Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges a vemhesség? Mikor...

Lehetséges a vemhesség? Mikor történhetett?

Figyelt kérdés

sziasztok! Az elején szeretném leszögezni hogy nem, nem vagyok szaporító :D

A helyzet a következő: adott egy 10 hónapos szuka közepes testű keverék kutyink, dokival lebeszélve hogy az első tüzelése után ivartalanítás! Mind e közben befogadtunk egy nagytestű 2 éves keverék kan kutyát, ivartalanítva persze nem volt, ezért gyorsan doki, időpont egyeztetés! Addig a kutyák külön voltak tartva! Ivartalanítás megtörtént kb 3 hete!Lány kutyust addig nem műtettük, gondoltuk elég egyszerre egyet ápolni, így jobban tudunk figyelni. Ez alatt a lány kutyusnak megszűnt a tüzelés. Na már most....fiúcskának csak egy golyó volt a helyén. A másik feltehetően elsorvadt! A napokban vettem észre...hogy szerintem leszállt az.. :( Ezzel egyidejűleg feltűnt a lány kutyusnak a cicije növekedése. Kicsit dagi..de mindig is ilyen alkat volt, a leghátsó 2 cicije van megfüffedve...lehetséges hogy vemhes? :( Holnap doki mindenképp...most főként csak kiírnom kellett magamból, de jöhet bármi nemű tanács! Tényleg nem vagyok szaporító..én csak a kutyáknak akarok jót, mind 2 mentett! Nem gondoltam hogy pont belefutok egy ilyenbe hogy a nem látott golyó leereszkedik és aktiválódik :(


2017. aug. 20. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Felelős doki a nem leszállt herét is megkeresi és kiveszi ivartalanításkor.

2. A szukánál az álvemhesség alatt is megduzzadnak az emlők.

Dokinál majd kiderül, vemhes, vagy sem.

2017. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam hogy azért utána kellett volna nézni :/
2017. aug. 20. 18:13
 3/10 anonim válasza:
Szia!Úgy tudom hogy 2 éves kutyának már nem szokott a heréje leszállni. Lehet rejtett heréjű is / nem sorvadt heréjű / de az egy külön hasi műtét,szerintem az orvos azért nem csinálta meg egy altatásban. Az hosszabb altatást kíván min az ivartalanításnál. A szukád valószínűleg álvemhes ha nem volt összeragadva a rejtett heréjű kutyussal.Ultrahangon vagy RTG ha csinálnak,akkor a 4 hetes terhességet látni fogják. Egyébként ha nincs szükséged a kiskutyákra akkor ha vemhes,úgy is megcsinálják az ivartalanítást. Csak siess a dokihoz mert 64 napig tart a vemhesség és minél előbb annál jobb. Igaz hogy drágább mert kiveszik a méhét is. Ha simán viszed ivartalanításra akkor is ragaszkodj hozzá hogy vegyék ki a méhét ne csak a petefészkét. Így biztos hogy később nem lesz pyometrás (gennyes méhgyulladás) a kutyád. Bár mostanában úgy hallom hogy ragaszkodnak hozzá az orvosok hogy csak a petefészket távolítják el mert így előbb gyógyul a kutya meg kissebb a vágás stb. de viszont a kutya méhe is termel kismértékben még hormonokat,úgy fog viselkedni mintha még ivaros lenne. Csak teherbe nem esik. Viszont egy későbbi pyometrát elkerülsz vele.
2017. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos hozzászólást! Holnap mindenképp orvos mind 2 kutyussal, a végére járunk a dolognak!

Kiskutyákat nem szeretnék, hisz gazdit keresni neki ma már nagyon nehéz, illetve nagy a méret különbség a 2 kutya közt és a kiscsaj még nagyon fiatal...nagyon nem tenne jót neki egy ellés! Még egyszer köszönöm szépen! :))

2017. aug. 20. 18:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Doki ki tudja deríteni, hogy vemhes-e.

De ne aggódj, vemhesen is lehet ivartalanítani, minél korábban, annál jobb, az elején úgyis csak egy halom szövet, teljesen fejletlenek, és még mindig jobb, mint felnevelni egy alomnyi kölyköt. Nem állatkínzás. :)

2017. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3mas ha valamivel nem vagy tisztában, akkor inkább ne is írj semmit.

Olyan nincs, hogy inkább kétszer altatnak, mivel ez sokkal jobban megviseli a kutya szervezetét, azt viszont én sem értem, hogy miért nem szedte ki a doki a le nem szált golyót. Ugyanis az előbb-utóbb el fog daganatosodni, mivel a herék optimális hőmérséklete a testhőmérsékletnél alacsonyabban van, mindenképp ki kell szedni.

Szuka ivartalanítása során csak akkor veszik ki a méhet, ha a kutya vemhes vagy ha bármi rendellenesség van a méhen ( ciszta, daganat, stb). Pyometra hormonhatásra alakul ki, ezeket csak a petefészek termeli ezért elegendő csak ezeket kivenni. A méh nem termel semmilyen hormont sem! A petefészkek eltávolításával a méh elsorvad. Lehúzós helyeken szokták kivenni az egészséges méhet is.

Kérdező, ivartalanítsd a szuka kutyádat, vemhesen is lehet de érdemes minél hamarabb, a kan kutya le nem szált heréjéről pedig beszélgess el a dokival.

2017. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Lehetséges, hogy vemhes. Ne aggódj, vemhesen is lehet ivartalanítani, kb. félidőben célszerű.
2017. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért félidőben?
2017. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kutyusom "csak" áll vemhes!

Ivartalanításra időpont foglalva :)

2017. aug. 28. 14:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Szupi! :)
2017. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!