Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyákkal se lehet rendese...

Más kutyákkal se lehet rendesen sétálni?

Figyelt kérdés
Az enyém azt csinálja, hogy mindig megáll szaglászni valamit. Ez kb. olyan mértékű nála, hogy megyünk 3 lépést, aztán talál valami szagot, és 10 percen át vizsgálja, nyalogatja, stb. Aztán ha végre elindul akkor megint talál valamit. Ilyet még soha nem láttam kutyáknál, mindenki más a környéket normálisan tud sétálni a kutyájával. Nálunk meg csak egy helyben állás az egész. Emiatt sosem fárad el igazán. Mert ha órákon át sétálnánk, akkor sem lenne benne érdemi mozgás, ha folyton megáll valamiért. Ő egyébként egy nagyon aktív kutya, mindene a mozgás, de ha érez valami szagot, akkor teljesen megszűnik számára a külvilág. Sokszor nincs türelmem ehhez a viselkedéséhez, úgyhogy ilyenkor inkább továbbhúzom, hogy haladjunk, mert nem muszáj minden szagnál 10 percet eltölteni. Olyat is szoktam hogy a fű helyett inkább a betonon viszem, ott kevesebb a szag, de a kerítések tövében még így is talál. Miért van az, hogy más kutyának elég az, ha csak megszagolja, aztán megy is tovább? Az enyémnek miért kell ilyen sok időt eltöltenie ott? Ez nevelési vagy jellemprobléma lehet?

2017. szept. 2. 02:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Belvárosban nincs rá sajnos lehetőség.

És nem is merném elengedni, mert nem jön vissza.

2017. szept. 2. 16:47
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahová szeretnél jutni (mondjuk boltba, kávézóba, barátokkal megbeszélt találkozó helyre) , akkor nem kell engedni neki, hogy szaglásszon hosszú perceken át. Viszont ha tényleg csak miatta indulsz el sétálni, akkor lehet, akkor szaglásszon de ehhez fontos, hogy tudja, ha a gazdi nem engedi, akkor nem, és kész.

Mivel két igen mozgékony fajta keveréke, csak sétával sosem fog lefáradni. Neki kéne valami intenzívebb mozgás (mondjuk futás), de mivel ilyeneket betonon nem lehet végezni, mindenképp ajánlatos lenne keresned olyan helyet (rét, erdő, park) , ahol tudnátok esetleg futni/biciklizni.

Amikor esetleg futottok, akkor viszont nincs szaglászás, csak futás. Majd pihinél, sétánál szaglászhat.

Azt nem tudom, hogy felétek milyenek a kutyafutik, de nálunk vannak benne agility akadályok, ha nálatok is van ilyen, érdemes lenne legalább hobbi szinten kicsit kipróbálni az akadályokat.

Vagy lépj be a helyi kutyás csoportba Facebookon (általában minden nagyobb városnak van egy ilyen csopija) és ott írd ki, hogy a kutyádnak keresel játszópartnert (fontos megemlíteni a kutyád jellemét, méretét, nemét, viszonyát különböző kutyákkal, meg, hogy mikor és merre sétáltok) . Lehet találnátok olyat, akivel rendszeresen összetudnátok járni a futiban, és a kutyád kitombolhatná magát.

2017. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Mindig csak miatta indulok el sétálni, nem a saját programjaim miatt.


A futással régen próbálkoztunk, de 2 életveszélyes szokása is volt közben: az egyik, hogy ha valami szagot talál akkor satufékez, a másik pedig, hogy keresztbe átvág a lábam előtt, ha a túloldalamon van egy szag. Egyszer emiatt brutál átestem rajta. Szóval ő még intenzív mozgás közben is a szagokat keresi. Egy darabon rá lehet erőltetni, hogy ne álljon meg csak fusson, de ha érez valami nagyon érdekeset, akkor elfelejt mindent maga körül.


Az agility szó hallatán már a hideg kiráz, régen "játszottunk" ilyet, hobbi szinten, jó kis porckorongsérv lett a vége, úgyhogy hallani nem akarok erről többet. :(


Ismerünk más kutyákat, de semelyik nem szeretne játszani az én kutyámmal. Eddig minden kutya akivel találkoztunk csak max. körbeszaglászta, aztán ment tovább. Az enyém viszont szerelmes minden egyes kutyába aki szembe jön, és eléggé "nyomul". A többi kutya pedig általában megilletődik ezen, hogy az enyém miért olyan közvetlen és barátkozós velük, és inkább arrébb húzódnak.

