Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb, ha a kutyánk...

Melyik a jobb, ha a kutyánk halála után beszerzünk gyorsan egy új kedvencet, vagy várjunk és "pihenjük ki"?

Figyelt kérdés

A kutya nálunk családtag volt.


Mik a tapasztalatok? Volt hogy megbántátok hogy gyorsan új kedvenc lett?


2017. aug. 17. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd ti érzitek, mindenki más. Én nem tudtam utána másfél évig kutyára nézni sem, mások pedig már aznap hoznak kiskutyát.
2017. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtatok áll.


A régi kutya NEM lesz szomorú/mérges/féltékeny ha újat szereztek, neki meg szerető otthont biztosíthattok.


Ha úgy érzitek hogy képesek vagytok egy új családtagot befogadni akkor hajrá, de ha nem az sem baj.

2017. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahányan vagyunk, annyiféle megközelítése lehet egy ilyen kérdésnek. Mi a probléma? Az esetleges lelkiismeret-furdalás?

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8772592-megh..

Szerintem hamar rájössz, hogy az új családtag mindent megtesz majd azért, hogy enyhítse a gyászod. Ne az önző emberi felfogás szerint gondolkodj, és ne engedd, hogy azok ítéljenek fölötted, akik szerint most aztán 10 évig egyetlen szeretetet igénylő élőlényhez sem szabad szeretettel közeledned, mert akkor hálátlan vagy és stb....


Véleményem szerint azok "bánják, ha mielőbb új kedvencet választottak, akik eleve olyan lelki beállítottságúak, hogy nehezen engednek el valakit (bárkit, legyen az ember, állat) . És azok, akik eleve eldöntik, hogy --mintegy pótcselekvésként-- "szenvedni akarnak, vádolni magukat, bűntudatot érezni" akkor is, ha egyébként pont jól tudják, hogy elkerülhetetlen volt, ami bekövetkezett.

Neked is lesz új társad, aki segít hamarabb elűzni a fájdalmat és egy kutyust is szerencséssé tehetsz, mert a gazdija leszel.

Hidd el: az előző kutyus után hagyott űrt sokkal könnyebb lesz "betölteni", ha egy másik kutyus "vígasztalását" is elfogadod ehhez. Én nem bántam meg, hogy 3 hónap után új kutyám lett. És mielőtt valaki beszól itt, hogy "érzéketlen, hálátlan dög" vagyok, jelzem, hogy ez (messze) nem azt jelenti, hogy az előző családtag egy törölt fájllá válik.

(bár akinek ezt magyarázni kell, azok ettől egyszerűbb történetet sem értenek)


Mint fentebb írtam: nem szabad úgy tekintened az új kutyusra, hogy minden mozdulatában, tulajdonságában, megnyilvánulásában az előzőt kutyusodat akarod felismerni.

Ha elfogadod, hogy minden kutyus önálló egyéniség és nincs két egyforma, akkor szerintem jó, ha mielőbb új családtaggal egészíted ki a családi kört.

És örülni fogsz, amikor újra sok bajon átsegít, hogy önzetlen szeretet vár haza, nem csak a 4 fal.

Ezt a kérdést szerintem csak te válaszolhatod meg, hiszen ez is egy olyan dolog a sok közül, ami "fejben dől el".

2017. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő. Lehet, hogy egy új kutyus segítene begyógyítani a sebet, amit az előző ejtett a halálával. De van aki meggyászolja, aztán utána később új kedvencet keres.

Én személy szerint még nem éltem át ilyet, mert világéletemben mindig volt több macskánk is, így ha valamelyik elpusztult, akkor is volt másik, aki 'vigasztalt'.

2017. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, én úgy vélem, hogy a gyászt mindenestől fel kell dolgozni, a hirtelen-hozunk-egy-másikat megoldást szőnyeg alá seprésnek érzem. A kutyám nem egy lyukas zokni volt, ami helyett bármikor vehetek egy újat.
2017. aug. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg csakis ti érzitek. Ki mennyire lenne képes rögtön egy másik kutyit felnevelni. Személy szerint nekem szükségem lenne egy új kutyusra, hogy érezzem, mintha tovább velem lenne az előző. Titkon ilyenkor reménykednék benne, hogy az új kutyusban van az előző lelke, mint a filmekben :) Ez segítene a gyászon. Kérdezz körbe a családban előtte. Ha van kisgyerek, rajta lehet segítene ez :)
2017. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi masnap vettunk. Nem birtuk azt a furcsa urt amit hagyott maga utan. Persze sokag gyaszoltuk meg a masik kutyust is. A gyaszt nem lehet meguszni egy masik kutyaval. Csak az ember lefoglalja az agyat meg a kezet. Azota ket kutyusunk van. Es imdjuk oket. Rettegek attol a naptol mikor meghalnak.
2017. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 hét után lett másik kutyánk. Eleinte lelkiismeret furdalásom volt, mert úgy éreztem, hogy túl hamar túlléptem az előző kutya halálán, és evvel úgymond megsértettem az emlékét. De végül nem bántam meg, mert az új kutyus segített elfeledtetni a gyászt, és örömet hozhattam az ő életébe is.
2017. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Veraaa05 ***** válasza:
100%
Azt ti érzitek.Ha nagyon fáj,hogy elment akkor várjatok.Ha pedig nem nyugodtan vegyetek új állatot :)
2017. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szerintem jobb ha rögtön utánna beszereztek egy kutyus mert úgy szerintem könnyebb
2017. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!