Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mersz még rászólni sem, akkor ne várj csodát. Magától egyik kutya sem lesz jól nevelt. Ajánlom hogy keress fel egy kutyasulit ahol megtanítanak bánni a kutyával.
2017. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
már kerestem kutyasulit. az egyik lerázott, a másik lehúzott
2017. febr. 19. 17:49
 3/61 anonim ***** válasza:
58%
Fajtát, kort, nemet és méretet ha lehet.
2017. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
merek rászólni, de ha halkan szólok rá az nem jó viszont ráordítani hogy kizökkentsem (a tenyésztő ajánlotta) nem merek mert félek hogy hülyének néznek mert erre senki nem ordibál a kutyával, és attól is félek hogy mások kutyái esetleg megijednének.
2017. febr. 19. 17:50
 5/61 A kérdező kommentje:
semmi köze nincs a kérdéshez.
2017. febr. 19. 17:51
 6/61 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező igenis van ugyanis sok kutyának különböző nevelési módszer kell ami még kortól és nemtől is függ.
2017. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
de itt nem a kutyával van a fő gond hanem velem...velem kell valamit kezdeni. Szerinted melyik kutya figyel egy idegileg instabil, ideges, agresszív állatra aki semminek nem örül ami nem tökéletes? (ez a személyleírásom)
2017. febr. 19. 17:57
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj mások véleményétől ha rendszabályozod a kutyád. Hidd el, akkor néznek hülyének és gyengének, ha ugat és ugrál a kutyád másokra, más kutyákra, és te nem szólsz rá határozottan! A kutyát nevelni kell, kutyaiskolán, házhoz járó kiképzőn nem gondolkodtál?
2017. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
házhoz járó kiképzőn gondolkodtam, de nem találok egyet sem.
2017. febr. 19. 18:06
 10/61 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is szinte ugyanezek a gondjaim voltak/vannak. Engem már full nem érdekel, ki mit gondol, en az utcán is adok sallert a kutyámnak, (senki ne értse félre, nem verem, de muszály nehány helyzetből kizökkenteni) az enyem mar nem igát a kutyakra, ossz-vissz 2-3 saller kellett, simán megértette a dolgot, sok kínos szitutol kiemelten így meg magunkat, ezzel a 2-3 alkalommal:) a leírásodból nekem az jött le h a kutya kölyök, vele meg könnyű dolgod van/lesz, az enyem egy felnőtt kutya, korábban semmilyen nevelésben nem részesült (tehát nem a mienk volt) ráadásul nagyon komoly bizalomvesztési problémái vannak, mind kutyákkal, mind emberekkel, de szerencsére találtunk a vonzáskörzetunkben egy rehabos kutyasulit:)))
2017. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!