Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na, most már mit tegyünk? Ha...

Na, most már mit tegyünk? Ha más lehetőség nincsen, akármennyire is állatbarátok vagyunk, el kell pusztíttatnunk két rottweillert. :S

Figyelt kérdés

Szóval a történet: bátyáméknak van egy közép schnauzer kiskutyájuk. Most fél éves, rengeteg pénzt ráköltöttek (maga a kiskutya megvétele /minőségi kutyus/, állatorvosi költségek, minőségi táp, stb.) Van azonban egy szomszéd, akinek van 2 hatalmas rottweillerje. Pár napja kint voltak a kertben, mire bátyám barátnője megszólalt, hogy ott egy nagy kutya ( bent, a saját udvarukban, ami be van teljesen kerítve). Mire bátyám odanézett két kutya volt, és mindkettő egyszerre letámadta a kiskutyájukat. Tépték, morogtak, vicsorítottak, még bátyámra is rámordultak, mikor odament, hogy mentse a kiskutyájukat. Szerencsére betudta vinni a lakásba. De csak mert meglepődtek a kutyák hirtelen és feltudta kapni. Mint rájöttek, a két rotti a szomszédé, akitől átástak. Jelzem, végig a kerítés betonfal, ami kb fél méter mélyen van a földbe. A kutyák a kenneljükből ástak át. Kb egy óra volt, mire a tulajdonos nagy nehezen hazacígelte a kutyákat, mert azok egyáltalán nem hallgattak rá. Mint kiderült nem ez volt az első eset, hogy a kutyák kiástak, és szomszédnál kötöttek ki. A helyzet azóta a következő: a kutyusukat nem merik kivinni az udvarra, utcára, mert félnek. A kutyák azóta is átásnak, sőőőt rendszeresen átjárnak és morognak, támadnak. A kiskutyusuk hátán nagy sebek vannak. Ez lett a támadás végeredménye. Most mit tegyenek? Ezek a kutyák ugyanis ennyi erővel egy gyermeknek is nekitámadtak volna. Kutyakiképző/tenyésztő vagyok, ebből érthetően nagy állatbarát. Nem szeretek olyanról beszélni, hogy egy kutya elpusztítása, de ez már sok. Az emberek rettegnek a környéken, ami teljes mértékig érthető. Ja, a tulaj azt ígérte, hogy megoldja az átásós problémát, ettől függetlenül semmi nem változott.

Valaki tud ötletet adni? Forduljunk a jegyzőhöz? De nem akarunk a szomszéddal sem összetűzést. Valami humánus megoldás kellene...


Köszi a válaszokat!


2010. máj. 26. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Irtad, hogy kutyakikepzo vagy. Nincs ra mod esetleg, hogy foglalkozz neha azokkal a Rotikkal ? Mert gondolom nem tul jol neveltek, de ha Neked lenne ra idod, biztosan megtalalnad a modjat, hogy hogy akadalyozd meg oket ebben.
2010. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát,ilyen eset után én egyből feljelentést tennék és a jegyzőhöz fordulnék,ilyen elvadult kutyákkal nem lehet mit tenni!
2010. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Én is imádom a kutyákat, most is van kettő. Sajnos pár évvel ezelőtt a saját kutyámat kellett elaltattatnom, mert nevelhetetlen volt.Statford terrier keverék volt, gyönyörű izmos, de önfejü állat. Engem imádott, de odáig jutottunk, hogy se kutyát, se embert nem engedett a közelembe. Nagyon sirtam mikor elvittem, de féltem, hogy komolyan rátámad valakire.

Ezt minden gazdának be kell látnia, ezt kéne a szomszéddal megértetni.

2010. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: mint kitudtam, jár hozzájuk házhoz kutyakiképző (aki jó ismerősöm ). Ezt elfelejtettem beleírni a kérdésbe. Tehát a kutyák vannak képezve, csak szimplán szocializálva nincsenek. És a gond itt kezdődik. A kutyák a kennellen és az udvaron kívül még nem jártak. Csak a szomszédoknál.
2010. máj. 26. 19:27
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Az a kiképző ugyan miért jár hozzájuk?

