Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan Magyar kutyafajt...

Létezik olyan Magyar kutyafajta amelyik lenyomná a "harci kutyákat"?

Figyelt kérdés
Megnyugtatlag titeket hogy nem kutya verekedést szeretnék de kiváncsi vagyok hogy pl egy rotit vagy egy argentin dogot vagy amstaffot le tudnák gyözni a Magyar kutyafajták verekedésben?

2017. szept. 1. 15:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

Én is láttam orosz oldalakon néhány olyan videót, ahol a pitbull úgy megfogta a pásztorkutyát, hogy le kellett szedni róla. Volt olyan is, ahol a kangal összezavarodott, hogy ötödjére nyomja le a földre a pitet, aki magatehetetlenül fekszik a földön, majd elengedés után újra nekiugrott a pásztorkutyának az pedig ezt nem értve, hiszen ő az erősebb, a másik mégsem adja fel, így inkább elfutott. De ezek ritka esetek és egy eset sem volt, hogy a pit megölte volna a pásztorkutyát.

Viszont sok-sok olyan videó van, ahol a pitek az alabai, kangal, kau ellen döglötten vagy nagyon súlyos sérülésekkel a földön fekve mozdulatlanul feküdtek.


Szóval ritkán, de van esélye a pitnek. De ha a pásztorkutya komolyan veszi, akkor megöli.


A rotinak nincs esélye.


Vadászatra szelektált dogonak van esélye, de neki is kevés.

2017. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj hogy ti még nem láttatok még igazi pitet hogy néz ki egy olyan, egy cseppzsír nincs rajta egy elő izom napi rendszeres edzéssel, megtanítva hova hogyan harapjon stb.

Az ilyen kutyákat nem lehet megvenni én jól keresek 860-ezer Ft havonta én nem tudom megengedni magamnak hogy legyen egy olyan pitem mert olyan árban vannak.

Egy olyanra nem engednéd rá a kaut vagy a komit mert már a kisugárzásán érzed nem kezdő mindent tud gyorsabb jobban mozog erőseb rutinosabb, hacsak a komi fülét leharapja akkor már menekül a komi és ez tény, nem hogy eltöri a lábát.

2017. nov. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Te pedig szerintem még nem láttál igazi viador pásztorkutyát szerintem. Valószínű még élőben sem láttál komoly pásztorkutyát, mert akkor látnád azt a 40-50kg különbséget a pit és a pásztorkutya között és nem írnál ilyeneket.
2017. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Te most kinek akarod ennyire bizonygatni, hogy a pitbull erősebb minden kutyafajtától?! Magadnak?
2017. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12%

Akkor saját tapasztalat, volt komim é pitem kettő kan még senki nem volt otthon valamin össze kaptak és mire hazaértem egy döglőt komondor fogadót, a pit meg össze vissza puszilt ennyit rólatok.


Nem az orosz oldalakon kellene kiindulni ahol keverékeket engednek kaukra, mert azok ugy vannak kiválogatva hogy a kau nyerjen. Ha annyira jók lennének a pásztorkutyák miért nem tudnak betörni a viadorozás csúcsára? hoppá.

2017. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Oké, elég szavahihetőnek tűnsz az eddig beírásaid alapján, így hiszek neked. Kíváncsi vagyok, hogy egy oroszlánnak vajon lenne-e esélye egy ilyen pit ellen...


Igen, orosz videókon sok esetben vannak keverék pitek, amstaffok, de vannak ott gamepitek is. Olyan videó még soha nem került fel, amin a pit megölte volna a pásztorkutyát. Vajon miért? A pites miért ne rakná fel, eldicsekedve, hogy az övé megölt egy kaut? Azért, mert nem történt ilyen. Olyan igen, elismerem, amikor a pásztorkutya összezavarodott, hogy ötödjére vágta földhöz a pitet, lenttartva, az magatehetetlenül feküdve, a pásztorkutya jól szocializált ösztöneiből kifolyólag elengedi, és az az ostoba pit hatodjára is nekiugrik. A pásztorkutya pedig nem érti, összezavarodik, hiszen én vagyok az erősebb, miért nem adja fel és inkább elszalad. Vagy van a másik verzió, amikor hatodjára oda harap egy halálosat és a pitet lehet elásni.

2017. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Milyen hoppá? Ezekben az országokban, amik a videón szerepelnek a pásztorkutyák a viadorkutyák csúcsai. Csak showból engedik őket össze más fajtákkal, mert tudják, hogy nincs esély ellenük. Menj fel orosz oldalra, ott van ahogy a kau, alabai, kangal gyalázza a piteket, tosa inukat, kanári szigetekieket, rotikat, stb.

Beraktam már ide linkeket korábban, de mindig leszedik az adminok.


Csak 1 olyan videót mutass, ahol a pit megölte a pásztorkutyát.

2017. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem tartják viadorkutyának a pásztorkutyákat mert ahhoz úgy el kéne 'hülyíteni' őket ahogy a piteket gondos szelekcióval sikerült. Szóval teljesen ki kell tenyészteni belőlük a szociális viselkedést ,a fajtárs kommunikációs jeleinek értelmezését és felfokozni az agressziószintet. Csak akkor eredeti feladatukra nem lennének alkalmasak csak agyatlanul irtanák egymást a falkában és a rájuk bízott állatokat is ,és csüngenének az első farkason szájzárat kapva ,amíg a többi farkas szét nem szedi őket. Az ilyen gamepit jellemű kutya életképtelen falkában és szabad ridegtartásban amire ezek a pásztorebek ki vannak tenyésztve. No meg nem mellékesen egy kisebb testű kutya szállítása raktározása etetése sokkal kevésbé költséges, és bizony a viadalok illegalitásából adódóan ez sem mellékes szempont.
2017. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!