Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shiba inu is nagyon nehezen...

A shiba inu is nagyon nehezen kezelhető kutya?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy a japán fajták menmyire nehezen nevelhetőek, pl. az akita.


De a Shiba is ilyen? Csak mert nagyon sokvideót láttam ahol nyugott és egy csomó trükköt tud.


2017. szept. 27. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
nem hülyék, hanem nehezen nevelhetőek, valószínűleg nem 2 nap alatt lett megnevelne.
2017. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor az miben nyilvánul meg, hogy nehezen kezelhető?
2017. szept. 27. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
mert nagyon okosak, és ha nem vagy résen bármit kitalálnak hogy elérjék amit akarnak. Az átlag nevelési módszerek általában nem működnek náluk mert vagy megutálnak, vagy kijátsszák, vagy nem elég következetes nekik. Együttműködni sem szeretnek, mindent úgy akarnak csinálni ahogy az nekik jó és ha nem figyelsz oda könnyedén megtalálják a kiskapukat és a gyengepontjaid.
2017. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nehezen motivalhato, nem "kinozza" a megfelelei vagy, onallo torekvesu, nagyon magas a vadaszosztone, konnyen tanul de pusztan joszorakozasbol nem fog engedelmeskedni, poraz nelkul nem megbizhato.


A shiba alapvetoen nyugodt nem izgulos fajta, konnyen tanul, de nem fog nekem paradezni ha epp nincs kedve.


Nyilvan a YT tele van szuper shibas videokkal (pl. ellie), ennek egy resze kiragadott pillanat (epp olyan hangulatban kapta el a kutyat), vagy szerencses tulajdonosok egyike, akinek a Shibaja nem hordozza magan a szabvany jegyeket. De 100-bol 95-nek seggfajas a shibaja:P


Nyilvan le leszek pontozva, de ha beszelsz olyanokkal akiknek Shibaja van, jobbara meg fogja erositeni (nem a keverek tulajokra gondolok a tuzlokennelbol) a fentieket.

2017. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF


Nem tudom ki hogy van vele de engem lenyűgöz a Shiba és az Akita nem éppen egyszerű természete az összes hülyeségükkel. Tartani még nem mertem egyik fajtát sem de egyszer majd ha tapasztaltabb leszek biztos belevágok.

2017. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

A nehezen kezelhető nem azt jelenti, hogy hülye és idegbeteg...

Inkább olyan mint egy macska. Azt csinálja amihez kedve van. Ha a réten a nyúl után akar szaladni, akkor tojni fog rá, hogy ott ordibálsz utána. Ha a hajad tépve toporzékolsz, hogy adjon már pacsit, röhögve otthagy. Ezért nem jó pl első kutyának, mert ha nem tudja a gazdi, hogy hogyan nézzen fel rá a kutyája, akkor ott vérzik el.

2017. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még, de az én shibám órákig képes kémlelni az utcát :D Ha valamit hall, már megy is fontoskodni :D szerencsére ő nagyon jól idomult hozzánk, napi 2 óra intenzív törődéssel (séta, játék, többi kutyi akármi) simán megvan. Alszik egész nap, lakás egyik végéből a másikba vándorol. Viszont ha visszük kirándulni, vagy más kutya hosszútávon vele van, akkor tényleg pihen 10 percet, és folytatja. Nagyon hamar megszokta, ha nem vagyunk vele, nem különösebben rázta meg a dolog sosem. Irtó cuki és barátságos más kutyákkal, általában meg is lepődnek rajta, mert nem erről híres :D családtagokkal, barátokkal, de még ismeretlenekkel is kedves, bár a random emberek simogatását mindig elkerüli. A nyöszörgetést annyira nem preferálja, bár már edződött, de mindig a nyomunkban van a lakásban, szeret a kanapén mellettünk szunyálni. Ő egyébként futtatóban van csak megszelesedve főként, amúgy egészen jól kordában tartható, belvárosban nem, de egyébként simán el merjük engedni.
2021. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!