Talán arra kellene a kiképzőt foglalkoztatni, hogy a kutyák megtanuljanak utcán, közösségekben viselkedni. Napi szinten futtatás és talán kevésbé lesznek unalmukban szomszédba átjárók.

2010. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Én bizony kétfelé is csapnék (nagyon szemét lennék).

A jó ismerősödnek meséld el ezeket a dolgokat - ha már jár hozzájuk kapjon teljes képet, nem de? - , és mellette közjegyzővel is beszélnék (neki szintén elmesélni a dolgokat), hisz közveszélyes kutyák vannak a szomszédodban.

Ne légy rest megtenni ezeket a lépéseket, mert a te munkád, családod, nyugalmad és nem utolsó sorban saját életed forog veszélyben. Sőt! nem csak a tied ...

Akkor lesz a dolog igazán hatásos, ha szomszédaiddal együtt mentek el a közjegyzőhöz.

Remélem eltiltják bármilyen állat tartásától, mert valljuk be őszintén, MEGÉRDEMELNÉ !

Ettől függetlenül a kutyáknak jár egy "utolsó esély".

A közjegyző helyében kötelezném az illetőt, hogy vigye el szomszédod kutyáit rehabilitációra, különben jöhet nekik az injekció.

2010. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát , én talán azt tudnám tanácsolni , hogy beszélj a szomszéddal h kennel helyett kösse meg a kutyákat.Rak rájuk egy 10m es láncot , tudnak mozogni de nem tudnak átmenni hozzád.

Lehet h hülye ötlet , de most hirtelen ez jutott eszembe , de azért még mindíg jobb mint háborúzni a szomszéddal.+ha jóban vagy vele , sztem úgyis belemegy a szomszéd.

2010. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Jár hozzájuk kiképző ?? És mégis mire tanítja őket ásásra??

Ha valóban kiképző lenne (amit a leírtak alapján kétlek) akkor nyugodt , barátságos kutyát lennének ! Nekem is 4 kutyám van Amstaffok , soha sem bántottak senkit, nem ástak , nem verekedtek össze ! Mert én bizony nem sajnáltam a pénzt a kutyakiképzésre, az örző-védőre ! És lássatok csodát egyik sem ilyen .... ! Agresszív kutyák és kiképző képezi őket...-_-"


Egyik válaszolónak meg annyit mondanék (persze megbántani senkit nem szeretnék) DE attól hogy félrenevelted a kutyád, vagy nem nevelted, elkényeztetted, azért kellett(?) megölnöd, nekem egész életem végéig lelkiismeret fúrdalásom lenne ha az ÉN saját hibámból megöltem volna a kutyámat , aki csak értem élt, csak enged szeretett,

felnézett rám, mindent megtett volna ! Ha szántál volna rá egy kis időt, és pénzt akkor nem kellett (?) volna megölnöd ! Sajnos a mai világban ez már nem kifogás !

Remélem többet nem követed el ezt a hibát:)


Kérésre : Jelentesd be, hícd ki a Noét , de semmi esetre sem öljék meg a kutyákat ! Hisz nem ők tehetnek róla hogy ilyenek lettek !

További szép estét mindenkinek ;)

2010. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Én altattattam el a kutyám. És igen, nekem is lelkiismeret furdalásom volt, és lesz is életem végéig. Tudom, hogy én is hibás vagyok, ehhez a fajta kutyához én nem voltam elég határozott. Próbáltam neki helyet találni, de senki nem vállalta, menhelyre meg nem adtam volna be. Senki ne gondolja, hogy ez egyszerű döntés volt.
2010. máj. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
64%

A villanypásztor megérne egy próbát szerintem. Beszéld meg a szomszéddal,hogy vegyen egy készüléket (15ezer körül lehet már kapni) és a Ti oldalatokon húzzátok ki. Ha a kutyák átássák magukat a zsinór(vagy még jobb a háló) igencsak orrba veri őket. Még az ilyen nagy és erős kutyák is visszahőkölnek a tizenezer volttól.

Annak a válaszolónak aki a közjegyzőt emlegeti üzenném ,hogy olvasson bele egy értelmező kéziszótárba!

Nem a közjegyzőnek kell szólni,hanem a területileg illetékes jegyzőnek,mert a kettőnek semmi köze ám egymáshoz!

2010. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!