Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a szomszéd...

Mit lehet csinálni a szomszéd kutyáival? Volt már más ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Igazából nem is a közvetlen szomszédunk, van egy ház közöttünk.

A kerítésük pocsék, csak a bálamadzag tartotta össze, a kapu alatt pedig vagy 30 centis rés. 3 kutyájuk van, 1 német juhász, 2 tacskó. A tacskók folyamatosan kibújnak a kapu alatt és megtámadják a kutyával arra sétálókat, bicikliseket. Nekem is van 2 kutyám, nem tudok a kapujuj előtt elmenni, csak ha ölbe veszem a kutyáim, mert úgy nem veszik észre, nem jönnek ki. De már többször láttam, hogy neki mentek más kutyáknak is, nekem is többször nekem akartak jönni, csak odébb rúgtam őket. Persze, 2 kis tacskó valszeg nem fog szétszedni, de akkor is idegesítőek. Arról nem is beszélve, hogy ha a kutyáimnak mennek neki, akkor annak mi látjuk kárát, mivel az egyik idős kutya, nem hiányzik neki bunyó meg a stressz, a másik meg fiatal, érzékeny, elég, hogy egyszer neki rontanak és többet el sem fog indulni velem sétálni. Mellesleg a macskámat is támadták már meg, most meg van egy másik kiscicánk, aki szegény "sérült" (a hátsó lábait nem rendesen mozgatja) , ez semmiben nem korlátozza, csak lassabb, mint az átlag. Őt még a kertben tudjuk tartani, de ha nagyobb lesz úgy is megy majd vadászni, nem fogjuk tudni korlátozni, őt seperc alatt elkapják és akkor neki annyi. Plusz este mindig kiengedik az összes kutyájukat, hogy menjenek mindenfelé. Folyamatosan bejárnak az udvarunkra és odaszarnak. Egyszer meg pont vittem ki a kutyákat pisilni (nekem benti-kintiek) erre hallom, hogy szalad valami a kicsi felé, hát a nagy nj volt az. Szerencsére volt a kezemben egy nagy fadarab (előtte vettem ki a kutyám szájából) azt dobtam oda (nem, nem dobtam meg a kutyát, csak mellé) és ráordítottam, szerencsére megijedt és elrohant, de mi lett volna, ha a kutyám előtte nem vesz fel egy darab fát, vagy ha én nem veszem el tőle? Azonnal szétkapja, a szemem láttára.

Olyat is hallottam már, hogy bicikliző gyerekeket haraptak meg. Ez még régen volt, abból nem tudom mi lett.

A kutyák persze nincsenek se lemozgatva, se sétáltatva, a tanításuk kimerül abban, hogy "Nem hallgatsz el?!" . Moslékkal etetik őket, csoda, hogy oltatni szokták -_- . Az egész porta egy nagy putri, nyáron orrfacsaró bűz árad onnan, minden omladozik. A kutyák mindent ugatnak (de komolyan mindent, még a faleveleket, kocsikat, madarakat is) ESTE IS, megállás nélkül, nem lehet tőlük aludni.

Egy ismerősünket is megharapata már az egyik tacskó, a bokáját, szerencsére nadrág volt rajta, így "csak" az szakadt ki.


Már mindent elpanaszoltunk a "gazdának" , de még mi voltunk a szarok -_- . Annyit sikerült elérni, hogy a kerítés 2 kiesett lécét pótolták, de a kapu alatt még mindig kiférnek. Mondtuk, hogy ott továbbra is ki tud jönni, a szeme láttára bújt ki, erre annyit kaptunk, hogy "Hát hadd bújjon!" .

Erre még sok helyi ovis/iskolás csoport is jár, mert van egy szép rét a házak után, nem lenne jó, ha egy kis ovist kapnának meg.


Én azt szeretném, hogy vegyék el tőlük a kutyákat, és legyen egy normális gazdájuk, aki kiképző segítségével megoldja a viselkedés problémákat, és utána felelősségteljesen gondoskodik róluk. Persze ez csak egy álom. Viszont mit lehetne tenni? Kinek lehet szólni? Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni? Mit fognak csinálni? Mi ennek a menete egyáltalán? Lehet feljelentést tenni, mert a kutyái veszélyeztetik mások testi épségét?

Névtelenül lehet ezt tenni, mert anya nem akar rossz szomszédi viszonyt?

Volt e már valaki ilyen helyzetben?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat.


2017. szept. 15. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis rájönnek hogy ti intézkedtetek, de ez már olyan helyzet, hogy hatósági segítség kell.

Én először próbálkoznék állatvédő szervezeteknél.Nem tudom hol laksz, de olyanoknál lehetne akik ilyesmi ügyekben már intézkedtek, mert nem mindegyik fogja beleártani magát.A kutyák érdekében először ezzel próbálkoznék.

Ha ez nem megy, jelenteni lehetne a helyi önkormányzat szabálysértési osztályán.Kötelezzék őket a kerítés megcsinálására. De ha a kutyáiknak rossz a sorsa, azért állatvédőket is lehetne.

