Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag minőségi táp, de...

Viszonylag minőségi táp, de nem drágán?

Figyelt kérdés
Javasoljatok minőségi/középkategóriás tápokat max. 400 ft/kg-ig nagytestű, felnőtt kutyának. Esetleg aki etet is vele, mi a tapasztalat, kutya aktivitása, egészsége?
2010. máj. 26. 19:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én a Dog Chowt ajánlom szerintem jó minőségü és olcsó is ha úgy vesszük :)
2010. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Én Flatazort adok a kutyumnak, reggelente kb 1-1,5 maréknyit, illetve külön főzök neki, csirke farhát (hálistennek nem allergiás!) rizzsel, és répával. gyönyörű a szőre, a kakija jól formált, nem puha, "nem büdös", a kutyám aktív, és "agyilag is rendben van", könnyen tanul, és nem felejt (persze folyamatosan van vele gyakorolva). Akkor szokott még kapni belsőségeket néha, pl csirkemáj/szív, vagy sertésbelsőségek, pulyka sertés és marhahusit is főzök neki néha.


Egyébként nem vagyok híve a CSAK táppal etetésnek, mert szerintem tökmindegy, hogy a Pedigree 4% "húsát" eszi, vagy a másik 60%-át... El ne higgyétek már, h pl a Royal Canin-ben az igazi, akár emberi fogyasztásra is alkalmas husi van... Ugyan már, csak a buta embereket szedik rá! :) Az állatorvos meg persze, hogy azért ajánlja a prémium tápokat, mert jutalékot kap, ha elad! nem vettétek észre, h ahol RC van kiplakátolva, ott az orvos azt tartja a legjobbnak, a másiknál meg a Hill's plakátja, és szerinte meg az a legjobb... Érdekes, a gazdik szerint az Acana csúcsszuper (megjegyezném, nekem 2x-es adagot kellett adnom belőle, mert a kutya az előírt max adag elfogyasztása után éhes maradt, szóval igen, gazdasásos is :D:D), de azt nekem még egyik állatorvos sem ajánlotta, sőt, inkább javasolta a "saját" termékét... :P

(amúgy a pedigree-t szerette e kutyim, de a flatazor szimpibb, mert nincs benne színezék)


Szóval én azt mondom, hogy vagy Pedigree-t adj neki, vagy Flatazort, ha mindenképp tápot akarsz neki adni, de az több lesz, mint 400 Ft, vagy főzzél neki külön, és azt vagy táppal kombinálva, vagy önmagában etesd!


Üdv

2010. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Mi valamilyen olasz tápot szoktunk venni, a nevét sajnos nem tudom. Az aktív kutyáknak való változata 430 ft-ba kerül. Az értékei kb. a normál Dog chow-éval egyeznek meg. Én el tudom képzelni, hogy tényleg van olyan minőségű, csak tud olcsobb lenni, mert elég no name. Majd hétfőn megnézem, mi is a neve.

Ennek az olcsobb változata 350 ft- nyilván ez nem egy erős táp, de legalább színezék nincs benne, és a hústartalma is biztosan magasabb, mint egy Chappinek. Hozzáteszem, én nem sajnálnám tőlük a prémium tápot, csak sajnos nem fér bele a költségvetésbe.

2010. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 50 kg és minden nap húslevest kap(disznó vagy marha csontból,combhús,csirkemell)vagy valamilyen más házi kosztot.Az enyém már meg sem eszi a tápot,akár milyent kap.És így még jobban kijövök anyagilag is.És sztem jobb a változatos étrend nekik,zöldséggel és nem csak 10%hústartalommal...
2010. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ez így van. De én akkor is emellé a PEDIGREE-t javaslom.
2010. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!