Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetéskor morgásról hogy...

Etetéskor morgásról hogy tudom leszoktatni a kutyámat morgásról?

Figyelt kérdés

Teljesen engedelmes, szófogadó, kontrollálható. Ül, fekszik, behíváskor odajön hozzám, játékát visszahozza, láb mellett sétál, tehát minden rendben van vele, tényleg első szóra bemegy a helyére, de a kajáláskor ha odaadom neki a kaját azt félti és morog rám érte.

És hiába vettem el tőle múltkor a következő alkalommal mikor hozzájut ugyanúgy bevédi..

Mit lehetne csinálni, hogy ne védje be a kaját?


2017. szept. 1. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem biztos, hogy RÁD morog.

Vannak kutyák, akik morogva esznek.

Ha rád morogna, akkor nem vehetted volna el előle a kaját, hanem rád falt volna.

Szerintem ne foglalkozz vele!

2017. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Biztosan rám morog.

Csak akkor morog ha oda megyek hozzá, ha távol vagyok tőle akkor nem.

És azt csinálja hogy fel néz és morog, és amíg ott vagyok nem eszik, csak morog rám, ha elmegyek folytatja az evést, de ha akarok beállhatok közé és a kaja közé, elvehetem tőle, nem támad meg, csak morog.

2017. szept. 1. 13:54
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy neveltem le erről, hogy a seggére vágtam, és elkrrgeztem, elvettem a kaját... Következő alkalommal, csak kézből kapott enni... Azóta nincs ilyen.
2017. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi a két kutyánktól rendszeresen elvettük vagy odanyúltunk, simogattuk ha ettek. Így megszokták és természetes nekik. Szerintem neked is ezt kellene csinálnod. Egy idő után csak rájön hogy nem kell féltenie.
2017. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem vészes dolog,csak egy rossz megszokás , nem támad nem kap oda ,akkor nagy baj nincs. A kézből etetés jó megoldás lehet.
2017. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eszik, menj oda és látványosan (magyarul mindenképp vegye észre) dobj bele a táljába egy marék valamit. Eleinte valami nagyon csábító finomság(sajt, párizsi felvágva, amit szeret a kutyád) később pár szem táp.


Tanulja meg, hogy te adsz, nem elveszel.

2017. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Talált, vagy szerencsétlen sorsú kutya volt előéletében, hogy ennyire félti a kajáját?
2017. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem, pásztorkutya.

Egy szaklap írja is róluk, hogy ezek a fajták sosem dúskálhattak a táplálékban, ezért ételüket szokatlan vehemenciával védik.

De megoldást nem ír erre az az oldal ahol ez a szöveg található...

2017. szept. 1. 14:32
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok


Változatlanul nem értem, hogyha ez a fajta jellemző tulajdonsága, ami már évszázadok alatt genetikusan bele lett kódolva, akkor miért nem lehet tőle ezt elfogadni és békén hagyni evés közben?

Morog!

Na és?

Nem bánt téged, elveheted a kaját, akkor mi a baj?

Miért kell mindent kinevelni és a végtelenségig megtörni egy kutyát?

2017. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amikor enni adsz neki, megvárod hogy nyugodtan leüljön, engedelmes állapotban legyen, vagy az ugráló kutyának adod oda a tálat?
2017. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!