Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto vélemények?

Bravecto vélemények?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalat?

Igaz, hogy nem tesz jót a kutyának? vagy hülyeséges?

kérlek adjatok tanácsot, kivagyok a kullancsoktól, pedig nyakörv spoton is használva van :(


2017. szept. 12. 12:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egészséges májú és veséjű kutyának semmi baja nem lesz tőle, nem kell aggódni.
2017. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég alaposan utána olvastam, beszéltem állatorvossal, egyik nagyon jó barátom írt a Bravecto gyártójának is. Benne van a termékismertetőtben, hogy okozhat mellékhatást. Nagyon-nagy számban kezelnek Bravectoval kutyát nem csak Magyarországon, hanem szinte az egész világon. Elenyésző százalékban van igazolt mellékhatás. De bármelyik más szerrel is vannak és lehetnek problémák. A problémák nagy részét az emberi tudatlanság okozza. Egy tablettától mindenki jobban fél mint egy nyakörvtől. Azt már igen kevesen gondolják végig, hogy a nyakörv hatóanyaga ugyanúgy be kerül a kutya szervezetébe, hiszen "valahogy el kell jutnia a nyakától a bokájáig" (ezt valamelyik ezzel foglalkozó internetes oldalon olvastam azért tettem idézőjelbe, de nem emlékszem, hogy hol). Ha egy picit is tudsz angolul rengeteg kutatást végeztek a Bravectoval. Ha a kutyának nem okoz elsőre tünetet általában azt írják, hogy bátran adható neki. Amit viszont nagyon be kell tartani az adagolás. Mi az adagolási útmutató szerint 8 hetente adjuk (elég gyakran utazunk dél-európába ahol gyakori a Rhipicephalus sanguineus kullancs, és arra csak 8 hétig hat).

Nyakörvvel nem volt jó tapasztalatunk, illetve kevésbé kényelmes. De ahogy az "a ZÁllatorvos" megfelelő videóiban részletesen elmagyarázza, hogy ki mi alapján válasszon. Mi a Bravectot választottuk, és nagyon alaposan utána olvastunk a neten. Napokat eltöltöttünk föleg angol nyelvű szakcikkek tanulmányozásával.

2017. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A nyakörvek és a spotonok hatásmechanizmusa teljesen más, mint a gyógyszernek, amely belsőleg kiindulva fejti ki a hatását a külső bőrtakarónál.

Ez egy spoton leírása:

" hatásmechanizmusa révén a hatóanyag eljut a test egész felületére. A fipronil a bőr lipid-tartalmú alkotóelemeiben és a szőrtüszőkben halmozódik fel, ahonnan folyamatosan szabadul fel és a bőrre illetve a szőrzetre jutva tartós, egyenletes hatást biztosít."

2017. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#13 És szerinted hogy jut el az egész testfelületre?
2017. szept. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


köszönöm a választ mindenkinek.

Tegnap este találtam e kutyum fején egy kis puklit, fekete pöttyel a közepén ha jól láttam..(egyébként malamut)

azt hittem kullancs ahogy simogatás közben észre vettem, de ahogy szétnyitottam a szőrt, láttam hogy csak pukli..

aztán később a mellső lábán is találtam egy ilyet.

Lehet kiesett belőle a kullancs a nyakörv hatására és ezt a nyomot hagyta maga után?

vagy mi lehet ez?


Köszönöm!

2017. szept. 15. 09:41
 16/21 anonim ***** válasza:

ma 00:38

Akkor így:

Az ember magára fúj , ken szúnyogriasztót.

Az ember bevesz B12 tablettát, mert annak hatására a bőr illata megváltozik.

Az egyik a bőrön hat, a másik az emésztőrendszeren keresztül.

2017. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
13: És te jobban bízol abban ami "hatásmechanizmusa révén" vagy egy olyan úton jut el ahol a gyártó korrekten leírja, hogy hogyan szívódik fel a tápcsatornában a hatóanyag, melyik fehérjéhez köt be a véráramba, és kb. tudsz mindent az egészről. Vagy megnyugszol abban: "nincs semmi közöd hozzá, hogy hogyan jut el a hatóanyag a nyakától a bokájáig, elég ha mi tudjuk". Mert itt kb. erről van szó. Ha egy minimális biológiai ismereted van, akkor nagyjából lehet tudni, hogy nagyjából két úton tud a szervezetben bármi anyag áramolni amit kivülről viszünk be vagy a véráram, vagy a nyirokrendszer. Itt azt sem árulja el a gyártó, hogy a bőrből a véráramba jut a hatóanyag, vagy a nyirokrendszerbe? Komolyan a "hatásmechanizmusa révén" számodra megnyugtató válasz?
2017. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
" a bőr lipid-tartalmú alkotóelemeiben és a szőrtüszőkben halmozódik fel,"
2017. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18: azt én értem, de hogyan jut el a kutya nyakától a bokájáig, hogy ott a bőrben és a szőrtüszőkben felhalmozódjon?
2017. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Mi is ezt adtuk a kutyusunknak, de soha többet! Más okból vittük vervetelre, és kiderült, hogy a máj és epe értékei valami katasztrofálisan rosszak! Ismerőssel beszélve (kutykozmetikus) sok ilyen esettel találkozik. Amint a kutyák nem kapják a szert és csinálnak velük egy máriatövis kúrát, rendbe jöttek az értékeik. Mi csak a javulás elején vagyunk, így erről nem tudok nyilatkozni. Csak reménykedni tudok! 3 éves a kutyánk, díjnyertes szülőktől, egész életében szuper prémium, hypoallergen tápot kapott, plusz vitaminokat. Illetve a kötelező oltásokat. Semmi mást! Annyira bánom, hogy nem hallgattam a megérzéseimre.. egyébként nekünk is állatorvos ajánlotta, most meg széttárta a karját, és annyit mondott, vigyük hasi ultrahangra. Pár nap múlva megyünk...
2018. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!