Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy kutya vásárlásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szó van egy Beagleről, ami ha jól tudom nem egy nagy testű kutya. Tömbházban lakunk és szerintem ez ideális lenne, mivel nem egy Golden Retriverről sem egy Boxerről van szó.

Pénzem van rá. Az is megvan, hogy honnan veszem meg, a kiegészítőket is meg rudom venni. Egy a bökkenő a szüleim semmi féle állatot nem akarnak, mert ,,Nem tudok vigyázni rá,,. Régen volt egy cicám, igen én akkor kb. Öt éves lehettem, még jó hogy akkor nem bírtam vigyázni rá. De most tizenkettő vagyok. Ellátnám a kutyát.

Ja és ott is van egy kis probléma, hogy nem tudom, mit kell csinálni amikor a kutya tüzel,( mettől-meddig, hány éves, hónapos korától, stb.)

Köszi a segítséget!



2017. aug. 19. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát én arra nem tudok mit mondani, hogyan győzzed meg.

Viszont ne merészelj szaporítótól kutyát venni, mert azzal az állatkínzást támogatod. Tenyésztőtől pedig kb 100 ezren felül vehetsz kutyát.

A tüzeléssel pedig nem kell foglalkoznod, mivel ivarérés előtt ivartalanítani kell, onnantól pedig nem fog tüzelni.

2017. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

- Egy egészséges, fajtatiszta beagle 100-150 ezer forintba kerül. Amit jófogáson látsz 10-30 ezerért, az vagy keverék, vagy beteg... gondolkodj el rajta, hogy vajon miért ekkora az árkülömbség...


- 12 évesen max zsebpénzed van, amit anyudéktól vagy a nagyszülőktől kaptál. Az a pénz el fog egyszer fogyni, a kutyára viszont mindig költeni kell (táp, állatorvos, kozmetikus, stb).


- 12 évesen neked az elsődleges dolgod, hogy tanulj. Előbb-utóbb a szüleid dolga lenne a kutyasétáltatás meg minden, amit ők nyilván nem akarnak vállalni... Nem olyan jó buli azért minden nap korán kelni és késő este levinni még a kutyát (a szüleid lehet egyedül el se engednének).


- A tüzelést illetően, a legjobb ha ivartalanítva van a kutya, így nem kell félni a vemhesüléstől. De ez is 10-20 ezer forintba kerül + még amíg lábadozik a kutya, figyelni kell rá, amit nem tudsz ha suliban vagy.


Összegezve, majd lesz kutyád, ha elköltözöl és lesz munkád.

2017. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
80%
Egy kutya felelősséggel jár,nem csak úgy van ,hogy szeretnék egy kutyát és pissz passz .A kutyával foglalkozni kell és ha te télleg fglalkoznál vele akkor a szüleid megadnák , nem csak az elején kell vele foglalkozni hanem akkor is amikor már nagyobb ,... Nekem sincs sok időm a kutyámra pedig 14 éves vagyok és rest vagyok vele foglalkozni nekem egy labradorpm van ...A kutya sok időt igényel de egy Beagle az inkább az idvarra való ,... Beszélj a szüleiddel,hogy neked ez mennyire fontos és ,hogy fogsz vele törődni, etetni fogod eljársz vele sétálni... :) szerintem előbb utóbb kapsz egy kutyát;)
2017. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ebben a formában sehogy ne győzd meg őket.

A beagle nehezebb eset, mint egy golden retriever. Nehéz megnevelni, ugatós, makacs. Nem öleb, hanem vadászkutya, kajtatóeb. Célszerű falkában tartani, és arra használni, amire való: vadászatra.

A lakásban tartás nem csak a kutya testméretétől függ tehát.

12 évesen van 150-200 ezred egy fajtatiszta kutyára? Plusz kb. 100 ezred az első költségeire (felszerelés, oltások, kutyasuli)? Azután kb. havi 10 ezred az eltartására, plusz állatorvosi költségek?

Elhiszem, hogy ellátnád a kutyádat, ha lenne, de akkor is a szüleid felelőssége és pénze. Sajnos ha ők semmilyen állatot nem akarnak, akkor nem tudsz mit tenni.

12 évesen még nem biztos, hogy mindent előre tudsz látni. A kutya jó esetben él mondjuk 15 évig. Nem tudhatod most még, hogy 15 éven át mindennap le tudod-e vinni napi négyszer, kora reggel, kora du., kora este, késő este. Ez a minimum, amire szüksége van ugyanis. Meg kell oldanod az ellátását akkor is, ha táborba vagy nyaralni mennél. Szünidőben és hétvégén is hajnalban kell kelned, minden áldott napon. A szüleid nélkül ez nem fog menni, be kell látnod. Másrészt, 12 évesen még nem biztos, hogy képes vagy megfelelően megnevelni egy kutyát (beagle-t biztos, hogy nem).

A kutyát egyébként ivartalanítani kell, és akkor nem tüzel.

A szukák 6-12 hónapos koruk körül tüzelnek először, utána kb. félévente. Egy-egy tüzelés kb. 3 hétig tart. Ilyenkor a kutya vérzik, a viselkedése is változhat, vonzza a kankutyákat, nem szabad kutyás társaságba vinni. Tüzelés után gyakran előfordulhat álvemhesség, gennyes méhgyulladás - utóbbi életveszélyes állapot, amit azonnal műteni kell. Mindez az ivartalanítással elkerülhető.

2017. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Privát,


Beatrix19:

"Nem szaporító, viszont olcsóbban adja, mint bárki és a kutyák, makk egészségesek. Ivartalantani nem szeretném. De köszi a választ!"

2017. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent elmondtak neked szinte, egyet értek velük viszont ki kell hangsúlyozzam hogy beagle semmilyen körülmények között nem való neked, ha egyszer meg is győzöd a szüleidet BIZTOS hogy ne ilyen fajtát válassz, mert makacs, nehezen nevelhető kutya, a profiknak is meggyűlik vele a bajuk nem egy kis 12 éves gyereknek. Több ilyen esetet ismerek (gyakorlatilag három szomszéd és egy rokon) akik beaglet választottak családi kutyának, az összes kutya kezelhetetlen, neveletlen, nem hallgatnak a gazdára, szöknek, rombolnak. Nem kinézet alapján választunk kutyát, gőzöd sincs erről a fajtáról.
2017. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mindenki szaporító aki nem törzskönyvvel adja a kutyáját és a kutyák csak 10-20ezerbe kerülnek, akármit is mondasz. Haszonszerzésből gyártják a kiskutyákat, nem érdekli őket hogy betegek-e csak hogy a hozzád hasonlók kiperkálják az árát és minél hamarabb elvigyék a kutyát.


Nem akarod ivartalanítani? És mit csinálsz ha felcsinálják? Tudod mivel jár egyébként a tüzelés? Nem tudom te hogy állsz ezzel már, de a kutya is vérzik, tudod mivel jár ez a lakásban? Vércseppek mindenhol. Gondolom azt se te takarítanád meg vinnéd kárpit tiszításra a bútorokat.


Ilyen körülmények közt nem csodálom hogy a szüleid nem engedik a kutyát, jól teszik.

2017. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Jol teszik hogy nem engedik.
2017. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nagyon naiv vagy... Szerinted egy szaporító úgy megy oda, hogy "szia, én szaporító vagyok, betegek a kutyáim, nincs oltásuk se, se semmi, de azért vegyél tőlem"??
2017. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennyiért adja a kutyát?

Miért nem akarod ivartalanítani? Talán te is szaporítani akarsz?? Minek?

2017. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!