen normális, hogy nem szobatiszta még... majd az lesz, előbb vagy utóbb... evés ivás játék alvás után mindig vidd ki, előbb utóbb ráérez majd... szidással csak azt éred el, hogy amikor látod, akkor nem fog pisilni, vagy elbújik és oda csurgat.... én úgy csináltam, mikor láttam, hogy csurgatni készül, tapsoltam egyet, akkor abbahagyta, felvettem, kiraktam az udvarra, pisilt, és nagyon megdicsértem, szinte még túlzásba is vittem, sosem nyomtam az orrát a pisibe, kakiba... ha rendszeresen kiviszed, és következetes vagy, megtanulja hamar...bennt mire pisil? ha van kutyapelus, azt napközbenre felvenném... esetleg azt kiraknám, hogy érezze a szagot... az én kiskutyám, mikor pici volt, mindig ugyanoda pisilt kinn... ha a másik irányba sétálunk, akkor teljesen kétségbeesett, hogy úristen, most hova:) szóval kitartás... és legyél vele türelmesebb!
2010. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha bepisil el szoktam verni a fenekét. Ha kint pisil jutalomfalatot kap. Mindig máshová pisil bent,de amég bent volt az alom,addig oda szokott,de csak pisilni,a nagydolgot össze vissza szokta. Mióta nincs bent az alom,mert ki akarom szoktatni,azóta össze vissza pisil bent,még az ágyba is,de utána elbújik,tudja,hogy rosszat csinált,mégis bepisil:S
2010. márc. 5. 16:54
 4/20 anonim ***** válasza:

egyem meg.

mi újságpapírt használtunk, szerintem az sokkal jobb lett volna.

az első válaszoló vagyok.

a popiját ne üsd, azt játéknak veszi. a nyakát rángasd meg finoman, mert az anyakutya is úgy bünteti a kölyköket, ha rosszat csinálnak!

próbáld meg h ...pl. én mikor levittem és ott pisilt kakilt, ujjongtam hangosan meg még tapsoltam is neki:D

valahol anno ezt olvastam, h törjön ki belőlünk az öröm, ne csak szolidan jutalmazzunk:)

amikor látod, h bent pisil, ne szidd le, hanem vidd ki rögtön, vagy ha látod h pisilni akar.

megfogod és uzsgyi. Lehet már nem érsz ki, de idővel igen.

Tudod h evés és játék után kakilnak pl., és ha látod h szimatol, vagy az én kutyum mindig az egyik ajtó mögé ment, kereste a helyet, mert ki akart menni, akkor már tudtam h kaka van, és raktam rá a papírra..szóval ha látod a jellemző mozdulatait, gyorsan vidd ki, és ha oda sikerül neki, ujjongás és simik hada neki:)

2010. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

utsó válaszoló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy minden kutya más dolgokból von le következtetést.

Nála is meg kell találni azokat a motivációkat, amik használnak:)

2010. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem kéne megütni a kutyát, még a fenekén se. :-(


Én 2,5 hónaposan hoztam haza a kutyámat a menhelyről, ekkor kezdtük a szobatisztaságra való nevelést. Már nem emlékszem pontosan, de egy hónap alatt megtanulta, bár még voltak balesetek. Fél évesen azonban már stabil szobatiszta volt, képtelen arra, hogy odabent végezze el a dolgát.

2010. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a bajom,hogy az enyém már több mint egy hónapja velem van,és nem szobatiszta,sőt még remény sincs rá,hogy értené,mit akarok:S Néha nem bírom már ki,hogy ne üssem meg pedig nagyon imádom,de unom már egy nap 10x lecserélni az ágyneműt,meg a szőnyeget sikálni,és a parkettát:S Nagyon érthetetlen kutyus szegényke...
2010. márc. 5. 22:32
 8/20 anonim ***** válasza:
Mikor én tanítottam erre a kutyát, jelzem teljesen sikertelenül:DDD, nekem eleinte bent volt a kutya mert kint hideg volt nagyon, már rendesen jelzett hogy engedjem ki, mindig kimentem vele megdicsértem ...... Mikor elkezdett jó idő lenni, és elkezdtem kint hagyni a kutyát hogy szokja a kinti életet, rájött hogy baj van, és onnantól nem jelzett többet hanem elbújt:)))))), már 6 hónapja kint van, esténként meg napközben beszoktam még engedni, de hogy sokáig kint volt már kimegy magától. Ő így lett szobatiszta.
2010. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nemrég olvastam a neten,hogy ha a kutya bent pisil annak nem a neveletlenség az oka hanem az hogy azthiszi hogy ő a falkavezér amiről lekéne szoktatnod,nézz utána a neten mert számtalan cikk van arról,hogy hogyan szoktathatod le erről de persze türelem kell hozzá!Mellesleg azért pisil bent mert a területét jelöli mert falkavezérenek tekinti magát.Szerintem ne add fel idővel le fog róla szokni!!

2010. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jelölés akkor lehet, ha kan a kutyus, és szerintem csak idősebb korban. Bár ki tudja.

Próbáld meg amit írtam..látod h akarja, gyorsan kivinni és ujjongás.:)hátha. veszteni nem vesztesz semmit.

vagy vidd ki az almát vagy pelusát , h érezze h ott a szag.

DE!!Ha már nagyon nem bírod, lehet kapni sprayt is erre, az a neve, hogy helyhez szoktató spray.

Olyan szaga van, amiről érzi a kutya h ott kell elvégezni a dolgát. Én magam sosem próbáltam, de gondolom hatásos. Érdemes azt is megpróbálni.

2010. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!