Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó őrző-védő egy...

Mennyire jó őrző-védő egy svájci fehér juhászkutya?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy veszek egyet mert már rég óta szeretnék kutyát. Nos, az első és legfontosabb szempont, nem az, hogy nagyon jő területvédő legyen, mert akkor nyilván egy káj-t vagy kuvaszt vennék, de azért szeretném, hogy ne rettenjen el, ha valaki esetleg felé megindul és védje is a házat. IPO vizsga például mennyire "neki való"? Egyébként, még nem biztos, hogy kertes házba költözünk, szóval lehet lakásban lenne tartva. Első úgymond, tudatos kutyám lenne :)

#kutya #svájci fehér juhászkutya #berger blanc suisse #amerikai kanadai juhászkutya
2017. szept. 6. 20:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi baj lenne a ICE WINE KENNEL-el. Az E alom apakutyája világbajnokságba kvalifikálta magát nyomkövetésből. A kennelből származó kutyák mindegyike stabil idegrendszerrel jól szerepelnek az amatőr engedelmességi próbatételeken. Stabil jó családi kutyák. Láttam egy a kennelből származó 7 hónapos kutya ÖV tréningjét. Bármelyik küllem NJ-vel felveszi a versenyt. Szóval hoby célra tökéletes választás.

Ha valaki komoly munka kutyát akar akkor Mali vagy DDR Német Juhász esetleg Holland juhész, vagy ha van már munka kutyás tapasztalat akkor Doberman. Hovawart gyönyörű kutya, de igazán szép munkát még nem láttam tőlük itthon. De lehet külföldön jól teljesítenek, a fajtát nem ismerem behatóan.

2018. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!