Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzésre milyen fajta kutya...

Házőrzésre milyen fajta kutya ajánlott? (gyerek mellé)

Figyelt kérdés
A héten egy besurranó tolvaj járt nálunk. A feleségemmel otthon voltunk, de az udvar hátsó részében, ahonnan nem láttunk rá a kapura. Szerencsére csak a feleségem tárcáját vitte el, amiben kp nem volt, csak kártyák, minden hiánytalanul meglett. A történtek után arra jutottunk, hogy kell legalább két kutya (elég nagy az udvar, két kutya jobban tudná felügyelni). Mindkettő azonos fajtájú legyen, fiú és lány. Mindenképp kölyök kutyákat akarunk. Egy 3 éves gyerek is van a családban. Van két ismerős, akik kutyások, az egyik rotikkal foglalkozik, most lenne is kölyök kutya, a másik kuvasszal. De megmondom őszintén kuvaszt nem vinnék a gyerek mellé, nekem eléggé labilis állatnak tűnnek. Voltunk menhelyen is, oda elvileg fognak vinni komondor kölyköket a jövőhéten. Mindenképp csak olyan kutyát szeretnék, ami gyerek mellett nyugodtan tartható. Természetesen járnánk vele majd kutyasuliba, mert elsődleges cél az a ház és az itt lakók védelme lenne.
2017. aug. 26. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerre két kölyök kutyát venni, legalább annyira halott ötlet mint kamera és riasztó helyett kutyát tartani házőrzőnek. Egy 3 éves gyerek mellett kizártnak tartom, hogy még két kölyök kutyára is legyen annyi időtök, energiátok hogy minőségi foglalkozást kapjon a két kutya és a gyerek is.


"De megmondom őszintén kuvaszt nem vinnék a gyerek mellé, nekem eléggé labilis állatnak tűnnek."

Egy jó idegrendszerű, jól nevelt kutya nem labilis és sosem bántaná ok nélkül a családják. Neveletlen kutyánál persze más a helyzet, de gondolom ha felmerült ilyen kérdés akkor bizonytalan vagy a nevelésben is. A másik pedig, hogy gyereket nem hagyunk egyedül kutyával, főleg nem 3 évest 2 kutyával.



Miért kell ellenkező nemű legyen a kettő? Tálán szaporítani is szeretnél velük késöbb? Ráadásul testvéreket szeretnél, legalábbis amennyire a kérdésedből kivehető.

2017. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek mellé nem kockáztatnék mindenképpen nagyon jó tenyésztőtől vennék, jó idegrendszerű egészséges kiskutyát!!


Ismerőseid nem tenyésztők akkor tőlük ne vegyél!

Egy ideggyenge roti nagyon veszélyes nem csak a gyerekre de rátok nézve is. És olyan nincs,hogy jajj az anya és az apa kutya is jó idegrendszerű. Ha nincs törzskönyv nem ismered a felmenőket és elég egy ideggyenge felmenő amelyik kijön a kölykökön,lehet pont azon amiket megveszed ismerősödtől.


Kuvasz valóban nem túl mebízható fajta,jobb is,hogy elvetettétek.


Viszont a komondor szintén jó tenyésztőtől jó lehet, idegenekkel nagyon bizalmatlan,családot nagyon védi!

2017. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
16%
Egyszerre elég egy kutyus. Lányt meg fiút pedig nem érdemes. A kutya rendben van, bár a riasztó is egy elég jó ötlet. Én a dobermann-t ajánlanám. A hiedelemmel ellentétben gyerekbarát, de tenyésztőtől kell vásárolni. Bár azzal számoljatok, hogy a házban is kellene majd tartani. Sőt...
2017. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó simán lehet fiút meg lányt együtt tartani! Csak ivartalanítani kell őket.

Ahogy két azonos neműt is,mivel azok verekedhetnek főleg a kanok.

2017. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem lakom jó környéken, a problémát úgy oldottam meg, hogy kamerarendszer lett telepítve. A kutya kinti benti, jelzőkutyaként ideális.Éjjel a lakásban van, nappal szabadon mászkál. Ha valami történés van, a kutya ugat.