2017. szept. 2. 23:40
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor meg kutyasuli, a leírásod alapján abszolút nem figyel rád séták/futás során. Ez nem elhanyagolható probléma.

Nem tudom milyen városban élsz, de, hogy egyetlen kutya sincs, aki szeretne játszani az fura. Az agilitys dolgot megértem, de a sérv miatt akkor minden más intenzív mozgás ki van lőve. Tehát az egyetlen megoldás, ha megtanul rendesen sétálni, mert amit csinál, az nem az. A kutyád folyamatosan érvényesíti az akaratát, te meg szinte soha. Menjetek kutyasuliba, ahol rendesen megtanítják sétálni, mert amit csinál a kutyád az a te akaratod totális figyelmen kívül hagyása. Persze, hogy érdekesek az idegen szagok, nem azt mondom, hogy nem szagolgathat, de csak ésszel. Az én kutyáim is minden érdekeset megszimatolnak, de azonnal jönnek is tovább. Ha 1-1 szagnál leragadnak, akkor egyszerűen elhívom onnan őket. Az, hogy szagolgat a kutyád, az normális, az, hogy nem tudod kihívni abból a szituációból, nem az.


Amúgy (már ne vedd sértésnek) nekem elég furcsa a hozzáállásod. Én voltam aki írta az agilityt, futást, haverkodást, de mindegyik javaslatomra volt egy kifogásod. Akkor légyszi, mondd már el, hogy mit szeretnél olvasni, mert nem tudom.

Ha arra vársz, hogy valaki azt írja, hogy tök normális és elfogadható, hogy a kutyáddal séta során nem haladsz semerre, akkot az nem igazán fog bekövetkezni.

Te szemben állsz egy problémával, amit nem figyelmen kívül hagyni, hanem korrigálni kell. A lefárasztásra meg nem kifogásokat, hanem megoldásokat kell keresni.

2017. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem lehet a kutyát kontrollálni, behívni ingergazdagabb környezetben, akkor ott igencsak sok probléma van a nevelésben, kapcsolatban. Ha a kutya-gazda kapcsolat nem jó, az minden tekintetben elő fog jönni, minden szituációban mutatkozni fog. Így ez a séta is ezt tükrözi.

Miért nem neveled meg, hogy be lehessen hívni?

2017. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Hát akkor itt komolyabb gondok vannak. Ha nem mered elengedni, mert nem jön vissza már rég rossz. Kutyasulit javasolnék.
2017. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem szóltam le senkit sem a tanácsai miatt. És nem kifogásokat kerestem, hanem elmondtam az okokat hogy mit miért nem csinálhatunk.

Kutyasulira nem tudok áldozni. És amúgy sem látom értelmét, mert a kapcsolatunk nagyon is jó, a lehető legjobb, a séta pedig semmit nem jelent. A világon nincs nála szófogadóbb kutya, bármit megcsinál, amit kérek. De konkrétan bármit. Állandóan rám figyel, ha mozdulok, ő is mozdul. De kint nagyon könnyen eltereli a figyelmét bármi, és ez így természetes. Nem várom el, hogy csak rám figyeljen folyton, és az én kívánságaimat teljesítse.


Az pedig nem igaz, hogy mindig csak az ő akarata érvényesül, írtam is, hogy néha továbbhúzom és nem engedem egy helyben állni sokáig.


Egyébként meg vissza tudom hívni ha nagyon akarom, de nem szeretem akkor sem elengedni, mert könnyen bajba keveredhet, kiszalad autó elé, elveszik, stb. Nem biztos hogy időben észrevenném a bajt és tudnám hívni.


Nem olyan nagy baj a séta sem, csak unatkozok közben, ennyi. De nem életbevágó probléma, ki fogom bírni biztosan.


Én elfogadtam, hogy ő ilyen szag-mániás, és nem gondolom, hogy ez neveletlenség lenne a részéről. És nem is akarom megváltoztatni őt.

Az eredeti kérdésem arra irányult, hogy vannak-e más ilyen jellemű kutyák is, ugyanis eddig még nem találkoztam ilyennel rajta kívül.

