Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Lucky for You border collie...

A Lucky for You border collie tenyészetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem munkakutyát szeretnénk.

2017. szept. 26. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát...

Kerti dísznek tokeletesek. Ha nem akarsz munka kutyát, miért akarsz bordert? Akkor is kell vele napi 2 órát foglalkozni, ha nem munka borderm

2017. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Pont az a típus ami nekem a végletekig nem tetszik. Nekem nem ez a border collie. :D
2017. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer olvastam egy találó megfogalmazást: Barbie collie. Nem értem, hogy aki nem munkakutyát szeretne, az miért bordert akar? Egyáltalán mit látsz benne, ha nem azt, hogy szeret dolgozni? Szép, hosszú szőrű, okos kutya rengeteg van, nem csak a border.
2017. szept. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem gyönyörűek a kutyáik. Nem értem az embereknek miért csak a munkavonalú kutya a kutya egy adott fajtából vagy hogy olyan fajta akit egyszer régen erre tenyésztettek ki miért ne lehetne sima mezei házikedvenc egy átlagos életvitelű ember mellett... Szép a show vonal, sokkal szebb mint a munkavonal és szerintem akarhat az ember úgyis bordert, hogy nem feltétlenül dolgoztatja a kutyát. Egy show vonalú egyednek arra nincs is feltétlenül szüksége így akinek tetszik a fajta de nincs kapacitása/kedve a kutyát napi 4-5 órán át fizikailag és agyilag intenzíven fárasztani annak is lehet ilyen kutyája. Nem véletlenül jött létre ez a vérvonal...

Nyilván nem támogatom a kinézet alapján való fajtaválasztást mert pórul lehet vele járni sok esetben (lásd a sok szenvedő akitást) de nyilván az embernek vannak elképzelései milyen kutyát szeretne és tök jó hogy a show vonal lehetőséget biztosít arra, hogy egy egyébként nagyigényű munkakutyát is tarthasson egy kevésbé elvetemülten kutyamániás ember akinek kevesebb hajlama van arra hogy munka után órákig kint agilityzzen.

Van olyan fajta ahol a showkinézetre már tényleg ráment a kutyák egészsége is pl. a német juhász de azért itt ettől még nagyon messze vagyunk így nem értem ezt a hozzáállást.


Szerintem ha olyan bordert akarsz akinek elég feleannyi foglalkoztatás mint egy munkavonalú kutyának akkor ők jó választás. Sok kutyájuk van és biztos tudnak neked olyat ajánlani aki tud igazodni a te életviteledhez ill. ahhoz amit te nyújtani tudnál. Ráadásul segítesz is mert láttam, hogy az állomány nagy részének gazdit keresnek most a megváltozott körülményeik miatt. Szerintem hajrá, lehet egy gyönyörű és mégis agilis kutyusod amennyiben felkészültél arra amivel a kutyatartás jár ill. tudod követni egy még így is aktív kutyus tempóját. :)

2017. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
A munka és a show vonal már nagyon régóta külön utakon jár, ezen kár is vitatkozni :) Igaz, egy munkavonalú kutyával nem veszi fel a versenyt egy show border, de aki munkavonalú kutyát akar, az nyilván nem show kennelből vesz kutyát. Aki hobbi szinten szeretne agilityzni, vagy terelni, azt egy innen kikerülő kutyával is lehet.
2017. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a két előttem szóló válaszadóval. Én is egy szép, okos, barátságos kutyára vágytam hobby célra, akivel lehet agilityzni, frizbizni, trükköket tanulni, sportolni és emellett kellemes társ. Mindezeknek tökéletesen megfelel a Lucky for You kennelből vásárolt kutyusom, ezért ajánlom Neked.
2017. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!