Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb táp?

Melyik a jobb táp?

Figyelt kérdés
Royal canin rottweiler adult vagy eukanuba rottweiler fajtatáp? Pár hónap múlva felnőtt tápra kell válltanunk és fajtatápot szeretnék a kutyusomnak. Jelenleg a visan optimanova termék nagytestű kölyök kutyáknak való tápját eszi.

2017. aug. 19. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz a kutyádnak maradj a visannal, abból is van felnőtt táp.

Ha csak a márkanév számít, akkor vegyél fajtatápot.

Kettő közül talán az eukanuba. Bár azzal állatkísérleteket végeztek, én biztos nem adnám a kutyámnak.

A royal meg kukoricából meg tartósízószerből áll.

Hát Te tudod, de ha van egy kis józan paraszti eszed, akkor az összetételt, fehérje/zsír arányt nézed, nem a nevet.

2017. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a név számít mer nem a csomagolást eszi a kutya. Pont ezért kérdezem hogy melyik a jobb mer pl azt se tudtam hogy állatkísérletet csináltak, és ha már fajtatáp gondoltam az az egyik legjobb. Azért köszönöm a választ :)
2017. aug. 19. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Én is nézegettem a fajtatápokat(német juhász) mert szinte mindentől hasmenése lett, de a férjem nem engedte, mondván tele kukoricával...stb.Pedig kipróbáltam volna. Szerintem a tápgyártók tudják mit kell a tápokba rakni, nem hinném hogy olyat gyártanának ami nem jó. Én úgy voltam vele, hogy utolsónak kipróbáljuk amit a férjem javasolt( josera duck&potato),és ha nem válik be akkor kipróbálom a fajtatáp valamelyikét.A josera bevált, így nem tudom kipróbálni:-( A fajtatáp után meg a főzés lett volna a leges legutolsó és ennyi, nem kínlódtam volna tovább a tápokkal.
2017. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy a férjed nem engedte. A fajtatáp csak marketing. Nem véletlenül nincs fajtatáp a normális tápgyártók termékeiből. (Orijen, Acana, Farmina, RNW, ToTW, Carnilove) Tudod amelyiknek a fő összetevő a hús (legalább 70%) és nem pedig a gabona/kukorica. Ellenben a fajtatáppal amiben 3.-4. összetvő a hús és az is maximum 30%.


Szerintem ne vállts tápot kérdező, legalábbis arra a kettőre semmiképp.

2017. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A fajtatáp csak marketingfogás. Most józan paraszti ésszel belegondolva, nem ugyan azok a tápanyagok kellenek egy rotinak meg egy dobermannak is? Ez csak egy jó üzlet, hogy többen vegyék. Mindig az összetevőket kell nézni. Lehet akármilyen fajtatáp, ha xar a beltartalma egy "mindenfajtás" jó minőségű tápéhoz képest.
2017. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megmondom öszintén először a visan márka felnőtt tápját akartam neki de láttam hogy van fajta táp is és gondoltam hogy hát az tuti jó a kutyának. A kérdést azért írtam ki mert hátha derülnek ki olyan dolgok amiket neten nem találtam meg a vélemények miatt. De táp váltás előtt mindenhogyan megyek a dokijához a szóbajöhető tápok adataival.
2017. aug. 19. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A doki azt fogja ajánlani Neked, amit ő maga is forgalmaz, ez általában Royal C.

Én 9 évig etettem Acana, vagy Orijen tápot, ezek váltak be a legjobban. Aztán áttértünk a BARF-ra, azt hiszem ezzel értünk révbe, a 11 éves kutyám ereje teljében van :)

2017. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Táp-témában sajnos nem az orvosoktól kell tanácsot kérni. Ők általában nem értenek ehhez. (Tisztelet a kivételnek, aki közülük jobban beleolvassa magát a témába.)

Az én állatorvosom például azt mondta, hogy ne Happy Dogot adjak a kutyámnak, mert az nem jó, hanem Pedigreet. XD

A többi állatorvos meg általában a Royal Canint meg a Hill's-t ajánlja, mert velük vannak szerződésbe, és ezért szponzorálniuk kell a termékeiket.

2017. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát mikor vettem a kutyát elöször egy gagyi minőségüt vettem igaz csak 3kg-val de utána mondta a doki hogy kölyök kutyának milyen való beltartalom szerint és sose ajánlott márkanevet. Mikor elkezdük a visant megnézte és mondta hogy ez jó lesz igaz akkor csak prémium minőseget kapot később váltottunk a szuperprémium változatra.
2017. aug. 20. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!