Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jelez a kutyám ha...

Miért nem jelez a kutyám ha pisilni-kakilni kell neki? 10 hónapos, már 3 hónapos kora óta szobatiszta és sosem pisilt be azóta, most hirtelen 2 hete folyton bepiszkit.

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ez van!!!
2012. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kan kutya véletlenül? Jó eséllyel elkezdett jelölgetni. Ez nem egészségügyi probléma, a végbemenő hormonális változásokkal függ össze. Kinyílt a csipája és úgy érzi, övé a ház. Nem ártana letisztázni a falkasorrendet.
2012. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem minden kutya jelez. Rendszeresen le kell vinni és kész. Az enyém évek óta szobatiszta, de sosem jelzett, maximum ha hánynia kellett, de azt is nehéz észrevenni.

Másrészt meg hogy tartjátok, hogy nevelitek? Mindent megengedtek neki? Hallgat rátok mindenben, vagy azt csinál, amit akar? Kunyerál? Séta közben figyel rátok? Mindig kiköveteli magának a simogatást és a játékot, vagy csak akkor foglalkoztok vele, amikor ti akartok? Ha sikerült félrenevelni, akkor nagy valószínűséggel azért kezdett megint bepiszkítani.

2012. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuka kutya most már.Azóta kezdte el, mióta tűzelt, és ivaréretté vált. De a probléma mindig fennállt vele, eddig rongált, volt hogy egy időre abbahagyta, de mindig huncut volt. Sokat van vele foglalkozva, és fegyelmezve is.Elég határozottan szoktam büntetni és jutalmazni is. De semmit nem ér neki. Biztos hogy valamit elrontottunk párommal de egyszerűen már nem tudom hogy mit csináljak, hogy neveljem meg.
2012. jan. 8. 22:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vele olyan engedékeny. Csak akkor játszok vele ha én akarok és én hívom oda, nem etetem asztalról nem dédelgetem egész nap stb...
2012. jan. 8. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor csinálja ezt, amikor otthon vagytok, vagy csak ha egyedül marad?
2012. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a bepisilést eddig ha elmentünk sem csinálta, csak előfordult hogy rongált. Rongálni nem szokott már, ha itthon vagyunk semmihez sem nyul a saját játékán kivül, de folyton bepisil.
2012. jan. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!