Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csinált volna...

Szerintetek mit csinált volna velem a kuvasz, ha rám támad?

Figyelt kérdés
Múlthéten bringázni voltam vidéken. Közterületen voltam, és összetalálkoztam egy arra kószáló kuvasszal. Mikor megláttam azonnal éreztem, hogy itt baj lesz, és lett is. Direkt megálltam a biciklivel, mikor még messzebb volt, a telefont a kezembe vettem, hogy ha baj lenne tudjam hívni a rendőröket. Mikor a kutya a közelembe ért, én mozdulatlan voltam. Elkezdett távolodni, erre én óvatosan, lassan előre indultam a bicajjal. Ekkor ugatni kezdett és felém tartott. Nem támadott meg, de ha egy kicsit is megmozdultam közelebb jött hozzám és ugatott. Ott álltam, tehetetlenül, nem mertem mozdulni sem, nehogy felhergeljem még jobban. Ha elindultam volna szerintetek rám rontott volna? Ha igen, akkor ki is nyír? Brutális volt, a kutya akkora volt, mint a biciklim. Szerencsére pár perc múlva meghallotta az ugatását a gazdája és rá rakta a pórázt. Utána percekig nem tudtam elindulni, annyira remegtem. Még most is megáll bennem az ütő, ha arra a helyzetre gondolok.
2017. aug. 26. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
"Mikor először felém jött azonnal megálltam a bicajjal és mindkét kezemet a magasba emeltem, ez utólag lehet, hogy hülyeség volt? Akkor úgy gondoltam, hogy ezzel jelzem neki, hogy nem akarom bántani." Egy ember talán úgy értette volna, egy kutya biztosan nem azt szőri le belőle hogy nem akarod bántani. A megtorpanásodból a bizonytalanságodat szűri le, a felemelt kezedet értelmezheti úgy hogy meg akarod ütni.
2017. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 paper_chaser válasza:
51%
A félelem ingerli a kutyát. És ilyenkor ott kell hagyni, mert még akkor is utolérhet az állat, ha bringán ülsz, tehát nem kezdj menekülni egyből, ha nem muszáj.
2017. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

Csak a többi válaszadót tudom ismételni. A leírtak alapján a kutya nem volt támadó szándékú, inkább a benned lévő félelem erősítette fel ezt az érzést benned és benne is. Ha rád támad akkor mit sem érsz azzal, hogy rendőrt hívsz hiszen mire kiérnek a támadás már megtörtént.


A kutyariasztó beszerzése nem rossz ötlet, bár az sem 100%os védelem de ha te ettől nyugodtabb tudnál maradni ilyen helyzetben akkor már azért is megérné azt a pár ezer forintot.

2017. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron este 11 kor húgommal tartottunk haza fele egy kert városi részről(család barátoknál voltunk) messziről kiszúrtam,hogy egy kaukázusi juhász bóklászik az út mellett más merre nem tudtunk volna menni,ha meg vissza fordulunk akkor az feltűnő lett volna. Szépen nagy ívben kerültük ki balra ( ő jobbra tartott), aztán megállt és nézett minket pár másodpercig,de nem álltunk meg mentünk tovább.Beszélgettünk,hogy semmi pánik, szépen tovább sétálunk,mintha a kutya itt sem lenne. Aztán ő szaglászott tovább békésen.


Őszintén szólva én nem gondoltam arra,hogy mi lesz ha megtámad,mivel a testbeszéde békés volt. Ha támadni akart volna minket akkor ahogy észre veszi,hogy ott vagyunk már futott volna felénk. De nem így történt.


Ezért nem szabad pánikba esni,ha elkezdünk futni vagy nyugtalanságot sugárzunk akkor tuti ránk támadt volna,mert a kutyák a bizonytalanságot támadásnak is vehetik. Így ők is támadással reagálnak.


Tudd,hogy amelyik kutya agresszív és támadni akar az nem csak ugat,meg kerülget,néz hanem ahogy meglátott volna téged egyenesen neked megy. De a kuvasz nem így tett. Ő szerintem nem tudta mire vélni,hogy megálltál,szépen tovább kellett volna menned. Persze bicikliről leszálltál az jó ötlet volt.

2017. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jól kezelted a helyzetet, ügyes voltál.

Egyébként igen, ha elmenekülsz, elindulsz, lehet hogy rád ront és megharap, akár meg is öl.

A kuvasz nem játékszer. Remélem, a gazdájának megmondtad, hogy nem kéne felügyelet nélkül hagynia a kutyáját közterületen, pláne egy ilyen kutyát.

2017. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!