Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na, most már mit tegyünk? Ha...

Na, most már mit tegyünk? Ha más lehetőség nincsen, akármennyire is állatbarátok vagyunk, el kell pusztíttatnunk két rottweillert. :S

Figyelt kérdés

Szóval a történet: bátyáméknak van egy közép schnauzer kiskutyájuk. Most fél éves, rengeteg pénzt ráköltöttek (maga a kiskutya megvétele /minőségi kutyus/, állatorvosi költségek, minőségi táp, stb.) Van azonban egy szomszéd, akinek van 2 hatalmas rottweillerje. Pár napja kint voltak a kertben, mire bátyám barátnője megszólalt, hogy ott egy nagy kutya ( bent, a saját udvarukban, ami be van teljesen kerítve). Mire bátyám odanézett két kutya volt, és mindkettő egyszerre letámadta a kiskutyájukat. Tépték, morogtak, vicsorítottak, még bátyámra is rámordultak, mikor odament, hogy mentse a kiskutyájukat. Szerencsére betudta vinni a lakásba. De csak mert meglepődtek a kutyák hirtelen és feltudta kapni. Mint rájöttek, a két rotti a szomszédé, akitől átástak. Jelzem, végig a kerítés betonfal, ami kb fél méter mélyen van a földbe. A kutyák a kenneljükből ástak át. Kb egy óra volt, mire a tulajdonos nagy nehezen hazacígelte a kutyákat, mert azok egyáltalán nem hallgattak rá. Mint kiderült nem ez volt az első eset, hogy a kutyák kiástak, és szomszédnál kötöttek ki. A helyzet azóta a következő: a kutyusukat nem merik kivinni az udvarra, utcára, mert félnek. A kutyák azóta is átásnak, sőőőt rendszeresen átjárnak és morognak, támadnak. A kiskutyusuk hátán nagy sebek vannak. Ez lett a támadás végeredménye. Most mit tegyenek? Ezek a kutyák ugyanis ennyi erővel egy gyermeknek is nekitámadtak volna. Kutyakiképző/tenyésztő vagyok, ebből érthetően nagy állatbarát. Nem szeretek olyanról beszélni, hogy egy kutya elpusztítása, de ez már sok. Az emberek rettegnek a környéken, ami teljes mértékig érthető. Ja, a tulaj azt ígérte, hogy megoldja az átásós problémát, ettől függetlenül semmi nem változott.

Valaki tud ötletet adni? Forduljunk a jegyzőhöz? De nem akarunk a szomszéddal sem összetűzést. Valami humánus megoldás kellene...


Köszi a válaszokat!


2010. máj. 26. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan kutyát még nem láttam, ami a betonon átásna! Tehát ha már amúgy is kennelbe zárva tartja a szomszéd azokat a szerencsétlen állatokat, akkor legalább a kennel alját betonozza le és megoldódik a problémátok!
2010. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a villanypásztoros megoldási lehetőséget, de az volt az első, amit kipróbáltunk...hatástalan sajnos. Tegnap bátyámék kiásták a kerítés mellett a földet kb 1 méter mélyen, raktak bele betonrácsot és visszaásták. Ez volt a mostani ötlet. Tegnap csinálták meg, azóta nem tudok hírt arról, hogy a kutyák átmentek volna, de sose tudni.

A hely egyébként egy telep (autókhoz lehet alkatrészeket venni). A kutyák tehát telepőrzésre lettek véve, nem pedig házikedvencnek. Meg hát ismerem a tulajt, kb. azért vett ilyen kutyát, hogy ő legyen a menő emberke... :S A tulajt 4 napja nem tudjuk elérni, telefont nem veszi fel, és a lakásukon sem tudjuk elérni őket.

Egyébként én amstaffokkal foglalkozom, jelenleg 6 kutyám van, mindegyik kutyámat bármikor elmerem engedni, mert jól képzett kutyák, jól szocializáltak, stb. Mivel tenyésztő vagyok ezek alap dolgok számomra.

A kutyakiképző aki jár hozzájuk, azt mondta nekem miután felhívtam, hogy ő nem engedelmességre képzi a kutyákat, hanem a tulajdonos "csak" csibészelést kért tőle. Erről ennyit... No comment...

2010. máj. 27. 16:20
 13/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: a villanypásztort nem a szomszéd vette, hanem bátyámék.
2010. máj. 27. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!