Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves labradoromat hogy...

2 éves labradoromat hogy tudom leszoktatni arról hogy séta közben más kutyákra támadjon?

Figyelt kérdés
Nem minden kutyával van igy de mondjuk az esetek 80 százalékában ezt teszi.Ugy hallottam a labradorok nem agresszivak más kutyákkal szemben és nem tudom mi tévö legyek.Amugy nagyon aranyos és játékos a fentieket kivéve.
2010. máj. 3. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pórázra veszed a kutyát.

Elmetek valami olyan helyre ahol vannak kutyák(igazából az lenne az ideális, ha elsőre csak egy lenne és esetleg ismernéd is az illetőt, hogy megkérd maradjon a kutyával egy helybe).

Nyugodt maradsz és magabiztosan elkezdtek sétálni. Ne merőlegesen az idegen kutyának, de közelítsetek. Közben beszélsz a kutyádhoz, fenntartod a figyelmét (jutalomfalatka is lehet a kezedben, de ne tömd vele a kutyát csak ha megérdemli akkor kapjon). Ha észreveszi a másik kutyát és a legkisebb jelét is mutatja agressziónak (és beszéddel vagy valami hanggal nem tudod magadra irányítani a figyelmét) rövid erős hangú "nem" parancs és rövid hirtelen pórázrántást követően, megfordultok és más irányba kezdtek el menni. Közben ne nyünnyögj a kutyának, ne sipákolj vele, ne érezze azt, hogy ezzel a magatartással magára vonja a figyelmedet, illetve, maradj nyugodt, határozott, hogy ne akarjon helyetted cselekedni.

Ha minden jól megy egyre közelebb mehettek. Mikor jól viselkedik akkor jutalmazd meg. Símogasd, húzzatok rongyot.

2010. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nj-om van és ugyan ez a problémám , bár hatalmasat fejlődött a kutya.Én azt tanácsolom , h legyél vele kemény ebben a tekintetben ha neki akar menni másik kutyának foytós nyakörrvel rántsd vissza erőteljesen és mond neki h "fúj" elég hangosan h tudja h haragszol érte.1 idő utn már nem is kell rángatni csak rászólsz fúj és kész , ja és ha nem támadja meg a másik kutyát akko viszont jutalmazd! Itt már nemhinném h eltudod terelni a figyelmét kajával vagy játékkal , nekem legalábbis nem sikerült. Én ott tartok már vele h eltűri a kutyákat , nem játszk velük de nem is megy nekik.

Igazából szocializálnod kellene mert azzal lehet elérni a legjobb eredményt.Ja és még annyit , h próbáld olyan helyzetekbe belevinni ahol le tudod fegyelmezni ha ilyet csinál de persze biztonsgosan csináld (pl. ne érje el a másik kutyát)

2010. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
Ivartalanítás és kutyaiskola
2010. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amit a második válaszoló irt azt már csináltam vele.Azzal a különbséggel hogy nem fuj volt hanem nem szabad.Folytó nyakörv is van és ilyenkor szépen megbüntetem pl.megrángatom és kap egy kokit,persze nem kézzel.Valamennyit el is értem vele pl.ma már nem ugrott a kerités mögötti vicsorgó ebekre,amit azelött nagyon szeretett.Az elsö válaszolónak megpróbálom a modszerét,csak még alkalmas kutyát kellene erre keritenem.

Ivartalanitani tuti nem fogom,kutyaiskolára meg nincs pénzem.

2010. máj. 4. 21:03
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Tipikus esete, hogy miért is nem kéne valakinek kutya.

Pláne nem egy divatfajta.

Mindenki ajánlgatja folyamatosan a goldeneket meg a labikat, hogy azok milyen okosak és szófogadóak. Csak azt felejtik el, hogy beléjük sincs gyárilag beépítve semmi, ugyanúgy tanítani kell, mint más kutyákat.

Ivartalanítani, azt nem, hagy szaporodjon a szomszéd kutyájával, miután megette a konkurenciát a környéken.

2010. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem ivartalanítottam a kutyámat , nem tud kiszökni a kertből innentől kezdve meg nem érdekel , az h nehezebben kezelhető megintcsak nem izgat , majd többet foglalkozok vele és kész.Nem véletlenül vettem kan kutyát.

Második voltam.

2010. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valaki azt mondta azért ilyen akutyám mert nem szokott hozzá a más kutyák társaságához.Ez igaz is,mert egyedül volt sokáig egy nagy kertben és nem nagyon sétáltam vele.Ma viszont azt tettem amit itt tanácsolt a 2 es számu egy szukát szeretett volna megharapni ezuttal,de nem sikerült neki.Utána szépen leúlt és szót fogadott.Persze elöször rángatás nemszabadozás meg koki volt,de szót fogadott végül.
2010. máj. 5. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!