Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi foglalkozás elég?

Ennyi foglalkozás elég?

Figyelt kérdés

A párommal egy Shiba-inu vásárlását tervezzük és rengeteget olvastunk, hogy egy kutyának mennyi foglalkozásra és törődésre van szüksége.


Ez elég? Társasházban lakunk tehát benti kutya lesz:

(a felsoroltak a már felnőtt kutyára vonatkoznak, értelemszerűen nem a kölyök napirendje és körülbelüli értékeket írtam):

- reggel a párom a közeli erdőbe (patakkal, hatalmas kiránduló területtel) vinné ki 45-60 percre szabad futkározásra illetve közös görkorcsolyázásra (06:00-07-00)

- délután 2-3 között én vinném kutyával játszós, "territórium" bejárós, "újság olvasós" szaglászás. Ez is kb 60 perc.

- este 8-10 között egy 20-30 perces bio séta.


Hétvégenként vinnénk magunkkal kirándulni (mi nagyon szeretünk, ezért reméljük a kutya is fogja). Természetesen napközben is szívesen áldozunk rá az időnkből, hisz családtag. Jövőbeli tervekről még nehéz nyilatkozni, hisz nem tudjuk miben leli örömét és mi lehet a közös "hivatalos" kutyás program (agility, Dancing stb.), ha egyáltalán lesz rá igény.


A nevelését magunk próbáljuk megoldani, amennyiben gondunk akad lehet, egy hozzáértő segítségét kérjük.


Ez lenne a "törzs" program a jövőre nézve, ez így kielégítő a kutyának? Ha nem mivel "dobnátok" fel?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 11. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég igen. De ahogy te is írtad, hogy majd a kutya igényeitől függően alakítjátok a dolgokat. Minden kutyának más, lehet neki nem lesz elég, lehet hogy igen. Kitapasztaljátok úgyis.
2017. márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. márc. 11. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát szabadon engedni olyan helyen ahol vad van nem biztonságos, sportolásra nem alkalmas, csak olyasmit csinál amihez kedve van max. mantrailing-ra lehet alkalmas, nevelni nagyon nehéz, ha első kutyátok nem biztos hogy magatok megbirkóztok vele, viszont még a kiképzők sem tudnak mindig segíteni. Ha így is vállaljátok akkor mehet. Nekem akitám van
2017. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az aggodalmat, de nem ez volt a kérdés:) Ez pedig nem Akita (még ha habitusában hasonló is, ez egy 10 kilós eb.)
2017. márc. 11. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
lényegtelen hány kilós, míg egy akita az erejét is használni tudja, addig egy shiba csak az eszére támaszkodhat így jobban ki tud cseszni veletek mint egy akita. Gondolom első kutyátok lesz. ezért nem érted amit mondok.
2017. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és egyébként shibás ismerősöm is van, amit leírtam azt ő mondta nekem + ugye tapasztaltam mert az akita és a shiba ugyan olyan csak a méretük más :)
2017. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!