Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával mit lehet csinálni?

Idős kutyával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Családtagként él nálunk, már 16 éves, cukorbeteg pár éve. A vércukra inzulinnal kordában van tartva. De már rosszul lát, alig hall, eléggé lefogyott, szinte egész nap alszik, fekszik, nagyon keveset eszik, de van hogy semmi nem kell neki. Vitaminokat kap, és próbálom mindenféle finom falatokkal etetni kézből, hogy valamit egyen.

Van úgy, hogy eszik valamiből, de mikor újra azt adnám neki, rá se néz. Akkor új ételt kell kitalálnom, és ez így megy már egy ideje.Amúgy a cukorbetegségen kívül más baja nincs.

Nem tudnám eleltattatni, de sokszor gondolok arra, ez már neki nem igazi élet, lehet hogy szenved.

Még felkel és kimegy az udvarra pisilni, de rögtön bejön.A járása is ingatag.Már semmi nem érdekli ami történik körülötte.

Ti ha van-volt ilyen öreg szeretett kutyátok, hagytátok hogy így leélje az életét, vagy mit csináltatok? Nagyon sajnálom, a szívem szakad meg ha ránézek, annyira szeretnék segíteni rajta, de nem akarom elveszíteni.



2017. aug. 27. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem szenved látványosan, én nem stresszelnék ezen. Főleg, ha más baja nincs.


Nekem is nagyon öreg csont volt az előző kutyám, az utolsó 2-3 évben ugyanezt csinálta, csak mászkált néha, aludt, nem látott, nem hallott, de simogatásnak mindig örült, mellettem szunyókált. Én akkor döntöttem az altatás mellett, mikor már napok óta nem evett, inni se volt hajlandó és láthatóan nem volt magánál, állandóan elájult, rohamai voltak és még a szemfekélye is kiújult kezelés ellenére. Na akkor mondtam magamban, hogy ennyi. :(


Ha csak nagyon öreg, rozoga és egész nap heverészik, az nem baj, de ha már haldoklik és láthatóan kínlódik, azt szerintem nem szabad hagyni. :(

2017. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom egész nap csak feküdt mert nem tudott talpra állni. Éjjel meg végig nyüszített a fájdalomtól az utolsó hetében. Akkor lett eldöntve hogy jobb neki ha elaltatjuk. Ennek ellenére egy dolgot bánok, azt hogy őt nem kérdeztem meg róla.
2017. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi kutyusunk is így volt, úgy gondoltuk addig békén hagyjuk és kiszolgáljuk, amíg elvan. A szomszéd kutyáját egy hétig hallgattuk, ahogy vonyított a fájdalomtól, mire elaltatták, és mi ezt semmiképpen sem szerettük volna. Aztán egy szombat reggel nem bírt felkelni, amikor ébren volt sokat próbálkozott, mi is próbáltuk felemelni, de nehéz is volt, meg nem tetszett neki, amikor meg nagynehezen sikerült nem bírta el magát, így szegényke maga alá kakált. Megbeszéltük otthon, hogy hétvégén nem zavarjuk az állatorvost, de hétfő reggel az lesz az első. De szegény kutyuli vasárnap reggelre elaludt szépen örökre, így nem kellett ezzel a súlyos döntéssel élnünk. 17 éves volt.
2017. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A miénk is 16 éves volt, a végén már nem tudott lábra állni a reumája miatt, elsorvadtak az izmok a hátsó lábában, pisilni sem tudott segítség nélkül. Szürkehályogja is volt, a veséje is elöregedett, valószínűleg a hallása is gyengült, ő sem nagyon akart már enni, csak feküdt egész nap. Rettenetesen nehéz volt az eutanázia, hiába tudom, hogy az ő érdekében jól döntöttünk, mégis úgy érzem még most, három és fél évvel később is, hogy hagytam, hogy megöljék. Sajnos a kutyák nagyon jól tudják "titkolni" a fájdalmaikat, mire elkezdik kimutatni, hogy baj van, akkor már késő. :(
2017. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!