Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sírba visz a kutyám, mit tegyek?

Sírba visz a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8446895-mit-..


ez egy előző kérdésem, aki ott kommentelt az már tudja miről van szó, a lényeg viszont hogy azóta sokkal rosszabb lett a helyzet már az őrületbe kerget, lassan inkább meghalnék minthogy kimenjek vele sétálni.

Mostanra nem ugat ha kutyát lát, de valahogy lemered, hívásra nem jön, próbál lefeküdni és meredten bámulja a kutyát, ilyenkor csak húzni tudom, de még vonakodik is, amellett hogy baromi ciki nagyon megterhelő mert megnőtt. A másik hogy ha kutyás jön szembe akkor erővel le akar feküdni és olyan 15 méteres távolságból elkezd settenkedni, ha leültetem akkor is görnyed le, más kutyák nem értik mit csinál így idegesek tőle, sehogy nem tudom kinevelni belőle, annyit tudtam elérni hogy még mielőtt lefeküdne leültetem és akkor megül a fenekén még elhalad a másik kutya, de néha felugrik és ugat(ez ritka). Agresszív őrjöngő kutyára ő is hasonlóan reagál, le lehet állítani, de ez sem kellemes (morgó kutyára nem figyel) ha oldalt jön kutya vagy mögöttünk, esetleg előttünk halad azzal nincs baja, néha forog vagy le akar feküdni, de egészen kontrollálható. Vannak esetek mikor meglát egy kutyát (bármilyen irányban) és lefagy nem mozdul csak figyeli, leül, de jönni nem akar. Sokszor úgy alapból sem akar jönni, megállunk hogy szaglásszon (mert menet közben nem tud vagy nem akar) ilyenkor néha én is elbambulok és mikor ránézek ő is csak bambul ki a fejéből. Sokszor egész séta alatt megy a huzi-voni, vagy nem akar jönni, vagy 5 percenként megáll "bámészkodni" Eddig azt hittem hogy azért csinálja mert nem volt alkalmam kutyákhoz oda engedni (a viselkedése miatt) de ha el is viszem kutyás haverhoz akkor max körbe ugrálja aztán hali, tovább nem érdekes(az sem akivel csak havonta 1x találkozik). Kutyához oda engedni lehetetlen, az elmúlt hónapokban 1x sikerült amikor is egy pad választotta el őket egymástól, máskor lehetetlen mert ha félre ültetem az egy jel a másik kutyásnak hogy probléma van vele, ha settenkedve közeledik az attól meg a kutya ijed meg. Ha közel is kerülnénk annak ugatás és őrjöngés lenne a vége. Ugye a másik kérdésnél mondták/mondtátok hogy legyek érdekes fogjam fel máshogy, de ezt épeszű ember nem tudja elviselni, már a séta elején azon jár az eszem hogy "na ma mivel fog felbaxni?". Mivel próbálkozzak még? mit akar már? nem értem, miért csinálja ezt? amúgy az a kérdés után bele húztam, már nagyon jó volt minden amikor is egy kistestű dög megtámadta és minden össze dőlt, azóta egyre rosszabb és rosszabb minden, azt a támadást még 3 támadás követte, így a kistestűekkel már alapból agresszív, akkoriban behívható volt, már nagyon bizakodó voltam hogy minden rendbe jön de nem... csak süllyedünk és süllyedünk. már nem látok kiutat. Talán annyi pozitivum van hogy egyre közömbösebb más kutyákkal, nem őrül meg rögtön, egész kontrollálható de a parancsokra már nem hallgat, az a támadás óta nem engedtem el mert nem jön már vissza, jutalomra sem, bármi után elfutna, nem áll meg parancsra...konkrétan minden összedőlt az a nyanvadt kis dög miatt. Van valakinek tapasztalata vagy ötlete hogy mi az istent kezdjek vele? mert lassan sírba visz...


ui: ha hagyom lefeküdni akkor vár amíg a másik kutya oda ér és mikor már pár méterre van felugrik és ugat. Erről már fél éve nem tudjuk leszoktatni. nyaralni is vittük, szörnyű volt. volt hogy már a kezdetektől nagyon őrjöngött, 1x oda tudott jönni a másik kutya, a többi alkalommal vagy csöndben volt vagy ugatott, vagy felugrott és őrjöngött pedig a közelünkben sem voltak, semmit nem akart csinálni csak feküdt, ha sétáltunk ugyan úgy ment a huzi-voni...(nem ő húz engem hanem én őt)


2017. szept. 5. 20:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%

Sajnás mást nem tudok javasolni csak, hogy vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel és vidd vissza vagy lépj kapcsolatba a Szánhúzó Alapítvánnyal (mivel Akita fajtamentés nincs) és ő talán tudnak segíteni új gazdát keresni.

Ha nincs se pénzed, se időd, se motivációd, hogy helyrehozd ezt a problémát akkor nem is fog menni. Főleg nem interneten keresztül szerzett tanácsokkal. Helyig hol vagytok, hogy ilyen kutyaiskolák vannak és házhoz járó kiképző egyáltalán nincs?


