Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütötték az anyjukat, mi...

Elütötték az anyjukat, mi legyen a kicsikkel?

Figyelt kérdés

Van itt mellettünk egy rétszerűség ( faluvége, határ, nem tudom, mi a pontos neve) Van itt sok cső, törmelék, lom. Na ide fialt be egy kutya pár hete. Minden este arra sétálunk és adunk az anyukának enni. Tegnap este nem láttuk, nem volt a kicsikkel. Ma reggel ahogy mentem le a boltba, láttam, hogy ott van elütve.

Felhívtuk a legközelebbi menhelyet, alapítványt ( amihez nem fűztem sok reményt, mivel mind a kettőt értesítettük már akkor is mikor megszülettek és egyik sem tett semmit). Most gondolom ünnep és vasárnap lévén a telefont sem vették fel. Végül a 20. Állatorvos felvette és mondta, hogy adjunk nrki felesbe tehén vagy kecske tejet, kamillateával, ezt adtu k neki 2x. Meg behoztuk őket az udvarra, meleg romgyok közé ebben a hideg, esőben.

Próbálkozunk a menhelyekkel de csak ebbe az egybe tudtuk volna elvinni, messzebb nem.

Valami tipp?



2017. aug. 20. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nincs kutya a közelben, aki nemrég fialt? Menhelyen is akadhat olyan anya, aki szoptat. De állatorvoshoz vagy menhelyre vigyétek el őket, ne várd meg, amíg nálatok elpusztulnak.

mennyi idősek a kölykök? A 1-3-4 hetes kölykök 2-3 óránként szopnak.

2017. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a kicsik?

Attól függően kell őket etetni, illetve ha még nem tudnak önállóan vécézni, abban is segíteni kell őket.

A tehéntej nem annyira jó ötlet, max. a kecske, de még jobb lenne kutyatápszer. Legalább napi négyszer-ötször kell etetni, de ez a koruktól is függ.


Nem tudom, merre laktok, próbáljatok facebookon állatvédő szervezeteket keresni, és kérjetek segítséget tőlük. Egymást is ismerik a nagyobb szervezetek, szükség esetén megszervezik a mentést, távolabbi helyre szállítást. De vegyétek figyelembe, hogy ők is ugyanilyen civil emberek, ingyen szabadidejükben végzik ezt a munkát, tehát nem kötelességük. De ha tudnak, segítenek.

2017. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyitva van a szemük?
2017. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Face megosztás stb jó ötlet , minél több emberhez jusson el ...
2017. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kettőnek már félig meddig. Kb 4 óránként kapnak kaját.
2017. aug. 20. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi van velük? :)
2017. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki lesz egy menhely ami befogadja őket.Már csak a szallításban várunk segítséget, mert 200km.

Azt mondják kb 4 hetesek.

Amúgy esznek szépen.

2017. aug. 21. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!