Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznénk a párommal egy...

Elköltöznénk a párommal egy jobb élet reményében, de a szüleink szabotálnak. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Jelenleg a párommal egy alföldi kisvárosban lakunk. Albérletben élünk lassan három éve, a párom jelenleg munkanélküli, én pedig a helyi kórházban dolgoztam nővérként. Az anyagi helyzetünk miatt két hetes váltásban dolgozom jelenleg Ausztriában, ami ugye nem egy leányálom párkapcsolati szempontból. Szeretnénk elöltözni egy megyei jogú városba, mindössze 90 kilométerre, egy jobb élet reményében. Ha a párom ott bármilyen egyszerű munkát tudna vállalni, akkor én hazamehetnék, és dolgozhatnék a megyei kórházban, és így már fennt tudnánk tartani magunkat. Szerintem ezek nem olyan rettenetesen nagy vágyak két húszas évei közepén járó fiataltól. A költözést már megszerveztük, a külföldi munkám miatt van rá anyagi keret is, öt hét múlva lenne esedékes.

Apám azt hangoztatja, hogy ott sem lesz jobb, (hozzáteszem, a megyei jogú városban olcsóbbak az albérletek, mint a mostani lakhelyünkön) anyósom meg azt, hogy ezzel falhoz állítjuk őt... Próbáltunk ész érvekkel hatni rájuk, de egyszerűen csak a folyamatos veszekedéseket érjük el. Kívülállók tanácsára lenne szükségem.


2015. nov. 20. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Felnőtt emberek vagytok! Költözzetek nyugodtan.

90 km nem sok, mi lenne, ha Ausztriába költöznétek ki?!

Sose értettem az ilyen szülőt, aki látja, hogy "kínlódtok" és nem hogy támogat, még vissza is húz!

Majd megszokják az új helyzetet. Ti már egy pár vagytok, nektek kell megbeszélni, a többiekkel meg csak közölni :D

Sok szerencsét!!

2015. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha minden meg van szerve és van rá lóvé is,akkor mit kell foglalkozni az ősökkel? Xarni rájuk és irány az élet!
2015. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Költözzetek!

Én ebben nem látok "szabotálást", "csak" azt, hogy a szüleitek nehezen viselik a költözéseteket, de 90 km nem nagy ügy, költözhetnétek jóval messzebb is, így igazából még jól is járnak!

Ráadásul az, hogy nem kell majd 2 heteket távol töltened, szintén sokkal kiegyensúlyozottabb életvitelt tesz lehetővé. Anyagilag is jól jártok.

Legalább egy darabig gyakran járjatok haza, hogy érezzék, ettől még nem fordítotok nekik hátat (hacsak nem teszik tönkre a viselkedésükkel az otthon töltött időt), különben ne érezzétek ezért rosszul magatokat, teljesen logikus lépés.

2015. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"Xarni rájuk és irány az élet!"


Azért ez így elég érzéketlen hozzáállás...

Az a szülő, aki BÁRMILYEN lelki és a lehetőségeihez mérten BÁRMILYEN anyagi támogatást megad a gyerekének az alatt a 20 év alatt, amíg felnő, ennél a hozzáállásnál azért többet érdemel! Persze ha mondjuk vertek vagy bevágtak egy árvaházba, az más...

2015. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

én inkább az osztrák határ közelébe költöznek. hiaba megyei jogú város, itt se fogsz annyit kapni noverkent, amennyit erdemelsz(én Debreceni vagyok, sejtem a kornyezo megyekrol van szó) . valószínűleg a párod is jobban fizető munkát találna Ausztriában.

de ez a ti dolgotok, nem is értem mit foglalkoztok a sàpìtozò anyóssal, és szülővel.

sose értem, támogatni kéne titeket, nem visszahúzni, mert nekik úgy jobb ha közel vagytok..

2015. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
4-es vagyok: Ja, kérdező, költözzetek, az nem kérdés, de azért pátyolgassátok egy kicsit a szüleitek lelkét:)
2015. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

"de a szüleink szabotálnak"


"Apám azt hangoztatja, hogy ott sem lesz jobb"


Ez szerintem még messze nem a szabotálás kategória, legfeljebb próbál benneteket befolyásolni a döntésben, illetve lebeszélni a költözésről, akár azért, mert tényleg meg van róla győződve, hogy rosszul mértétek fel a lehetőségeiteket, akár bármi már motivációból.


Az anyósod mégis mit ért azalatt, hogy "falhoz állítjátok őt"?


A párodnak milyen végzettsége van?

2015. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha van Ausztriában fix munkahelyed, mért nem a határ mentére költöztök valahova? Arrafelé rengeteg lehetőség van, a férjed is biztosan találna megfelelőt.
2015. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért nem költözünk a határ mellé, illetve Ausztriába, mert hiába van több lehetőség, az albérletek is csillagászati összegekbe kerülnek.

Én úgy dolgozok kint, hogy 24 órás felügyeletet nyújtok egy idősnek, gyakorlatilag vele élek a házában, két hétig "ide vagyok kötve" így teljesen mindegy, hogy a határ mentén lakunk - e. Annyi gyakorlati haszna lenne, hogy hamarabb hazaérnék és kiérnék, ha letelik a két hét, de a páromat akkor sem fogom többet látni.

Egyébként konkretizálva a dolgot, Pécset szemeltük ki magunknak. A páromnak szakács végzettsége van.

2015. nov. 21. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!