Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto vélemények?

Bravecto vélemények?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalat?

Igaz, hogy nem tesz jót a kutyának? vagy hülyeséges?

kérlek adjatok tanácsot, kivagyok a kullancsoktól, pedig nyakörv spoton is használva van :(


2017. szept. 12. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekem bevált, bár aggódom amiatt, hogy kárt tehet a kutyában. Viszont nagyon kullancsos környéken élek, enélkül akár naponta szedhetném ki belőle. Másik kutyám megbetegedett a kullancsok miatt (30000 Ft-ért kezelték ki).


Viszont nem adok neki évente 4-et, hanem csak 1 darabot. A tapasztalataim szerint több, mint 3 hónapig véd, igyekszem úgy beadni neki, hogy a legveszélyesebb időszakban legyen védettebb.


Kissé drága, de hatásos szer. 7600 Ft egy tabletta (10-20kg-os kutyának).


Nem rögtön öli meg a kullancsot, hanem miután elkezdte szívni a vérét (12 óra kb), de az állatorvos szerint csak jóval később kezdené bele"fújni" a baktériumos vagy vírusos nyálát (24 óra kb).


Nem utolsó sorban nincs bolhája a kutyának. Egy darab sem.

2017. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Én tavasszal kérdeztem az állatorvost oltáskor, hogy mit ajánl kullancs ellen.

AZt mondta, tapasztalata szerint, csak a Bravecto-t. Eddig csak ez mellett nem hoztak hozzá kutyát, a többi megbukott.

2017. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nekem tavasszal kezelték a kutyám babézia ellen, közel 30 volt az is.

Akkor kiltix nyakörv volt rajta.

nyár közepén azt vettem észre, hogy a nagy melegbe nem voltak kullancsok.

de most hogy beköszöntött a szeptember, elmentünk erdősebb részre sétálni, és egyből 2t szedtem ki belőle.

Most Bolfó van rajta, és hozzáteszem az egyik kullancs a mellkasa külső részén volt, közel a nyakörvhöz. mondjuk csak egy nagyon kicsit volt megszívva. lehet aztán elpusztult volna... de akkor is aggódóm, úgy tudom a 3dik babéziát már nem élné túl a kutya.

2017. szept. 12. 13:40
 4/21 A kérdező kommentje:
és kööszönöm a válaszokat, akkor szerintem én is belevágok a bravectoba!
2017. szept. 12. 13:43
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
2-es vagyok, én Scalibor mellett vittem babéziával orvoshoz a kutyát...
2017. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
En pont ma vettem ki 2 kullancsot a kutyabol es egy volt benne szaradva.bravectot hasznalunk,de eddig sose ment bele,de most igen.nagyon ideges vagyok.tenyleg rengeteg most a kullancs hogy lehult az ido.szombaton 9 darabot szedtem le,akkor csak a szoren volt.most figyelni fogom a kutyat....
2017. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Több kutyás ismerősöm adja, de fél évente nézetik a májfunkciókat plusz májvédőt kapnak folyamatosan.


Ismerősöm májbeteg öreg kutyája is kapja a bravetcot és nincs baja.


Viszont én nem merek kockáztatni.


Foresto vált be nálunk,bár igaz annyira nem kullancsos környék a miénk. Foresto mellett eddig 3 év alatt 2 kullancs ment bele az egyik kutyába,de mindkét kuli halott volt!

2017. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én is nagyon ideges vagyok, alig várom már a fagyos időket..bár ezek a mutánsok még akkor is megjelennek azt hallottam :(

Nem lehet nyugodt az ember sose.

A ti kutyáitok bent szokott aludni veletek? vagy bent van napközben? ha kullancs van benne, és veled fekszik egy ágyban, szívesen elvándorol a kullancs valamerre? mondjuk a kutyából emberbe? vagy csak ha megszívták magukat akkor pottyannak ki?


Köszönöm, bocsi ha hülye kérdés de velem szokott bent lenni a kutya. tegnap is este a lápmafényénél találtam benne egyet. kivettem és azonnal küldtem a udvarra :/

2017. szept. 12. 16:13
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Mi Kiltixet használunk. Azóta se bolha, se kullancs pedig járunk erdőn-mezőn. Én úgy gondolom, hogy inkább legyen kullancs a kutyában (ami jó eséllyel nem is fertőzött) minthogy májbeteg legyen később. Amúgy sincs 100%-os védelem.
2017. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

A kullancs, ha megszívta magát, kipottyan a kutyából.Ha minden nap átnézed becsülettel, akkor sokkal hamarabb észre kell venned, minthogy leessen a kutyáról.

Szinte minden kullancsellenes szer úgy működik, hogy akkor öli a kullancsot, amikor az befúródik a bőrbe. Arra már nincs ideje, hogy megszívja magát. Persze, mindegyik szernél odaírják: 100 % hatás nincs.

2017. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!