Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kisméretű kutyafajtát...

Melyik kisméretű kutyafajtát ajánlanád nekem?

Figyelt kérdés

Ölebek és kis testű kutyák jöhetnek:) Van egy Német dogunk is de szeretnénk egy kisebbet is aki bejöhetne a házba (bent is lehetne). Ne gondoljátok azt,hogy egy cicabab vagyok akinek csak azért kell a kutya,hogy copfocskákat kössön neki, ruhákba öltöztesse , stb. Nem! Én rendesen bánnék vele úgy mint a doggal. Törzskönyves kiskutyát vennék.


Na szóval:


× heti 3-4× szoktam menni nagyobb sétákra az erdőbe (1 óra-1,5 óra)

× szeretnék egy engedelmes kutyust, akit könnyen lehet tanítani

×hobbi szinten tudjak vele dogdancingelni vagy agilityzni

×mindennap min 30 percet mozgatnám

×szeresse a gyerekeket (van egy 6 éves húgom)



Melyik fajta lenne az ideális társ nekem?


2010. máj. 24. 21:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
nem cicabab hanem cicabab
2010. máj. 24. 21:16
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez a cicabab :D Nem hiszem el :D CICABABA


Bocsánatot kérek az ügyetlenkedésemért!

2010. máj. 24. 21:16
 3/17 anonim ***** válasza:

Én törpe pincsert vennék. Elég pörgősek és sokkal jobban motiválhatók mint mondjuk egy bischon.

De azt jól nézd meg honnan!

2010. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A dog nem mehet be? Hiszen neki elég rövid szőre van! Nem fázik kint? Nem az a tipikus macsó házőrző kutya...

Amúgy én ajánlom ezeket: spicc, sheltie, pincser, schipperke, corgi. Ilyeneket. Ezek mind kistestű kutyák de nem ölebek!

2010. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A dognak kivan alakítva a garázs egy tuti kuckónak. Nem fázik:) Hát igen a két kocsit kiszorította a garászból:P


Köszönöm a válaszokat, utána járok a fajtáknak.

2010. máj. 24. 21:30
 6/17 anonim ***** válasza:
Sok kistestű kutyafajta van. Ajánlom a Welsh Corgit, Törpe pincsert, Sheltiet, Schipperkét, Tacskó, Sima szőrű foxterrier, Cavalier King Charles spániel, törpe spicc, miniatűr bullterrier . Ha nem sajnálod az idődet a szőrük ápolására akkor: Bischon, West Highland White terrier, Yorkshire terrier, Drót szőrű foxterrier, törpe uszkár, máltai selyemszőrű kutya.
2010. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Törpeuszkár is nagyon jó! A 6 éves lányom rengeteg dologra megtanította a miénket már!Mindig kapható játékra,szeret csavarogni,hihetetlenül okos,és imádja a két éves lányomat is akire még ráadásul nagyon vigyáz is!
2010. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is uszkárt mondok. Az egyik legokosabb fajta, könnyen tanítható, engedelmes, sportos, barátságos, játékos de nem hiperaktív.
2010. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Esetleg Francia bulldogot ajánlom , nekem is van ,nagyon pörgős , szeret sétálni, szereti az embereket, gyerekeket:)

Mivel az Uszkárt nem ismerem , arról nem tudok mit írni , de ha többen is ajánlották biztos jó kutyus lehet !

2010. máj. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

A törpe uszkár tényleg nagyon jó választás szintén :o)

2010. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!