Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutyám?

Miért morog a kutyám?

Figyelt kérdés
Ritkán, de van hogy egy-egy kutyát megmorog. Pl tegnap mikor megszaglászott egy kutyát morogni kezdett, látszólag ok nélkül. A gond hogy ezt nem tudom előre észrevenni mert ötletem sincs mi szerint dönti el hogy ki szimpi és ki nem. Próbáltam megfigyelni, de semmi, nem konkrétan az azonos neműekkel van gondja, nem is az ellentétessekkel, van hogy az agressztív kutyákra nem is reagál, van néha hogy a barátságosat is megmorogja. Amúgy nem csinál semmit csak morog, de azt sem hangosan inkábbcsak így magában. Miért moroghat, "normálisnak" mondható ez? Ha ez segít vagy számít akkor az én kutyám domináns, játékos, barátságos, embereknek szeret hízelegni, kutyákon kívül másra még nem morgott, ivaros szuka, lassan 2 éves.

2017. szept. 25. 19:19
 1/1 EvaSz86 ***** válasza:
Ők egymás között kommunikálnak...úgy, hogy mi észre sem vesszük...még a farkuk mozgatásának legapróbb változtatása is kommunikáció számukra, amit mi nem értünk. Én kutyusom is megmorogja a többi kan kutyust, ha közelednek a párjához, holott ivartalanított szukáról van szó. Ha egyedül van akkor viszont minden kutyával játszana.
2017. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!