Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag minőségi táp, de...

Viszonylag minőségi táp, de nem drágán?

Figyelt kérdés
Javasoljatok minőségi/középkategóriás tápokat max. 400 ft/kg-ig nagytestű, felnőtt kutyának. Esetleg aki etet is vele, mi a tapasztalat, kutya aktivitása, egészsége?
2010. máj. 26. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Purinának van egy kutyaeledele, ami nem olyan drága, 500-600 körül van kilója.
2010. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
A Purina Dog Chow egy viszonylag (legalábbis a Chappi, Pedigree, Darling, Friskies és stb..) jó táp. Körülbelül 450Ft/kg. Ennél alább nem kapsz, a Pedigree meg a Friskies is ennyibe kerül.
2010. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. máj. 26. 20:43
 4/25 anonim ***** válasza:
DogChow , HappyDog ezek nem olyan drágák és nem is rossz minőségűek.
2010. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Szia. Én a Pedigree-t javaslom. Tudom vannak akik ezért megszólnak, de szerintem alaptalanul. Nekem tk-s skót juhász kutyám van, 1.5 éves. Ő nagyon szereti, tökéletesen fejlődik tőle, nincs velle semmi gond. Sokan mondják, hogy nincs benne tápanyag, de ez nem igaz. Én a kutyámmal kiállításokra járok, és mondják, hogy milyen szépek a fogai, meg, hogy milyen jó a csontozata és szépen izmolt. Akkor miről is beszélünk? Ja és még annyit, hogy nekem is tenyésztő ajánlotta a Pedigree-t, meg az állatorvos is mondta, hogy a terjengű rémhírekkel ellentétben, jó minőségű táp. Igaz nem a világ legjobb tápa az tény, de nem rossz minőségű. Valamint sokan nem hiszik de a tenyésztők körében is használatos táp. És ezek a tenyésztők nem szaporítók, mint ahogyan azt sokan gondolják. Hozzáteszem a kutyusomnak HJCH (hungária junior champion) címe van. Elég sok kiállításon fajtagyőztes lett.
2010. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

másfél éves még csak a kutyád.. majd ha 15 évesen is ilyen lesz a pedigreetől, akkor elhiszem.

4% vágóhídi melléktermékből áll, nincs az a pénz amiért adnáma kutyámnak!!!

tenyésztők használhatják, de azok nem lelkiismeretes és jó tenyésztők!

sőt most olvastam, h a különböző melléktermék rákkeltő is egyben, hát én inkább adok neki Orijent, és nem orvosra fogom költeni a pénzt X év múlva.

Ráadásul nem is kell sok belőle, így pláne megéri.

A Pedigree nem tartalmaz elegendő vitamint, fehérjét , tele van szénhidráttal, hogy legyen azért vmiből energiája a kutyának..bizony le fogunk szólni, mert annyi mindent lehet már tudni az efféle tápokról, hogy aki utána olvas, mint pl. a kérdező is, legalább megpróbál normálisabb tápot adni kedvencének, de nem a béka feneke alatti minőségűt..

nem tévhitek azok a tények, melyeket neten is lehet olvasni ezekről a hulladék "tápokról". Híres neves kutatók sem azért dolgoznak évtizedeken át bizonyos tápokon, hogy butaságokat írjanak le..de te tudod.

2010. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Utolsónak igaza van , a rossz táp okozta betegségek nem most hanem mondjuk majd 5 év múlva ütnek ki a kutyádon.....
2010. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
A Pedigree-s kutyatartó vagyok. Képzeld már neveltem fel kutyát Pedigree-n. És csodálatosan szép skót juhász volt ő is. És nem a táptól halt meg, hanem mert öreg volt.Hozzáteszem vele is jártam kiállításokra, és neki is voltak kiállítási címei, de ugye mindehhez szépnek és egészségesnek kell lennie. Én evvel etetek. Én csak a kérdésre válaszoltam. Nem kötekedni jöttem ide.
2010. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Öreganyáink nem kutyaeledellel etették a kutyáikat, hanem házi koszttal, mégis 10-15 évig éltek az ebek! Nyilván, ha nem lettek volna egészségesek, akkor nem éltek volna ilyen sokáig!
2010. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Ismét a pedigree-vel etető vagyok. Korábbi kutyámnak adtam egyszer próba képpen Eukanuba tápot. 3 kg-ot vettem neki még régen. Megenni megette, csakhát sajnos 1 hét után a szőrzrtén látható romlás következett be, meg hányt is időnként tőle. Természetesen visszaálltam a Pedigree-re és rendbejött a kutya. Erre varjatok gombot.
2010. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!