Akár Rendőrségre is lehet jelenteni a dolgot.

A környéken lakóknak kellene összefogni és együtt intézni, leírni, mindenki írja alá.

Lényeg hogy ne kelljen félni se embernek, se állatnak.És az ő kutyáik se lássák kárát, mert ők nem tehetnek erről. A cicádat addig míg ez meg nem szűnik, nem kéne kiengedni.Enyémet is ölte meg már szomszéd kutya, hát senkinek nem kívánom a látványt és érzést.

2017. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy elsősorban az állatvédőket kéne megkeresni egyrészt mert ők valószínűleg tisztában vannak a lehetőségekkel másrészt ha a kutyák tényleg rossz körülmények között vannak tudnak ebben is intézkedni.

Lehet, hogy nem ártana egy videót készítened, vagy képeket arról, hogy milyen a kerítés ill. esetleg amikor kijönnek alatta a kutyák vagy amikor este kiengedik őket a vakvilágba.

A macskádat pedig tartsd bent inkább amíg meg nem oldódik mert az enyémnek a szomszéd kutyája tépte le az egyik lábát és csóri 3 lábbal élte le a maradék idejét...

2017. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lakóhelyedhez legközelebbi állatvédő szervezettel vedd fel a kapcsolatot.

Ugyanezt, amit ide leírtál, írd meg nekik is.

Maradhatsz névtelen, ők nem adnak ki rólad információt.

2017. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fotó/videó erről, majd feljelentés a jegyzőnél.

Nem kell névtelenül, ne félj a jogaid érvényesíteni. Ha ő szarik rátok, te is rá, ne annak legyen igaza aki szabályt sért.

2017. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a ti udvarotokba hogy mennek be? A ti kerítésetek is rossz? Azt is meg lehetne javítani, és legalább akkor az udvarotokat nem szarják össze.
2017. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván a jegyző, állatvédők tudnának ebben kellően intézkesni.


Falun lakok, ismerem jól az ilyet. Volt, hogy kaukázusi rohant rám is és a kutyámra is, a gazda pedig az ajtónak támaszkodva figyelt minket. Én azt elértem, hogy a bevett sétáló helyeken a rendszeresen szökős kutyák minket már elkerülnek. A saját kutyáimért vállaltam felelősséget, őket akarom megvédeni, a rájuk támadó ebek testi és leli épsége akkor és ott a legkevésbé sem érdekel.

2017. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A helyi önkormányzat jegyzőjénél tehetsz bejelentést (nem megfelelő állattartási körülmények), illetve a rendőrségen is tehetsz feljelentést (közbiztonság veszélyeztetése, magántulajdon megrongálása, stb.).

Mindkét esetben kérheted a névtelenséged megőrzését.

2017. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen a gazda előtt tamadtak rám meg a 4hónapos rotimra. Miután lerugdostam a kutyakat az enyémről meg a lábamról bar inkabb engem tamadtak mint a kutyám meg mondtam a kedves gazdinak aki a cigit nem sem dobta el hogy még egy ilyen és feljelentem. Erre a válasza: mér kell a kutyáim rúgdosni?nem harapnak. Ja hát vettem észre hogy nem harap mer valóban nem tudott megharapni mikor fejbe rúgtam. Szóval nem hatotta meg a feljelentés, mondom jó akkor én is eltudom a késöbbiekben engedni a kutyám. Ott megvolt az áttörés. Pórazon sétaltatom ha megtamadnak a korcsai és az enyém esetleg megfolytja nem ém vagyok a hibás hiszen egy jól nevelt kutyám van pórazon aki engem védet kutyatámadás során. (Kutyatamadásnál ha a saját kutyám megvéd az nem bűn). Azóta be vannak zárva a kutyák de a nő tagadja hogy engem a szeme látárra és a lánya szeme láttára a kutyái megtamadtak úgy hogy 3házat futottak vicsorogva felém.
2017. szept. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne is haragudj, miféle böszme ember-emberek vannak nálatok???


Ha már falun éldegélsz, akkor alapból számítanod kell támadó kutyára, ezért viszel magaddal mindig 1-2 gázsprayt, amit használsz, ha úgy véled.

Önvédelem vagy más védelme érdekében.


Ha meg kertedbe behatol egy idegen, legyen az ember vagy állat, akkor birtokvédelmi eljárást foganatosítasz jogosan eszközökkel, mint gumilövedékes fegyver.


Ezeket nyugodtan a trehány szomszéd arcába is mondhatod.

Továbbá jelentheted a hatóságoknál az állapotokat, elvileg intézkednek...majd.


Nálunk is kiszökik egy két nagypofájú kutya olykor, de táskát eléjük tartva s sprayt rájuk fogva eltakarodnak s legközelebb nem is próbálkoznak...volt melyik a portájára szaladt vissza és a kerítés mögé meghúzta magát.Fújni még egyikre sem kellett, ez is valami.


A sok hüle kutyababusgató miatt ilyenek a kutyák is..., de ez másik téma...

2017. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!