"Ugye a másik kérdésnél mondták/mondtátok hogy legyek érdekes fogjam fel máshogy, de ezt épeszű ember nem tudja elviselni, már a séta elején azon jár az eszem hogy "na ma mivel fog felbaxni?"."

Ezt a kutya is megérzi rajtad és ki is hat a viselkedésére.

2017. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
próbáltam máshogy állni hozzá, de már a séta elején unott és csak vonszolja magát. Mint mondtam elajándékozni sem eladni nem fogom, én szívesen foglalkoznék a problémával, most sem hagyom annyiban ahogy tudom "nevelem", de hogy legyek motivált ha azt sem tudom mit csináljak? Ha meglenne hogy ezt, meg ezt próbáld, így, meg így akkor újra lenne motivációm. A mostani technikáim már hasztalanok ezért új ötletek kellenének hogy mit próbáljak még meg.
2017. szept. 5. 21:43
 13/27 anonim ***** válasza:
73%

Már akkor tudtam, hogy ez egy akitáról szól amikor még meg sem néztem az előző kérdés kulcsszavait.

Sajnos amiket leírtál tipikus jellemvonásai a fajtának és ezeket az ősi fajtákat borzasztó nehéz bármire is rávenni aminek ők a fejükben nem látják értelmét. Az egy dolog, hogy gond van a hozzáállásoddal mert már előre rettegsz amit a kutya is tud hidd el és ezért nem vesz komolyan de emellet a legnagyobb szakértelemmel rendelkező embernek is okozna fejtörést.

Sajnos a fajta jellemzői a hisztériázás, a makacsság, a látványos unatkozás, a játékkosság teljes hiánya, a macska módjára való settenkedés, a gazdi teljes mértékben való figyelmenkívűlhagyása, a séta közbeni elvetődés majd felmosórongyként való viselkedés és még sorolhatnám.

Szerintem ha beledöglesz is ilyen marad ez van így kell szeretni, ha meg úgy érzed megalázó ahogy viselkedik gondolj arra, hogy ha pl. én látnálak egy percig sem lennék meglepve ismervén a fajtát és nem néznélek le hanem azon gondolkodnék mennyire lenyűgöző, hogy a kutyád ennyire erősen hozza az akita tipikus jellemét. Ameddig a kutya nem tesz kárt semmiben csak őrjöng addig próbálj vele türelmesebb és határozottab lenni vagy legalábbis tettesd aztán majd belejössz.


Egyébként sok akitás kérdés volt mostanság és sokan mondták mennyi borsot tör a kutyájuk az orruk alá és soha többé nem vállalják a fajtát mert vállalhatatlan jelleme van, úgyhogy nem vagy egyedül ezzel. :)

2017. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor valószínűleg az lesz mint legutóbb, fegyelem, több séta, jutalom. A tenyésztő szerint 3 éves korára már talán kinövi a hülyeségeit, nagyon remélem hogy így lesz, addig meg csak sikerül túlélni.
2017. szept. 5. 21:58
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Továbbadni egy neveletlen, kontrollálhatatlan, agresszív kutyát? Azért ez már túlzás lenne.


A lefekvés nem azt jelenti, hogy normálisabb lenne más kutyákkal. Épp ellenkezőleg: vadászik. Ezért nem tudod még kevésbé irányítani közben.

Az ilyen helyzeteket csak komoly, erős, drasztikus szabályokkal, kontrollal lehet kezelni. Első körben lehetne egy korrekt pórázfegyelme a kutyának. Tilos minden kiugrás mellőled, minden kiugatás, lefekvés, huzatás, bármi. Melletted a helye, téged kell követnie, nyugodtan, higgadtan. Nem irányíthat, nem lehet önálló döntése, hogy mikor kit vadászhat le!


Az egyéb szabályokkal, letiltásokkal hogy álltok? Az alap szabályokat kellene bevezetni jól. Amíg nem tudod közvetlenül magad mellett sem kontrollálni, nem tudod letiltani kisebb dolgokról séta közben, addig hogy várhatod el, hogy kutyáról le tudd tiltani? Vagy vissza tudd hívni?

Emellett az étel iránti motivációt is meg kellene növelni. Annyira, hogy megérje neki azt választani, mint a másik kutyát. Hogy tudd jutalmazni, ha majd lesz jó viselkedés. És végül vinni kellene normális, kézben tartott, jól szocializált kutyák közé, hozzáértő felügyelet mellett! Erre pedig csak a kutyaiskola a jó.

