Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem nézz a kutya soha a...

Miért nem nézz a kutya soha a szemembe?

Figyelt kérdés
Kölyök kora óta velem van (azaz már 3 éve) Ez valami domináns dolog? (Ő az első kutyám Szóval nincs túl sok tapasztalatom vele)

#kutya #szem #amerikai stefford
2017. aug. 22. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
megadó tipusu, nem akar a szemedbe nézni mert az is valamilyen szinten dominancia. Ha egy kutya a szemedbe néz te pedig félre nézel azt hiheti hogy félsz tőle vagy ilyesmi, bár lehet hogy hülyeséget mondok de valahogy így megy. Meg lehet amúgy tanítani a kutyának de ha nem akar szemedbe nézni nem kell erőltetni.
2017. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen kutyák. A dominanciát nem egyetlen viselkedésből kell leszűrni.

Egyébként tanítottad neki a szemkontaktot?

2017. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tudom, de az én kutyám (magyar vizsla) simán a szemembe néz, sokszor már-már zavaróan, főleg, ha ügyes volt valamiben és várja, hogy megdicsérjük, pedig ő sem kölyök, de egyáltalán nem dominencia miatt. Pontosan tudja, ki a gazdája és kinek kell szót fogadnia. Amiről írsz, az nekem furcsa, mert még nem találkoztam ilyennel, hogy 3 éve veled van és nem néz a szemedbe soha. Tehát érdemben okosat nem tudok írni, csak saját tapasztalatot.
2017. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Én elég sok ilyet láttam már, és ott mindnél gond volt a figyelemmel, kontrollálhatósággal, egyszóval a kutya-gazda kapcsolattal. Például ha jött egy másik kutya, a gazda képtelen volt a saját kutyája figyelmét megszerezni, nem tudta irányítani. Persze ez még nem feltétlen jelenti, hogy ez a helyzet itt is.
2017. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálam is ez van. Ha csak ketten vagy emberek közt vagyunk akkor hallgat rám. (Jön ha hívom, leül stb..) De más kutyák társaságában észre sem vesz. Ha a másik kutyát régebb óta ismerjük akkor csak-csak engedelmeskedik de idegen kutyáknál be van zsongva. Ha nála kisebb (pl. tacskó, pincser, bulldog) vagy kölyök kutya van a közelébben akkor játszik vele meg minden de ha egy nagyobb kutya (pl. német juhász) vagy egy másik steffi akkor teljesen agresszív lesz és nem hallgat rám. Tudok ezen valamit változtatni?
2017. aug. 22. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel meg is válaszoltál mindent. A kutyád nincs kellően megnevelve, nincs kézben. Tudsz is rajta változtatni, és kell is. Eddig miért nem tettél ezellen semmit? Miért hagytad, hogy ennyire pocsék legyen a kapcsolatotok, ennyire kontrollálhatatlan legyen? Ez így veszélyes.
2017. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos az ok elég személyes. Annyit mondok hogy a kutyának volt mellettem egy másik gazdája is akinek volt már jó pár kutyája (steffi, rotti és pitt) és azt mondja hagyam rá a nevelést. Utólag megbántam mert megtudtam hogy a kutyát csibészeltete a tudtomon kívül és uszította is más kutyákra. Ez a személy hál istenek eltűnt az életünkből és most hogy egyedül maradtam a kutyával sose gondoltam volna hogy ennyire rossz a helyzet. Amíg nem egyedül voltam addig a napi 4 sétából 2re vittem én reggel és este amikor nincsenek a környéken más kutyák setáltatva. Itthon mindig is bújjos maci volt nem hittem hogy van egy ilyen oldala is. A másik kutyánakal, aki egy törpe pincser, mindig jól megvolt. Mint már emlitettem az ismerős kutyákkal jobba van de az idegen kutyákkal agresszív. (Nem egyből csak ha főlé magasodik, birkózni akar vele vagy rá ugatt) én szerintem nem ismer el engem mint falka vezér. Egy 3 éves szuka steffinél eltudom még érni hogy tiszteljen/hallgason rám?
2017. aug. 22. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyedül nem valószínű. Olyan kiképző segítségével, aki valóban ért a problémás kutyák neveléséhez, van esélyed. Azért csak esélyed, mert sokszor a gazda sem képes vagy akar egy számára komfortos határon túllépni. És ilyen kiképző egyre kevesebb van, egyre többen hagynak fel a problémás kutyák kezelésével.
2017. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!