Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ennyi foglalkozás a...

Elég ennyi foglalkozás a kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kutyusom másfél éves. Naponta kétszer, reggel öttől hatig és este tíztől tizenegyig tudok csak vele lenni hétköznap. Ilyenkor csak sétálni szoktunk vagy labdázni esetleg egyszeri trükköket tanulni. Ez a két alkalom minden nap megvan.

Ezen kívül a szüleim és a húgom nagyjából egy órát vannak vele naponta. Máskülönben teljesen egyedül van :( Nagyszüleim szemben vannak velünk de ők csak beszélnek hozzá kerítésen keresztül, semmi aktív tevékenység. Apukám még ott van vele heti egy teljes napot amikor kertészkedik, vagy csinálja a bútorokat (ez a hobbija és a kutyám imád ilyenkor vele lenni.)


Hétvégén minden héten de rosszabb esetben második héten kirándulunk. Ezeket nagyon szereti, vonattal az egész országot bejárjuk :)


De a hétköznap miatt lelkiismeretfurdalásom van. És jön a tél, így kirándulni is nehezebb lesz :(


Nagyon kevés neki a hétköznapi időtöltés? Labi amstaff pitt keverék, egyedül neveltem egyébként, rám így azonnal hallgat, de mint a kisangyal. Ezért is sajnálom hogy nem tudom meghálálni mennyire okos :(


20/L


2017. szept. 6. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed máskülönben hogy kiegyensúlyozott, szerintem elég.Nem lehet mit csinálni, az emberek többsége dolgozik. Én is sokszor belegondolok, ebbe. Kertesbe vagyok minden nap egyszer viszem sétálni, meg otthon játszok vele, hétvégén meg kutyasuli. Gondolj bele, más ennyit se foglalkozik a kutyájával, és sokan láncon tartják.Én mindig ezekbe gondolok bele, és már jobb is a kedvem.
2017. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végülis ha abban a pár órában alaposan át van mozgatva, megszeretgetve, akkor elvileg elegendő. Esetleg megpróbálhatsz keresni valami kutyasulit vagy ehhez hasonló dolgot, ahol plusz pár órában tudnak foglalkozni vele, illetve a többi kutyussal lehet. :)
2017. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van a tiednél sokkkal roszabb sorsú kutya. Egyébként ismerem az érzést. Mi is kertes házban lakunk, németjuhászom van kint az udvaron (sajnos a szülők nem engedik, hogy benti legyen). Átlagban 2 órát mindennap foglalkozok vele ez lehet séta, labda, engedelmes, egyéb. Ezen felül általában heti 2 mantrailing 1 obedience edzés és egy "sima" kutyasuli ahol engedelmes és szaladgálás van a többi kutyával+vannak falkaséták. Viszont sajnos, ha úgy alakul, van, hogy csak egy gyors labda fér bele 1 nap, ellenben ha nincs dolgom akkor akár egész nap is foglalkozok vele.
2017. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!