2017. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
olyan ritka erre a jól szocializált kutya mint a fehér holló. Kisebb rendszer már van, ha kutya jön szemben van hogy már magától leül, nem húz, általában mellettem jön, első szóra leül. csak akkor fekszik le ha túl közel vagyunk, de fel lehet ültetni és akkor nincs gond. viszont még így is van hogy a másik kutya után fordul, vagy felugrik esetleg ugat, ilyenkor tiltom és vissza ültetem, amíg nem ül le nincs haladás, ha leül akkor megdicsérem és megyünk tovább. Mikor más kutyával szemben leül akkor is dicsérem, ha látom hogy próbálkozik valamivel magamra hívom a figyelmét. Viszont a rohadt settenkedést nem lehet letiltani, sehogy(vagy talán mégis csak nekem nem megy) kisebb állatokról letiltható némileg régen jobb volt, a támadások óta vissza estünk szinte nullára. Elengedni is lehet még de már nem olyan megbízható mint régen. A fő problémák hogy nem tud más kutya mellett elhaladni és odaengedni sem lehet mert megijeszti a másik kutyást és marakodás a vége.
2017. szept. 5. 22:23
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én a helyedben beszélnék a tenyésztőjével és közösen keresnék neki normális, fajtához értő gazdát. Normális kiképző nélkül ez a helyzet nem fog oldódni.



"de ha el is viszem kutyás haverhoz akkor max körbe ugrálja aztán hali, tovább nem érdekes" No, itt kezdődnek a gondok.

Ez ugyanis a kutyáktól elvárható legjobb viselkedés. Ezek ketten csendben élvezik egymás társaságát.

Önmagában az, hogy elvárod, hogy körülugrálva örüljön neki is egy 'aszott nagy munyizás: a kutyának ennél SOKKAL kifinomultabb a kommunikációjuk és az ilyen fokú túlizgatottság NEM kívánatos kutyáéknál.

Amúgy a folyamatos játék sem. A játék ugyanis nem mindig olyan ártatlan, mint az ember hiszi: rituális agresszió, segít megtalálni a kutyának a társai között a helyét, anélkül, hogy fejek hullanának, tehát a túl játékos kutya az egy súlyos intő jel.


"Sokszor egész séta alatt megy a huzi-voni, vagy nem akar jönni, vagy 5 percenként megáll "bámészkodni""

Szívesen megnézném, hogy ennek a kutyának hogy nézett ki a szocializációja! Nemcsak más kutyákkal, hanem úgy a teljes környezetével.

Én azt látom, hogy a kutyákat maguk után vonszoló gazdik már a kutya kölyök korában is türelmetlenek voltak, nem vették a fáradtságot, hogy megálljanak megnézni a fűt, fát, rigót stb. így nem is tudják egy vállrándítással elintézni, hogy "ez csak egy hülye falevél" vagy "Rózsika néni már megint Etuska nénivel pletykál". Ellenben nagyon is jól megtanulták, hogy ha a gazdi szól vagy pórázkorrekcióval jelez, akkor elveszik előlük az összes móka: nem lehet már visszamenni a szaghoz vagy tovább bámulni Etuska nénit.


És mivel távgyógyítunk, házi feladat!

1. Nézz mélyen magadba és döntsd el, hogy a kutya "bámulászós" problémájába közre játszhat-e hibás nevelés, szocializáció!

2. Az élet mely más területein munyizod a kutyádat?

3. Biztos jól értelmezed-e a kutyád testbeszédét? Nem akarlak riogatni, de a lefekvés nekem is vadászat-gyanús. Az ültetésnek meg értelmét nem látom, mert egy túlizgatott kutya nem marad meg a seggén, ha meg mégis, akkor előbb-utóbb robban. Leülni akkor szoktak a kutyák, ha kényelmesen érzik magukat egy adott szituációban.

4. Ha a haverkutyák minimum tökéletesen neveltek, menjetek el közös sétára! Az is egy közös élmény, és lehet, hogy még ragad is valami a te kutyádra!

2017. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
a haverkutyákból egynek magyar a gazdája, az az nem viszi sétálni úgy kb soha. A másik baromi messze lakik, a harmadik meg menni alig tud, nagyon öreg. Ennyi a nagy baráti kör. Én nem mondtam hogy a settenkedés nem vadászat, szerintem is az de ettől még nem tudom hogyan szoktassam le. Az a tenyésztő akiről beszélek nem a kutyám tenyésztője, és amúgy is baromi messze lakik. Régen nem volt ilyen bámészkodós de mindig hagyom szaglászni nézelődni, csak mikor már 5 perce egy helybe állunk kicsit unalmas és tovább megyünk. Ez a huzi voni nem úgy néz ki hogy megáll és figyel valamit, csak egyszerűen néz ki a fejéből. A másik hogy kutya mellett elsétálni nem tud mert az szerintem még sok neki, így ülve nagyon jó, megfigyelheti a kutyát és másra nem kell figyelnie, amúgy egymást tapossuk és nagyobb eséllyel "robban" főleg ha a másik kutya is neveletlen, akkor meg inkább üljön.
2017. szept. 5. 22:55
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Ceasar Millan
2017. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lépj be akitás csoportokba facen, ott biztosan jobban tudnak segíteni !
2017. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!