Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak falkavezérként lehet...

Csak falkavezérként lehet biztos behívást elérni?

Figyelt kérdés

Kutyám eléggé alfának gondolja magát (legalábbis néhány jelből úgy vélem), amikor pl madarat hall a kertben, kert fölött elrepülni, vagy a háztetőre szállni, többet nem lát, nem hall minket, menni kell megvédeni a területet, és vad ugatásba kezd, meg szaladgál. Namost ilyenkor tényleg nem hallgat senkire, és jó lenne elérni, ha ilyenkor is oda lehetne hívni.

A falkavezérségig vezető ösvény, és az azzal járó feladatok elég távol állnak tőlem, valahogy, nem tudnám megtenni, hogy mikor hazaérek ne simogassam meg először.

Ha máshogy nem lehet elérni azt, hogy ilyenkor is rám figyeljen, akkor belenyugszom, végülis semmi baj nem történt eddig, ezt leszámítva egy nagyon aranyos kutya:)

köszi a válaszokat!


2010. máj. 27. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
hát, madár meg nyúl esetében szerintem nagyon kevés kutya van, aki inkább a gazdájára hallgat, mint hogy utánamenjen a madárnak... max. a képzett vadászkutyák, meg azok a fajták, akiket nem érdekel a kis vadak kergetése. Ez ellen csak azzal tudsz védekezni, hogyha csak olyan helyen engeded el, ahol nem szaladhat kocsi elé, nem tehet kárt magában, vagy másban. De amúgy ha csak otthon ugatja a madarakat és ez alapvetően nem zavar senkit, akkor szerintem felesleges leszoktatni, megregulázni, mert hát neki is kell egy kis szórakozás, nem várhatjuk el szerintem, hogy a kertben úgy üljön a kutya, mint egy szobor.
2010. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak akkor tudod elérni, hogy bármilyen körülmények között visszajöjjön, ha maximálisan tisztel téged és a kétely legkisebb szikrája nélkül elfogadja a döntésedet! Ezt nem olyan egyszerű ám elérni, nem annyiból áll a dolog, hogy nem simogatod meg amikor hazaérsz. Az sem segít, ha símán csak falkavezér vagy, de a kutya közvetlen mögéd pozicionálja magát. Kb olyan rangsorbeli távolságot kell kialakítani a kutya és közted, mint a vezérigazgató és a hivatalsegéd között van. De mondhatnám az osztályvezető<->hivatalsegédet is, ugyanis itt nem a legmagasabb pozición van a hangsúly, hanem a kellően nagy távolságon. És bármennyire is hihetetlenül hangzik, de ez emeli soha nem látott magasságokba a kutya-gazdi kapcsolatot, innentől kezdve nem csak egy kutyád van, hanem egy olyan társad, akiben minden körülmények között megbíhatsz és ő is kételkedés nélkül hallgat a szavadra. Ebben az esetben a távolság egyben egy sokkal szorosabb kapcsolatot is eredményez.

Azt viszont borítékolom, hogy szakértő segítség nélkül, magadtól ezt nem fogod tudni elérni. Tehát ha erre vágysz, akkor kutyasuli, ha együtt tudsz élni azzal, hogy adott esetben a kutyád kicsúszhat az irányításod alól, akkor próbálkozhatsz könyvből is vagy minden maradhat így ahogy van.

2010. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elsőnek: Nem akarom leszoktatni arról h hajkurássza a madarakat, szerintem azt ő is élvezi, néha vadászni is szokott egy két csenevészebb szárnyasra, mondjuk volt már jópár alkalom amikor el is kapta őket :( A kérdés ara irányult, hogy azt el lehet e érni falkavezérség nélkül, hogy amikor így megbolondul, akkor ha szólunk neki egyből odajöjjön.

Második válaszolónak: Igen, ilyesmire gondoltam, köszi h kicsit bővebben leírtad, erre az esetre mondtam, hogy akkor annyira nem fontos, 4 éves kutya, 4 éve ezt csinálja, kicsit hiperaktív is, nagyonsokat fut, szóval szerintem óriási váltás lenne, ha most elkezdenénk átalakítani a sorrendet.

