Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag minőségi táp, de...

Viszonylag minőségi táp, de nem drágán?

Figyelt kérdés
Javasoljatok minőségi/középkategóriás tápokat max. 400 ft/kg-ig nagytestű, felnőtt kutyának. Esetleg aki etet is vele, mi a tapasztalat, kutya aktivitása, egészsége?
2010. máj. 26. 19:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
27%
A Pediree mellett szoktam minden héten többször házi ételt adni, ilyenkor felesbe adom a tápot.
2010. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

az étkezés 1 hét alatt nem folyásolja be a kutya szőrzetét.

Azért hányhatott tőle, mert hozzá volt szokva a szervezete a pedigreehez és a hirtelen tápváltás emésztési zavarokat okozhat.

Egyébként is minden kutyának más-más az igénye, van akinél bejön egy adott táp, van akinél nem.


Nem akarlak lebeszélni a pedigreeről, mindenki maga dönti el h mit vesz a kutyájának.

Amúgy olvasd el a hozzávalókat, hogy mit tartalmaz.... 4 % húsliszt nem sok jóval kecsegtet, ettől a táptól tutira nem izmos a kutyád, a sok gabona csak felfújja attól lehet jó súlyban ....

Szép a szőre: a táp tele van nyomva vitaminnal és mesterséges adalékokkal, attól ilyen neki.

Arról nem is beszélve hogy szinezéket tartalmaz, ami rákkeltő.


Amúgy nem csak a táplálástól lesz egy kutya olyan amilyen, hanem a genetikától is, még hozzá elég nagy mértékben.

2010. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

én az orijenes vagyok:)

én sem kötekedni jöttem ide, csak ha már hónapokon át olvastam tápokról, és kutyusomon is tapasztaltam dolgokat, akkor én is megosztom másokkal h tanuljanak belőle..

mikor jött hozzánk mi is ilyen pedigree minőségű táppal vártuk, ment a hasa nagyon, rögtön mondták mi a baj és azóta sem kapott olyat.

az eucanuba szerintem abszolút nem prémium táp, némely tápjukban 45% szénhidrát is lehet. Bár ettől a pedigree sem jobb.

bizony egy hét alatt is látható a különbség, az orijen után 3 nappal még puhább és még fényesebb lett a kutyám szőre, pedig addig is nagyon szép volt.

örülök neki h nem volt baja annak a kutyádnak, de ez lehet puszta szerencse.

durva példa, de pl. van aki egész életén át rossz életmódot folytat és semmi baja, van aki meg pár év alatt belehal.

egyszer próbálj ki egy minőségi tápot a pedigree után, akkor majd rájössz a különbségre.

az a kutya szívós volt, de ez ritka.

pl. én ezt adnám a kutyámnak, rögtön menne a hasa hetekig és szörnyen érezné magát.

itt is van egy westie akit pedigree vel etetnek, hát a szőre nem fényes, 6 éves de már most úgy mozog mint egy 16 éves kutya, nincs benne semmi élet szinte.

de nem meggyőzni akarlak, csak a többi embert megóvni attól h rád hallgasson és ilyennel etesse a kutyáját, pláne h azon az áron már vehet jobb minőségű tápot is.

csak néhány link:


[link]


[link]


persze rengeteget találni még neten.

ahogy itt is írják:


Egy átlagos aktivitású, egészséges, felnőtt kutya alapvetően testtömegének 2-4%-ának megfelelő mennyiségű táplálékot igényel egy nap. Ez arányaiban 75-90% állati eredetű és 10-25%-ban növényi eredetű összetevőkből kell hogy álljon.

ahogy az orijenben is megtalálható az összetétel.

a pedigreeben 4% van, és az sem tiszta hús.

sorolhatnék még fel 1000000 linket, úgy látom csak a magad maradi igazát hajtod, mert egy kutyát sikeresen felnevelted rossz minőségű táppal. lehet eléldegél rajta egy kutya, de az biztos, hogy ha mást kapott volna még energikusabb és egészségesebb lett volna/lenne.


a másik válaszolónak..igen nagyanyáink ezzel meg azzal etettek..ez már nem az a világ, sokkal több az egészségkárosító anyag is, a kutyák szervezete is gyengült hisz nap mint nap lélegeznek be káros anyagokat, szívnak fel baktériumokat, én belvárosban lakok és tele van szeméttel sajnos a környék.

így a kutyámnak is szüksége van sokkal jobb ételre, hogy sokkal ellenállóbb tudjon lenni, és megvédjem őt pl a sok gyógynövénnyel a káros hatások ellen.

én vállaltam egy kutyát ami nagy felelősség és megpróbálom neki a lehető legjobbat nyújtani minden téren.


minden jót Neked és a kutyusodnak is, függetlenül attól, mivel eteted.

2010. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az árkategóriában nem találsz jó minőségű tápot. A mai (főleg városi) kutyatartás sajnos a kutyák ellenálló képességét is kikezdte az évek folyamán, így inkább szánj rá kicsit több pénzt, adj neki jobb tápot, megkíméled magad a későbbi orvosi költségektől is. Ha nagy kiszerelésben veszed, akkor 800-1000 Ft/kg körül már kapsz jó tápot. (Happy dog, Fitness trainer - én most erre álltam rá, Eukanuba).
2010. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én sok-sok kísérletezés után a Purina Pro Plan-nál maradok.
2010. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én Flatazorral etetem, 600 Ft/kiló. Szerintem ez egy egész jó táp.
2010. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

És az ára sem rossz.

A pedigree összetételét kell megnézni,olcsó töltőanyagok,gabona,színezékek stb.

Én biztos,hogy nem etetem,kidobott pénz.

2010. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből Chappi, Pedigree, Darling, Friskies-t tudnál venni, de az összes "hústartalma" 4%, mint ahogy írták.. szóval nem túl egészséges nekik.

Én a helyedben azt tenném, hogy vennék valami jobb minőségű tápot kevesebb mennyiségben (mondjuk Bento.. happy dog), és a táp mellett adj neki valami főzött csirkefarhátat, lábat..vagy hasonlót.

Sokan ellene vannak ezeknek a főzőcskézésnek, de sokkal egészségesebb nekik, mintha csak a tápot kapnának..

Hozzáteszem, az én kutyáim így nevelkedtek, az egyik 13 évesen pusztult el, a másik még mindig él idén tölti be a 16 évét. És nagyon jól tartja magát, igaz már a fogai miatt nem ehet meg bármit.. de egyik sem volt sosem beteg.

2010. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
itt van egy kutyus, világ életében tápot kapott, 16 éves, és az egyik szeme rossz csak kicsit, neki sincs baja:):P
2010. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a középút elfogadható lehet, én 1 éves koriáig Royal Caninnal etettem azóta meg házikoszt(különböző nyesedékek vad,csirke, pulyka, belsőségek) és Gréti gabona származék.

Nem látszik szomorúnak, viszont sosem votl beteg.


A kérdezőnek meg, szerintem 400Ft körül nincsenek normalis tápok, csak olyanok amik szójával dúsítottak.A végtermék árulkodó...

Acana tápot javasolok 1000 alatt vannak elfogadhatóak.

2010. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!