Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek szerint senkinek sem való egy kihívást jelentő kutyafajta?

Figyelt kérdés
Itt most nem arról van szó, hogy a sok kisgyereknek vesznek, meg akik kinézet alapján meg is veszik egyből mert szép vagy filmben szerepelt. Az olyanokról nekem is megvan a véleményem. Itt olyan gazdikra gondolok, akik tényleg elkötelezettek és szeretik a kutyájukat akkor is, ha azzal sokat kell foglalkozni és nem jönnek egyből panaszkodni, hogy elviselhetetlen a kutyájuk, nehéz megnevelni. Ha valaki szeretne egy kihívást jelentő fajtát, aminek élvezné is a nevelését, a könnyebben nevelhető kutyái után, miért ne tehetné? Félereértés ne essék, én nem azért kérdezem, mert ilyesmire készülök, csak nem találom helyesnek ezt a hozzáállást.

2017. szept. 6. 11:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy itt mindig a tapasztalatra hivatkoznak egy ilyen témában, de hogyan szerezzen tapasztalatot egy ilyen kaliberű kutyával, ha már azért is ócsárolják és elküldik a frászba, ha egy átlagnál nagyobb mozgást igénylő fajtát szeretne.
2017. szept. 6. 11:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magaval a fajjal kell tapasztalatot szerezni, nem a fajtaval. Ha az megvan sok dolog kikristalyosodik, igy egy nehezebben nevelheto fajtaval bizonyos dolgok mar konyebben mennek. Pl. Tudod hova fordulj segitsegert, alapveto kutya kommunikaciot megismered. Stb.
2017. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
25 éves lány vagyok, 6 éve hoztam egy sharpei kutyát, akkor volt 1 éves örökbe fogadtam. Fogalmam sem volt a fajtáról, nagyon tetszett ezért elhoztam. Nem keveset szenvedtem vele, elég agresszív volt, 1 évet kutyasuliztunk és most minden oké. Nem hiszem, hogy ne lehetne belevágni ilyesmibe, azt viszont igen hogy 99% ilyenkor nem fizeti a szocializációs foglalkozást a diákmunkából 2000/alkalomért, és vesz a kutyának 10 ezres bérletet mert a suliba az út másfél óra, hanem visszaadja/lepasszolja/ jön a gyakorira sírni, hogy valaki segítsen neki de csak úgy hogy kutyasulit ne javasoljanak mert az idő és pénz. Véleményem szerint semmi baj azzal ha valaki makacs / kemény kutyát vállal be, de akkor az vállalja a munkát is vele, ismerje be ha valami nem megy és kérjen szakszerű segítséget, stb.
2017. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert legalább akkora barmok mint az aki fizimiska alapján választ kutyát vagy 0 tapasztalattal problémás fajtát mert cuki de majd ő megmutatja és csodakutyát nevel belőle típusú emberek. :)
2017. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is pont ez a véleményem, valahogy így gondoltam a felelős gazdi dolgot.
2017. szept. 6. 12:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Előző kommentem az utolsó előtti lánynak ment
2017. szept. 6. 12:08
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es: neked is igazad van ebben a dologban, de én itt most konkrétan arra gondolok, aki komolyan foglalkozna vele és tisztában van az adottságokkal, nem csodakutyát akarna nevelni egykettőre mert kiképzőnek hiszi magát. Tehát szakszerű segítséget is alkalmazna, ha ő nem szakmber.
2017. szept. 6. 12:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindig könnyebb ítélkezni és téves következtetéseket levonni, mint előbb tájékozódni. Tipikus magyar mentalitás.
2017. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7

Úgy értettem, hogy szűk látókörű emberek, akik szerint az általad említett példa (aki lelkiismeretesen neveli és gondozza a kutyát két lábbal a földön állva) nem létezik.

2017. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert akik itt megfordulnak azoknak a 99%-a nem ilyen. Nézd meg egy héten hány Akitás, Huskys és hasonló fajtákkal kapcsolatos nevelési kérdés van és utána azt is nézd meg, hogy abból hány járt kutyaiskolába/kiképzőhöz a problémával, mennyit foglalkozik a kutyával stb.

De ha megnézed azt is, hogy aki tényleg elkötelezett az normálisan ki tud írni egy kérdését és őt maximum 1-2 bunkó szólja le a többi pedig segítőkész választ ad. Ha pedig olyan kérdést teszel fel, hogy "Mahagony vagy Vörös színű Malinoist vegyek első kutyának?" akkor ne várj empátiát.


Tessék találtam is neked egy normálisan megfogalmazott kérdést ahol elég elhivatottnak tűnt a kérdező. Az össze válaszoló elmondta normálisan a véleményét és nem volt semmi sértegetés a kérdező felé.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8395965-terv..

2017. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!