Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok kinézetre hasonló...

Tudtok kinézetre hasonló kutyát, mint a border collie?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy border colliet, de nem vagyok biztos benne, hogy ki tudnám elégíteni a mozgásigenyét.

Ismertek hasonló küllemű kutyafajtákat, akiknek nincs ekkora mozgasigényük?



2017. szept. 27. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Menj el egy menhelyre és ott keresgélj.
2017. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sajnos olyan fajta ami hasonlóan fest de kevesebb mozgásigénye lenne nincs. Az aussie, a sheltie és a collie néz ki esetleg hasonlóan de mind hasonlóan nagy mozgásigényű pásztorkutyák. Emiatt én azt javaslom, hogy nézz körül a menhelyeken. Sok border fizimiskájú kutya van és biztos akad köztük lustább jószág is. :)

2017. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagy szívfáhdalmam, hogy nem lehet borderem. most egy magyar vizslám van, akivel sokat túrázunk. de félek h egy munkakutyának nem lenne elég...
2017. szept. 27. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Náluk keverékek is vannak.

[link]

2017. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha egy magyar vizslának ki tudod elégíteni a mozgásigényét, akkor egy borderrel sem lesz gondod. A vizsla is munkakutya, nagy mozgásigénnyel. Nyilván egyedfüggő is, de gondolom nem munkavonalút akarsz.
2017. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kinézetre hasonló fajták csak természetben, mozgásigényben is hasonlóak vannak. Lásd: aussie, skót, shetlandi juhász.


Én is amondó vagyok, hogy egy olyasmi kinézetű keveréket válassz inkább, nem is feltétlen kell benne legyen border, úgy is hajazhat rá.

Pl szerintem ő kicsit borderes:

[link]

Esetleg ő is, bár nagy testű:

[link]

Ő is egy kicsit:

[link]

Ő egy kozmetika után igen borderes lenne:

[link]


Vagy keresd fel a fajtamentést: [link]

2017. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél show vonalú bordert, imádni fogod!
2017. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!