2017. szept. 3. 15:22
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Miért hazudsz? Legalább magadnak ismerd be, hogy elrontottad a kutyádat!

Egyszer ezt írod: "És nem is merném elengedni, mert nem jön vissza." (11. hozzászólás 2017.09-02 16:47)


Majd ezt: "Kutyasulira nem tudok áldozni. És amúgy sem látom értelmét, mert a kapcsolatunk nagyon is jó, a lehető legjobb, a séta pedig semmit nem jelent. A világon nincs nála szófogadóbb kutya, bármit megcsinál, amit kérek. De konkrétan bármit. Állandóan rám figyel, ha mozdulok, ő is mozdul. De kint nagyon könnyen eltereli a figyelmét bármi, és ez így természetes. Nem várom el, hogy csak rám figyeljen folyton, és az én kívánságaimat teljesítse. "

17. hozzászólás 2017.09.03. 15:22, most még azt írja tegnap előtt).

Most akkor itt siránkozol össze vissza, de a tanácsot nem fogadod meg mert mindent jobban tudsz. Ha kutyasuliba nem akarsz járni akkor hívjál házhoz járó trénert az is van jópár. És ha már ilyen kutyát választottál akkor mozgasd le, és irtad, hogy az agility hülyeség, nem nem az, de gondolom nem volt rendes edző/tréner aki megtanította volna, hogy mire figyelj és hogyan agilityzzél hogy se te se a kutya ne legyen beteg.

Tudom a következő válaszod az lesz, hogy 12 éves lány vagy, és első kutyád és a szüleid nem akarják.

2017. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A jól nevelt, gazdával jó kapcsolatot ápoló kutya mindig behívható és nem szalad ki az autó elé sem. A séta pedig igenis nagy dolog, mert itt bontakozik ki a kutya igazi énje. Feléd is. Egy zárt házban/kertben baromi könnyű rád figyelnie, hiszen nem sok más, nem megszokott inger éri. A sétánal ugyanúgy kéne figyelnie rád és a hívásodra mint otthon.
2017. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ok, tényleg ellentmondásosnak tűnhet amit írtam.

Az igazság az, hogy nem tudom, hogy most vissza jönne-e. Régen nem jött vissza, de akkor még nem az én kutyám volt, és nem is volt olyan jó a kapcsolatunk, csak én foglalkoztam vele néha, a "gazdái" helyett. Akkor házon belül is szinte csak a saját feje után ment, nem azt csinálta amit kértem. Akkoriban ha elengedtem, direkt nem akart visszajönni, szélsebesen "menekült" a másik irányba. Ha utolértem akkor pedig lapított. A kapun is kiszökött, amint lehetősége volt rá. Ő egy menhelyi, sokat bántalmazott kutya volt, valószínűleg ebből fakad, hogy menekül, amint lehetősége van rá. De már lassan 4 éve velem van, és azóta még sosem mertem elengedni olyan helyen, mert félek, hogy nem jön vissza, úgy mint régen. De ha jobban belegondolok, talán alaptalan ez a félelem, mert mióta ténylegesen az én kutyám lett, sokat javult a kapcsolatunk, sőt, nagyszerű lett! Az emberek mindig megjegyzik, hogy mennyire össze vagyunk hangolódva, mert sokszor már egy szusszanásomból is tudja, hogy mit szeretnék tőle. Kérésre olyanokat is szívesen megcsinál, amit más átlagos kutya nem. Csak emlékszem rá, hogy régen mennyire nem lehetett őt elengedni, és még mindig bennem van ez a félelem, hogy talán most se jönne vissza, ha valami annyira eltereli a figyelmét. Féltem őt, ezért inkább nem kockáztatok.


Az agility-s vádhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy rendesen csináltuk (nem is tudom elképzelni, hogy hogy lehetne másképp), de a kutyának örökletes jelleggel tropa az egész gerince, és ezt kívülről senki sem láthatta, nem tudtuk előre. Nem hiszem, hogy minden kutyatulajdonos megengedheti magának, hogy teljes gerinc MRI-t csináltat a kutyájának, mielőtt agilityzni kezdene vele. AZ eset kapcsán több szakértővel is konzultáltam, és mindannyian megerősítettek abban, hogy ez sajnos benne van a pakliban, és igen nehéz kivédeni.


Nem tudom, hogy miért számít, de 20/L.

2017. szept. 5. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!