Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaság befogadni télre...

Nagy butaság befogadni télre kiskutyákat? Sok gond lesz vele?

Figyelt kérdés

Szeptember végén tesóméknál fog fialni a kutya, ellesznek adva (már megvan kiknek) de csak tavasszal viszik.

Megkértek, hogy legyen a mi garázsunkban a kutya, utána az anyát vissza viszik és csak a kicsik tavaszig.

Sok gond lesz velük szerintetek? Hülyeség lenne elvállalni?


2017. szept. 21. 12:22
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
A mellék épületben cserépkályha van náluk és a kéményseprő közölte, hogy balesetveszélyes és nem fűthetnek bele. Ezért keresnek most helyet. Alom+beiskolazás, +kémény, kályha újrarakás nem fér bele a családi kasszába.
2017. szept. 21. 16:22
 22/29 anonim ***** válasza:
97%

Ne mondd már hogy díjnyertes kutyáik vannak, de mint írtad "ha nem fogadom be őket elpusztulnak". :D Ez az egész egy rohadt nagy vicc, te se hiheted el! Ha nem törzskönyves, tenyésszemlés, szűrt kutyáik vannak és nincs kennelnevük akkor közönséges szaporítók és igenis a pénzszerzés a céljuk.


Nem hobbi, ha hobbi lenne bevinnék a saját házukba a kutyát nem halálra fagyasztanák őket az udvarban, vagy gondoltak volna erre a fedezéskor. Leb*sszák hozzád a kicsiket hogy bajlódj velük aztán majd mindig mondják hogy "csak mégegy hónap csak mégegy hét" de soha senki nem jön értük. Ennyire buta nem lehetsz.

2017. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ha nem fér bele minden a családi kasszába, akkor dönteni kell, hogy mi a fontosabb. Szerintem az almot nyugodtan hanyagolhatták volna. Hányszor volt már elletve az anyakutya? Milyen gyakran vannak kölykök?
2017. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: tapasztalatból mondom, hogy ne vállald be semmiképp, semennyi időre!

Most ígérget fűt-fát, hogy jön, etet, ellátja őket, rendet rak náluk, csak vedd őket magadhoz.. A kezdeti időszak után pedig el fog maradozni, a végén te fogod venni még a kaját is nekik, sajnálatból majd te foglalkozol velük, amikor ő már lekopott, míg bele nem csömörlesz.

Tudom, hogy segíteni akarsz, azt hiszed, úgy lesz, ahogy most beharangozta, de ez hülyeség, nagy őrültségre készülsz.

Tudom, mert hasonlón mentem keresztül, csak én két macskával. Az elején jött, ellátta heti pár alkalommal, aztán egy-két hónap múlva még a tápot is mi szereztük be, mert azt mondta, fizetés után tud csak venni. Az állat viszont nem csak akkor éhes, ha van pénze a gazdának, nem csak akkor akar mozogni, játszani, mikor havi egyszer felé néznek! Azóta nem beszéltem a tisztelt "gazdival", pedig előtte 15 évig voltunk legjobb barátnők. A macskákat elajándékozta, amikor beleunva a helyzetbe megmondtuk, paterolja el a nyakunkról a saját állatait. Szóval vedd figyelembe, a kapcsolatotok is veszélybe kerül ezzel a húzással.

Ráadásul egy kiskutya felnevelése is tetemes munka, akkor szerinted egy alomnyi kölyök mit fog rendezni? Szétrágnak majd mindent a garázsban, ezt borítékolhatod nyugodtan már most. Azt is kifizeti neked? Összetakarítja a romokat, ő kap idegrohamot helyetted, mikor meglátod a pusztítást? Feltörli a pisifoltokat?

Inkább most duzzogjon egy sort a "kedves" testvéred, minthogy a te idegeidet tönkretéve a nyakadba varrjon egy halom kölyköt, akikkel majd magadra maradsz! Vigye be őket a lakásba, ha már egyszer lefialtatta a szerencsétlen szukát. Ezt nem neked kell megoldani. Állj a sarkadra, mert szomorú sors vár rád!

2017. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A testverem, ismerem. Tudom, hogy bánik a kutyákkal.

A gondot úgy értettem mennyire hangosak? Büdösek?

2017. szept. 21. 18:43
 26/29 anonim ***** válasza:
94%

"ellesznek adva (már megvan kiknek) de csak tavasszal viszik" - már ezt sem hiszem el. Hogy tudtak összeszedni csupa olyan gazdit, aki szándékosan nem akarja a legfontosabb 4 hónapot a saját kutyájával tölteni???


