Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rendes pórázho...

Hogy szoktassam rendes pórázhoz a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 7éves bichone havanese kutyám és eddig flexi pórázt használtunk hámmal.Viszont én szeretném átszoktatni nyakörvre meg rendes pórázra.A hámmal eléggé szokott húzni és félek hogy a nyakörvnél is ezt csinálná.

2017. szept. 2. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ráteszed és mentek. Kész, hozzá van szoktatva.
2017. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
A rendes póráz ugyanolyan mint a flexi csak rövidebb, nem értem mit kell szoktatni rajta? Ha hámmal húz, akkor nyakörvvel is fog.
2017. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
A nyakörv nem valami jó ötlet ilyen kistestű kutyáknak, főleg ha húz is. Tönkre vágja a légcsövét, a húzás pedig nem marad magától abba, ezt hámban ugyanúgy lehet korrigálni mint nyakörvben egy ekkora kutyánál. Szóval először tanuljon meg sima pórázon és hámban szépen sétálni.
2017. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is a húzásról kell leszoktatni, utána már könnyen megy.
2017. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először a húzást kell megszűntetni. Az én havám is húzott sokáig. Amikro lekezdett húzni két dolgot csináltam: vagy megálltunk egy helyben, és nem haladtunk, vagy elindultunk a másik irányba, és ha megint húzott, akkor újra. Beletellett pár hétbe, amíg abba hagyta a húzást.


A hám maradjon, mert a havanesek hajlamosak a légcsőszűkületre(az enyém 10 éves, és esélyes már, hogy légcsőszükűlete lesz).

2017. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!