Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám séta közbe ugat,...

A kutyám séta közbe ugat, morog más kutyákra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám 5 hónapos keverék kan(nem sokára ivartalanitva lesz) amikor sétálni visszem akkor megugassa és morog más sétáló kutyákra

Azóta csinálja ezt amióta kiszőkőtt a szomszédom nagy testű kutyája nem bántott senkit én azért amikor láttam hogy felénk szalad felvettem a kutyámat a kezembe még szerencse ugyanis az a kutya kapot felé,morgot ugatot úgy hogy közbe két lábon állt azaz a melső lábai rajtam voltak


Ezelőtt más kutyákkal barátágos volt


Azóta viselkedik igy ha rászolok akkor abba is hagyja aztán meglát még egy kutyát és újra elkezdi


Csak a kutyákkal Ilyen

Felnőtekkel és kisgyermekekkel nagyon barátságos


Hogy tudnék rajta segiteni?Hogy abba hagyja ezt?



2017. aug. 18. 13:19
 1/4 anonim válasza:
Szigor es fegyelem. Ha elkezd ugatni erőteljesen húzd magad fele a pórázt, és egy idő után megtanulja.
2017. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az ugatós, morgós viselkedés a bizonytalan, félős kutyákra jellemző. Ha közelebb értek egy nagyobb kutyához, akkor megáll, borzol, akár hátrál is?


Valamelyest gátold le ezt a viselkedést, mozdítsd ki belőle, ne emgedd, hogy beleragadjon, némileg tilthatod is. De a legtöbbet az segítene, ha vinnéd normális kutyák közé, játszhatna, szocializálódhatna. Kutyaovi lenne a legpraktikusabb. Nagyon javaslom, mert ez, ha nem oldódik ki belőle, lehet komoly agresszió vagy erős félelem is később.

2017. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Nem nem hátrál nyíl egyenesen menne a kutyáknak neki


Kutyaovi lehetőség a környékemen sajnos nincs csak 80-100 km-re ha lenne járnék vele

De majd levisszem mamám kutyájához az a kutyus kb akkora magasságba mint az enyém és nagyon barátságos :)

2017. aug. 18. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szocializálni kell (újra).

Járjatok össze más barátságos, jól nevelt kutyákkal játszani, póráz nélkül.

Pórázon pedig tiltani kell.

2017. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!