Volt olyan, hogy arra keltünk az éjszaka közepén, hogy a kutya morog az ajtóban, kamerára ránéztünk, és egy fickó az udvaron a szerszámos kamrában matatott.

2017. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat! Doberman kizárt, télen megfagyna kint, a házba pedig nem engednénk be. A rotival is ez a baj, télen ő is fázna kint. Lehet, hogy akkor a komondorral járnánk a legjobban. A kamerarendszerrel az a baj, hogy attól még simán kirabolnak, csak esetleg tudom, hogy ki. Én eleve megelőzni szeretném a bajt, erre pedig egy jó kiállású kutya a legjobb. Azért gondoltam fiú és lány kutyára, mert akkor meg lenne oldva az utánpótlásuk is. A kuvaszos ismerősömnek is évek óta van fiú és lány kuvasza, szintén kölyökkoruktól mondhatni, hogy már tenyészti őket. De én kuvaszt nem akarok, valahogy én tartok attól a kutyától. Mikor átmegyünk hozzájuk valami furcsa bizalmatlanságot érzek azon kutyák felől, pedig évek óta ismernek.
2017. aug. 26. 11:43
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
"Meg lenne oldva az utánpótlásuk". Az biztos, fél évenként 8-10 kölyök, gratulálok. Nem szaporítani kéne, hanem egy riasztórendszert beszerezni. Aki be akar törni, úgyis befog, elég gyakori emiatt a kutyamérgezés.
2017. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd közönséges szaporító és te is azzá válsz! Ezt hogy gondolhatod komolyan hogy azért kell fiú-lány hogy meg legyen oldva az utánpótlás? Ezek nem valami válogatott focisták hogy csak úgy utánpótlás kell, felfoghatatlan. Egy kutya amúgy is 15 évet él jó esetben, mire az "utánpótlás" kéne tizenegynéhány évesen már nem szaporítható! Nagyon felelőtlen vagy. És gondolom a két kutyát is szaporítótól szereznéd be pár tízezerért mert megmondom neked hogy EGY tényésztőtől származó kölyök is 150ezer felé rúg és ez csak a vételár, simán elmegy még egy ötvenes az első oltásokra és társaira. Lenne cirka félmilliód csak a beszerzésre? Arról nem is beszélve hogy két ekkora kutya jó minőségű tápból kieszik a vagyonodból, mert hát nem moslékkal meg tescos sz@rral kell etetni őket. Fél millióból már olyan biztonsági rendszert kiépíttethetsz ami a rendőrségre riaszt be egyből, nem csak kamera lenne. A kutyát meg az első komoly betörő megmérgezi előre ha menni akar hozzátok.
2017. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem, az ismerősöd szaporítja őket. A tenyésztés egy teljesen más dolog. De ha szeretnél gyenge idegrendszerő, beltenyészetes kutyákat utánpótlásnak akkor hajrá. Vegyél két ivaros ellenkező nemű kutyát és tőlük aztán féltheted majd a gyereked,
2017. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

Az ismerőseid kutyái valószínűleg azért ideggyengék mert felőtlenül szaporítja őket. A tenyésztés nem annyi hogy összeraksz két kutyát.

Mit fogsz kezdeni az "utánpótlással"? Menhelyre adod őket? Mert más lehetőséged nem biztos hogy lesz,szerinted azok a komondor kölykök hogy kerültek a menhelyre?

Ráadásul rengeteg betegsége lehet az anyakutyának is,a túl sok/korai szüléstől.

+testvérek... Tehát beltenyészet lenne,pont amitől ideggyenék lesznek.

Egyébként a komondor valóban nyugodtabb fajta mint a kuvasz de egyiknek se könnyű a nevelése.

Én azt tanácsolom hogy olvass utána sok mindennek és keress fel egy igazi tenyésztőt. Ezt onnan lehet tudni hogy pl. törzskönyves kutyái vannak... És nem a törzskönyv miatt kerül 100e+-ba egy kölyök nála,hanem az oltások,szűrések,megfelelő táplálék stb. mind benne van a kölyök árában. A törzskönyv csak 5e ft...

2017. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!