Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy jobb neki? Mit tegyünk?

Hogy jobb neki? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptunk egy labrador retriever kiskutyát ( 4 hónapos) és most elkezdődött a suli nem tudjuk kint vagy bent legyen amíg én suliba vagyok és a szüleim dolgoznak anyukám négyre apukám 6-ra érne haza . Én mivel napközis vagyok csak fel ötre ... Eddig bent volt és én hamarabb jöttem haza de amikor csak fél háromra értem haza bepisilt mert nem bírta ki és a suliba már leszidtak hogy miért nem maradok ha beiratkoztam. Anyukám szerint ha délelőtt kint este bent van azt nem tudja megszokni nagyon sajnálom de imádok napközibe jarni mert általában nem írom fel a házit és van amikor nem is tudom akkor ott segítenek a tanárok. Légyszi ne olyanokkal bombázzatok hogy ha jót akarok a kutyának hagyjam abba a napközit meg stb . Jövőre már úgy se lesz úgyhogy akkor már haza jövök 12-13 körül . De most nem tudjuk mi legyen .Ha valakinek volt hasonló szituációja ő mit tett ? Úgy jó lett a kutyusnak? Légyszi segítsetek! A válaszokat előre is köszönöm!
2017. szept. 6. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kint sokkal jobb neki addig.
2017. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kint egy biztonságos kennellel :)
2017. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyen cipőben vagyunk, 4 hónapos közép schnauzer kutyussal. Én is 4 körül szoktam hazaérni. Első 2 nap bent volt a kutya, de bekakilt, bepisilt és mivel senki nem volt otthon, ott büdösödött bent. Apa csinált egy elég nagy kennelt, meg egy szigetelt kutyaházat. Így, amíg nincsenek nagyon hidegek, meg reggel épp nem szakad az eső, akkor megetetem és kirakom a kennelbe amikor indulok el. Amikor hazaérek akkor elviszem sétálni, utána jön be velem.

Így is megszokta, szerintem ez neki a legjobb. A kennelben biztonságban van, nem fogják megmérgezni, ellopni. Nem szökik el és nem eszik meg semmi nem neki valót. A szigetelt kutyaház meg védettséget nyújt az eső, szél, hideg ellen.

Természetesen extrém hidegekben nem tanácsos kirakni egy kölyköt, de amíg ilyen kellemes kora őszi idő van, addig nyugodtan kint lehet.

Így nem kell tartogatnia, nem érzi rosszul magát, ha esetleg bepiszkít és kint azért kicsivel több inger éri, mint a lakásban. Nem mellesleg, a szobatisztaságát is elősegíti.


OFFként megjegyzem, hogy tök jó dolog, hogy beengeditek a labitokat a házba, jó találkozni olyannal, hogy nem csapják ki a kertbe, mert nagy -_- .

2017. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ .. hát én mindig is benti kutyusra vágytam vagyis úgy hogy viszem sétálni de bent is lehet . Szerintem mi is így fogjuk kedves utolsó mégegyszer köszi
2017. szept. 6. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó a kinti-benti lét, azaz, ha nem vagytok otthon, lehet kint, de ha hazaértek, akkor mehessen be veletek. Persze vigyétek sétálni is, játssz vele, tanítgasd is.


Kintre fontos, hogy legyen egy jól hőszigetelt, széltől, esőtől védett helyen lévő háza, télire majd szalmával bélelve. Lehetőleg minél közelebb legyen a lakás bejáratához, mert úgyis ott szeret majd lenni.

2017. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan raktuk ki a kennelbe(nagytestű), mert elkezdett fogzani és mindent rágni akart bent. Mára már nagy így nem zárjuk kennelbe, csak ha jön valaki, de mai napig bejöhet, szépen megtanult viselkedni bent.Szerintem úgy szoknak meg, ahogy szoktatják.
2017. szept. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kennelbe legyen, különben simán ellopják!
2017. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!