Kérdező, téged átvágnak,

és akármennyire is lojális vagy a testvéredhez, ilyen feltételekkel almot lehozni hihetetlenül lelkiismeretlen dolog! Méghogy szegény kölykök életük első fél évét egy garázsban töltsék szerető gazdi helyett! Ha meg eltünedeznek a vevők (ha egyáltalán tényleg van akár egy is), akkor fél évesen már sokkal nehezebb lesz jó otthont találni nekik!

2017. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj: igen, nagyon sok gond lesz velük. Mintha magadhoz vennél egy focicsapatnyi gyereket. Képzelheted. Tele vannak energiával, még nincsenek szabályokhoz kötve. Kis helyen lesznek majdnem egész nap, mivel ugye tél lesz, nem nagyon lehet őket egy-két óránál többre kiengedni, mert megfáznak, akkor meg szaladhatsz dokihoz.

Mit gondolsz, hogy kötik le magukat a nap 20 órájában bezárva? Keresnek majd maguknak elfoglaltságot, aminek te nagyon nem fogsz örülni, mert rombolni fognak jobb híján. Sírnak, nyüszítenek majd unalmukban, hogy menjetek ki játszani velük. Adhatsz nekik rágócsontot, játékokat, ezzel pár órát átvészelhetsz pusztítás nélkül.

Oktatnod, fegyelmezned is kell őket. Meg persze sétáltatni az oltások után. Mindnyájukat, amennyien lesznek. Minden nap. Alap parancsokat megtanítani, ezt eleinte naponta többször 5-10 percekre bontva, mert csupán rövid ideig képesek kicsiként koncentrálni.. Ezt mint mondtam, egy kölyökkel bőven elég végigcsinálni, nem még egy alomnyival. Tesódnak gyakorlatilag felesleges lesz hazamennie, mert ugye ezt mind ő fogja intézni. Annyi pisifoltot és ürülékkupacot eltakarítani amúgyis sok időt vesz majd el...vigyen saját lapátot meg egy raklap domestost, vagy majd betonozzatok újra, ha nem jön fel a trutyi. Esetleg vakolóanyagot, ha nekiesnek a falnak. Azt szeretik bontani, ha nem találnak egyebet. Ilyesmiket tisztázzatok előtte kedves tesóval, hogy mi van, ha netán ők is kedvet kapnak hasonló akcióhoz.


Fél éves kutyákra amúgy kíváncsi leszek én is, honnan lesz ennyi jelentkező...mindenkinek cuki, pamacs babakutya kell, nem egy nyurga, szeleburdi, határait feszegető kamasz. Ha szépen neveled, folyamatosan korrigálod, terelgeted őket, akkor nő az esélyetek.

Egyébként nem értem, minek tetted fel ezt a kérdést. Eddig olybá tűnik, téged nem lehet meggyőzni arról, hogy mekkora káosz elé nézel. Az áldásunkat kéred erre az abszurd helyzetre? Tőlem nem kapod meg.

Figyelmeztettelek, elmondtam, én hogy jártam, innentől dönts belátásod szerint. Valaki csak a saját hibájából képes okulni, ez van. Én két darab felnőtt macskával is megszenvedtem, mert nem az enyémek voltak, nem értettem, miért nekem kell ezt csinálni, amikor amúgy nem én akartam őket, és mást ígért a barátnőm is, akit egész addig azt hittem, ismerek. A cicák kínlódtak bezárva az apró helyükön, valódi gazda nélkül, nagyon sajnáltam őket miatta.

Igazán kívánom, hogy ti jól jöjjetek ki ebből.

De vedd le a rózsaszín szemüveged, ha a testvéred, ha nem...és merj nemet mondani.

2017. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Mentett kölykök vannak nálam rendszeresen.

Sok gond lesz e veluk? Nem. Rengeteg. 4-5hetes korukra az egesz garazsod tele lesz szarva, ha unatkoznak visitanak mint a malacok, rágnak, pakolnak.

2017. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyák? Amúgy ha tesódék tudták, hogy a cserépkájha nem jó, akkor minek fedeztették be a szukát úgy, hogy hidegben elljen?? Ha annyira "jól bánik" a kutyáival ez nem fér bele. Kennel neve van tesódéknak? Rendszeresen viszi a kutyáit kiállításokra, ha olyan fajta munkavizsga stb? Ill. megvan minden fajtára vonatkozó egészségügyi szűrése?
2017. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!