Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek olyan,...

Volt már valakinek olyan, hogy a tenyésztő nem adta oda a törzskönyvet?

Figyelt kérdés

2014 - ben vettük a labrador kutyánkat a hajmáskér szépe kennelből, de nem mi mentünk érte , hanem egy ismerősünk. Az a helyzet, hogy állítólag a tenyésztő azt mondta, hogy nekünk kell kiváltani a törzskönyvet, érdeklődjük meg a meoesznél. Mivel nem volt előtte még fajtatiszta kutyánk, nem tudtuk hogy működik a dolog.

Érdeklődtünk a meoesz-nél, de azt mondták hogy ilyen nincs, a törzskönyvet kötelessége a tenyésztőnek átadni, és csak a tenyésztő válthatja ki , más nem.

Időközben az első oltási könyve (amiben benne volt a tenyésztő neve, meg a kennel ) elkallódott, mi meg baromira elfelejtettük a kennel nevét, így hiába próbáltuk felkeresni. Ám mostanság előkerült az első oltási könyve, amiben benne van neve, és így utánanéztem a kennelnek, viszont az email-cím nem létezik ami fel van tüntetve, telefonon még nem próbálkoztam. Ezen kívül kb semmi infó nincs róla a neten.

Más is járt már így? Mi ilyenkor a megoldás?



2017. aug. 21. 11:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem én raktam be, de miért kellett törölni a nyilvános elérhetőségeit? Itt van a veszprémi meoesz honlapon: [link]
2017. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az email ami fel van tüntetve ezen az oldalon, amúgy nem létezik.:\

Nekem is gyanús, pont ezért kérdeztem, nem azért mert annyira fontos lenne számomra a törzskönyv, csak azért mert nem szeretem a nem tisztességes dolgokat :)

Még ha egy ilyen "elnézhető" esetről is van szó.

2017. aug. 21. 13:33
 13/17 anonim ***** válasza:
Én raktam be az elérhetőségeit. Azért törölték mert szabály ellenes Facebook profilt posztolni és egyéb személyes adatot, bár ezek mind publikusak(google első találat) szóval nem teljsen értem. Mindenesetre remélem sikerül felvenni a kapcsolatot vele.
2017. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azóta felvettem a tenyésztővel a kapcsolatot, aki annyit válaszolt, hogy bizonyára hobbiállatnak vettem a kutyát, és akik nem tenyésztésre viszik annak nem jár törzskönyv.

Ezek után, felkerestem a Meoesz-t, hogy mi történt, és hogy ezt a választ kaptam.

Erre mondták, hogy a tenyésztőnek minden esetben kötelessége kiváltania a törzskönyvet, és odaadni, ha hobbi célra, ha tenyésztési célra is veszik a kutyát.

Így nekem csak egy fajtajellegű állatom van, nem fajtatiszta.

Röviden: át lettem baszva.

Miért jó ez a tenyésztőnek? Mert ha kiváltja a törzskönyvet, akkor magát a könyvet el tudja adni pénzért egy olyan kutyatulajdonosnak , akinek fajtajellegű kutyája van, és megegyezik a kutya leírása a törzskönyvben leírtakéval. Tehát a két kutya személyazonosságot cserél.

Mivel nem tisztességes ez a tenyésztő, ezért nem ajánlom hogy bárki vegyen tőle kutyát.

2017. aug. 21. 16:12
 15/17 anonim ***** válasza:

Elöbb kellett volna erre gondolni. Sajnos így 3 év távlatából már semmit nem tehetsz, főleg nem a szerződés nélkül. Bár már az is fura, hogy a tenyésztő a három év alatt egyszer sem keresett. Én mindkét kutyám tenyésztőjével maximum kéthavonta beszélek, pedig az egyik még külföldi is.

Sajnos vannak ilyen emberek akik csak a pénz miatt csinálják és ott trükköznek, vernek át ahol tudnak.

2017. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ilyen nincsen!!!!

Van amikor a törzskönyv nem érkezik meg időben. Pl. Egyes Német Juhász keneleknél, akik eredeti Német törzskönyvre várnak, de egy jó/korrekt tenyésztő ilyen esetben adásvételi szerződést ír, melyben egy bizonyos határidőn elül vállalja a törzskönyv eljuttatását a vásárlóhoz!


A törzskönyvhöz a következők szükségesek: Érvényes törzskönyvezett szülőpár, megfelelő szűrésekkel (fajtánként változó, specifikus örökletes betegségek kizárása), fajta szemlével. A tenyészpár fedeztetési lapot tölt ki, a fialás után az alombejelentő ladása, az alom MEOESZ általi szemléje, tetováltatás. A megfelelő papírok benyújtása után kapják meg a kicsik a törzskönyvüket. A kicsik a kornak megfelelő oltással, chippel törzskönyvel adásvételi szerződéssel kerülhetnek az új gazdihoz.

Előfordulhat hogy a tenyésztő olyan kutyát ad el mely nem alkalmas a vérvonal továbbadására, ilyen esetben is köteles a törzskönyvet oda adni, de a szerződésben kötelezi a vásárlót a kutya ivartalanítására.


Nagyon alaposan utána kell nézni a tenyésztőnek akitől vásárolunk. A legtöbb fajtának van saját tenyész szervezete, érdemes őket felkeresni, és tanácsot kérni a megfelelő tenyésztő kiválasztására.

Sajnos Önt alaposan átverték, és mivel nem személyesen győződött meg szülők papírjainak meglétéről, és szerződés sem született, sajnos panasznak helye nincsen. :(

2017. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vmi szapi lehet amit linkeltek több kutyafajta van felsorolva,már az is furcsa. Lehetnek törzskönyves szaporítók is sajnos. Egy tenyésztő max 2 fajtát szokott tenyészteni nem 4-5-őt. Az rengeteg költség.


Nagyon meg kell nézni tenyésztők között is honnan vesz az ember.

2017. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!