Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogy csak a hazai fajták...

Most hogy csak a hazai fajták kaphatnak törzskönyvet meg fognak szünní a nem magyar kutyát tenyésztő kennelek?

Figyelt kérdés
Törzskönyves rotit terveztem venni a nyáron de akkor most hogy lessz? A kennel megmarad csak olcsóbban, törzskönyv nélkül adják majd a kutyákat?

2016. márc. 11. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
miért ne adnának tk-t nem hazai fajtákhoz? Valamit félreérthettél valamin. Ennek értelme se lenne, azért nincs annyi hazai fajta, hogy cserébe mást meg "kinyírjunk".
2016. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme, ilyen nincs és nem is lesz, ha lenne sem tudnánk megmondani, hogy mi a kennelek sorsa, DE ilyen NINCS!
2016. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
"A kormány bedobja a törölközőt. Nem sikerült rendet tenni a kutyás szervezetek évek óta tartó harcaiban, ezért a nem magyar ebfajtákat tenyésztő szervezeteket egyszerű egyesületté minősítik vissza, és bürokráciacsökkentésre hivatkozva törvénymódosítással megszüntetik az állami elismertségüket. Megszűnik a német juhászok, ír szetterek, tacskók, golden retrieverek és a többi százötven kutyafajta hazai közokiratnak minősülő törzskönyvezése. Csak a kilenc magyar fajtára koncentrálnak."
2016. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Még az egész mizéria előtt sem volt közokirat a törzskönyv. Hát most sem lesz az. Viszont az FCI pontosan úgy fogja elfogadni, használni, mint régebben, vagy éppen most is.Az FCI-t nem érdekli, hogy állami törzskönyv, vagy sem.
2016. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a változás, hogy úgy lesz mint pár évvel ezelőttig volt évtizedeken át: Nem lesznek államilag elismert törzskönyvek (illetve csak a 9 magyar fajtának lesz). Mellesleg marhára nem érdekel senkit, hogy a magyar állam elismeri-e vagy sem, ennek az ég világon semmi jelentősége.
2016. márc. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom az országos tenyésztőszervezetek fogják kiállítani és számon tartani a törzskönyveket.
2016. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a MEOESZ által befogadott fajta klubok papírosoznak majd. Ahogy történt ez évtizedekig az ETSZ-ek előtt.
2016. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még nem fogadták el ezt. Szóval szerintem a nyáron még bőven vehetsz kiskutyát.

De ajánlom, hogy foglald le időben mert nem úgy megy, hogy odamész és megveszed (ha tisztában voltál már ezzel akkor bocsi) én fél évet vártam, hogy megszülessen a Kiskutyám :D ő is roti amúgy :)

2016. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként én azt olvastam, hogy ezek a tenyésztők valószínűleg kimennek külföldre, hisz ott elismertek
2016. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tegnap 11:12

Csak a törzskönyvek külföldiek. A tenyésztők itthon vannak változatlanul és az almok is.

2016. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!