Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Inkább fogadnál örökbe (akár...

Inkább fogadnál örökbe (akár kóbor) kutyát, vagy vennél fajtisztát?

Figyelt kérdés
2017. szept. 18. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyám mentett volt, másfél hónapja kellett elaltatni, 12 évesen, mert már beteg volt. Akkor, amikor őt hoztuk, nem volt kimondott fajtaszerelem a családban, csak egy kutyát szerettünk volna, és kiválasztottunk egy aranyos menhelyi keveréket, tökéletes választás volt.

Most van fajtaszerelmem, így esélyes, hogy ha lesz kutyám (nem most akarok, hanem talán jövőre, még gyászolom az öreg kutyust), akkor tenyésztőtől venném. Viszont ha találnék egy ilyen fajta kutyust a menhelyen, vagy gyepmesteren, vagy egy ilyen jellegű keveréket, akkor nem tartom kizártnak, hogy inkább örökbefogadnék, amúgy sem ragaszkodom a kölykökhöz, ha macskakompatibilis, akkor egy fiatal felnőtt kutya is jöhet.

2017. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tk-s kutyám. Mivel van egy álomfajtám a kövi is tk-s lesz. Utánuk ha még lesz rá kapacitásom örökbe fogadni fogok.
2017. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi kutyám mentett ha azt vesszük 1,5 évesen hoztuk el ingyen,időhiány miatt kerestek gazdát neki.


Kövi kutyám törzskönyves lesz,bele szerettem gyakorlat alatt az Orosz Fekete terrier-be. 2 éve tart a szerelem,de sajnos nincs lehetőségem rá míg panellakás 4.emeletén lakok,lift nélkül. Nagytestűt lépcsőztetni nem szerencsés. Inkább várok :)


Sokan leszóltak,hogy miért veszek,miért nem fogadok örökbe,de nem értik,hogy ha bele szeretsz egy fajta jellemébe akkor onnantól az kb örök szerelem. Nem mondanám,hogy nem szeretnék egy kis keveréket. De ha már megtetszett egy fajta akkor inkább azt veszek,de ha lesz kapacitásom, akkor mellé fogadok majd örökbe abban biztos vagyok! De jelenleg venni akarok.

2017. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Vennék, komolyabb összeget rászánva, mert azt szeretném, hogy minél tovább legyen velem egészségesen, ami természetesen lehetséges egy mentett kutyánál is, csak nagyobb lutri.
2017. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Vannak kedvenc márkáim, mindig is szerettem volna ilyen-olyan fajtiszta kutyát, de amíg teli vannak a menhelyek, nem visz rá a lélek...

Attól függ, mutogatni, menőzni, státuszszimbólumnak kell-e, vagy társállatnak.

2017. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Fajtaszerelem miatt nekem is tk-s kutyáim vannak. És ez hülyeség szerintem hogy tk-s kutyák nem érik meg az árukat, becsületes tenyésztőtől vásárolva, egészségileg szűrve a felmenőket, minimálisak az orvosi költségek. Szüleimnek mentett kutyájuk van és mindenre allergiáa, nyáron UV érzékeny, pedig félhosszú szőrű. Az én kutyáim egyenként kerültek 120.000 Ft-ba (nem népszerű fajta), és szuperprémium táppal etetve, havi Nexgardot kapva, negyedévente féreghajtva, kötelező oltásokkal is negyed annyiba kerülnek, mint a szüleim mentett kutyusa.


Nekem a munka mellett fontos, hogy egy jó egészséggel rendelkező, szűrt kutyám legyen. Pedig nagyon szívesen mentenék, de nagyon szomorú is lennék, ha tudnám, hogy mennyire beteges a kutya.

2019. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!