Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes gazdik miért hunynak...

Egyes gazdik miért hunynak szemet a kutyájuk őrjöngése felett?

Figyelt kérdés

Főleg a kistestű kutyások. Nekem is kistestű kutyám van, de ő teljesen nyugodt (pedig ugatós fajta), szépen sétál, barátságos, stb. A múltkor szembejött velünk egy yorkis, a kutya őrjöngött a póráz végén, a kutya egész teste rángott és úgy ugatott, mint akit ölnek, ráadásul neki akart menni az én kutyámnak, aki a lábam mellől nézte kb "ennek mi a franc baja van?" fejjel. A csaj meg kuncogva az ölébe kapta és megdajkálta a kutyát, aki próbálta kitépni magát az öleléséből... Én nem értem, ők nem veszik észre, hogy ez rohadt gáz?


Facebookon is olyanokat írnak, hogy "hát ő ilyen, de én elfogadom így, így szeretem" meg "kis ördögfióka, de hát a kistestűk ilyenek", "imádni való ahogy vérengzik", stb... Érti ezt valaki?


2017. szept. 26. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szerintem úgy gondolják,hogy nem igazán lehet leállítani az ilyen őrjöngéseket még ha akarnák se. Másrészt meg úgy gondolják,hogy ez a természete és nem lehet mit tenni,hát el kell fogadni. Bár ez csak az én véleményem.
2017. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tartom a legszomorúbbnak hogy ezt még a fajtamentéseknél sem veszik komolyan. Mert szegny megtört lelkű kiskutyák, összetörne a lelkük ha a rossz viselkedést megtiltanák nekik. Nekem volt már többször is konfliktusom ilyen kis dögök miatt (ez a megneveltekre nem vonatkozik) sajna a kutyám meg is utálta az összes kistestűt miután 3x is megtépték (kerítés alatt kibújt csivava, nyílú kapu mögül kirontó jrt...)
2017. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ilyen kicsi a kutya. Ha egy bernáthegyi őrjöngene így mindjárt nem hagynák neki miért is...ja mert már az árokban feküdnének vagy a kutya vontatná magával őket. :D De viccet félretéve tényleg azért mert ilyen kicsi a kutya és kb két ujjal tudják tartani a póráz végén, meg cuki muki ő a kicsi babukám stb tévképzetük van és mindent megengednek neki. Azt se tudják mi fán terem a kutya nevelése.
2017. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Engem leginkább az zavar amikor kutyát sétáltatok és amég ki nem érünk a dunapartra az utcán az összes kutya őrjöngve ugat minket annak ellenére, hogy a gazdája ott áll mellette de rá nem szólna. Különösebben nem foglalkoznék ezzel se, de a szomszédunk pont ugyan ilyen és a kutyája mindent megugat és minden órában legalább 15-20 percet végigugat. Persze értem én, hogy ez a dolga, de azért lehetne tiltani. (Meg nyilván azért ugat mert a kerten kívül még sosem volt és minden ingerre ugrik.)
2017. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát oké hogy kicsit, meg szeretgetés, stb, nálunk is a kutya a "hercegkisasszony", na de a királynő azért még én vagyok :) Ha kicsi, ha nem, szerintem a bunkó viselkedést nagyon nem kéne hagyni, de ők még annyira sem erőltetik meg magukat, hogy "Bubuka, ezt talán nem kéne...". Én akkor akadtam ki teljesen, amikor egy csivava annyira bepöccent, mert a gazdája meg merészelte simogatni az én kutyámat, hogy szó szerint az én kutyám torkának ugrott! És amit a gazdi ki tudott magából préselni az egy "bocs" volt és ennyi... Odáig vannak, hogy ha ráförmed a kutyára az már állatkínzás, de kérdem én, ez nem az??
2017. szept. 26. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért hagyják figyelmen kívül, mert azt hiszik, attól, hogy kicsi, nem kell nevelni. Az ugatós yorkikra meg hasonlókra rendszeresen hallom, hogy "törpe oroszlán", "védi a gazdiját", meg hasonlók, de ha egy roti vagy egy amstaff nyomná ugyanezt, akkor ezek az ölebgazdik rögtön visonganának, hogy "veszélyes harcikutya, el kell altatni". :D

Sajnos a jelenlegi helyzet alapján sokkal több ember tart kutyát, mint amennyinek valóban kellene.

2017. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értenek a kutyákhoz, nem kutyaként nevelik, kezelik a kutyájukat. Buták, tudatlanok. Mindössze ennyi a magyarázat.
2017. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kedvencem amikor Fifike őrjöng, tépi a pórázt, jönne nekünk, gazdi reakciója: hagyd Fifike a nagykutyus meg fog harapni! Miközben az enyém rá se néz vagy legfeljebb csodálkozik a hisztin, de nyugodtan halad tovább. Ha rosszabb napom van néha visszaszólok hogy a nagykutyus jól nevelt és nem agresszív, ellenben a kiskutyussal, ahogy az látszik. Vagy csak félhangosan rádicsérek a kutyára: látod neked mennyivel több eszed van. Mellesleg szetterem van, nagyon hülyének kell lenni a kutyákhoz, hogy valaki vérengzőnek higgye. Többségében átnézek rajtuk, saját maguknak ártanak, ha elkenik a kutya ilyen viselkedését - mert egyszer tényleg jön egy nagykutya, amelyik nem fogja tolerálni a hisztit.
2017. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A környéken van egy ilyesmi kutya, csak ő nem kistestű, hanem valami malinois jellegű keverék... Ha meglát egy kutyát, őrjöng, de a lakásban is egész nap az ablakban ül és ugatja lent a szemeteskonténerben tanyázó macskákat. Mielőtt ideköltöztünk, a tulaj kamasz gyerekei előszeretettel sétáltatták póráz nélkül. Azóta rájöttek, hogy nekünk még nagyobb kutyánk van és nem jönne ki jól Fifike egy ilyen harcból, úgyhogy van rajta póráz és szajkosár is. :D

Szerintem azért nem nevelik, mert nem is tudják, hogy lehetne ezen változtatni.

2017. szept. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én rugtam már fel ilyn örjöngö idegbeteg korcsot (az az volt), mert nekiment a gyerekemnek.

Megyünk nyugodtan erre ott terem a semmiböl, kilométeres pórázon sés már ugrott a totyogos lányom bokájának.

Gazdoja persze sipított hogy feljelent stb aztán mikor közöltem vele hogy megyünk az orvoshoz látleletért és a Polizeihoz megg a Tieramthoz, akkor rögtön befogta.


Áh sok barom, aztán csodálkoznak ha esetleg a másik kutya vagy ember megtépi a Fifikét.


Ismerösöméknél van három yorkie is de szocializáltak, neveltek és nem őrjöngő dögök.

2017. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!