Szerinted ezek nélkül van értelme tanítani? Tehát ilyen ül fekszik, marad szavakra gondolok? Biztos macerásabb, de lehetetlen is?

Köszi a választ!

2010. máj. 28. 10:10
 4/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
52%

Ezt én nem értem....

A saját önzőséged miatt hagyod a kutyád vállán a falkavezérség terheti.

Azt hiszed ez olyan jó neki? Számára egy óriási felelősség,amivel nem biztos,hogy képes megbírkózni.

Olvass kérlek,hogy boldog és nyugodt kutyád legyen!

2010. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok! Tanítani mindig van értelme, az engedelmesség és a különböző trükkök tanítása nem feltétlenül függ egymástól, bár egy engedelmes kutyát tanítani is könnyebb. Olyan szintre így is eljuthatsz vele, hogy nyugodt körülmények között megcsinálja a feladatokat. Vizsgára vagy versenyre már magasabb fokú engedelmesség kell, mert ott nem jó, ha a kutya hirtelen önállósítja magát.


Nem akarom magamat fényezni, még nekünk is sokat kell dolgoznunk azon, hogy ne akarjon a kutya vadászni, én viszont ezt a feladatot tartom mindenekelőtt a legfontosabbnak, ugyanis ezen a kutya élete múlhat. Egyszerűen nem teheti meg, hogy vadászik, mert akkor lelőhetik! Másrészt viszont a vadászatot is a falkavezér indítja, tehát megintcsak nem teheti meg a kutya, hogy erről önállóan döntsön, ha valami prédát lát.

Szerintem nincs olyan életkor, amikor már késő lenne változtatni a korábbi, rossz szokásokon, gondolkozz el, hátha meggondolod magad!

2010. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
én az első vagyok. nos, nálunk sem megy ez a falkavezér dolog, egyrészt mert én a saját magam számára kellemetlennek tartom ezt a viszonyt (utálom az alá/fölérendelt viszonyt emberek között is, ezért is vagyok magánvállalkozó, nem bírok főnököt/beosztottat elviselni) viszont jelentem, az összes "parancs" működik így is. Persze teljesen más viszonyban, amit a falka-szerető kutyások úgysem értenek meg. Szerintem a lényeg a következetesség, ha a kutya érti a parancsaidat, akkor meg fogja csinálni. Azokba a magasságokba, ami a 100%-os nem madárkergetést jelenti, én meg nem is szeretném eljuttatni a kutyám. Azzal nem értek egyet, hogy csak és kizárólag a Fennel féle falkavezérségi módszer az egyetlen, ami a szentírás. Én pl. Ian Dunbar nevű kutya"pszichológus" írásaiban találtam meg azt az útmutatást, ami a mi habitusunknak - leginkább az enyémnek - megfelel. Az ő könyvei magyarul sajnos nem elérhetőek, de angolul elég sokminden fent van a neten tőle is.
2010. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Mostanában elég sokan félreértelmezik ezt a "falkavezér" témát.

Normális gazda-kutya kapcsolatban ilyen probléma fel sem merül, hogy ki a főnök, mert egyértelmű.

Erről vitatkozni meg tudományoskodni kb. olyan, mint mikor a rendőr fején van a walkman és egyfolytában az szól belőle, hogy belégzés-kilégzés.

Ahogy az ember a saját embergyerekének sem engedi meg, hogy dirigáljon a szüleinek, döntsön a háztartás dolgaiban, ugyanúgy ez a kutyának sem jár ki. Aki ezt nem tudja zsigerből megoldani, vegyen macskát vagy tengerimalacot.

2010. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szeritem igen..múltkor a kutyámat egy menekülő nyúlról hívtam vissza az erdőben...:) büszke is voltam rá
2010. máj. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Te miről beszélsz? Saját önzőségem? Amúgy meg kösz, hogy szó szerint idézel a Kutyapszichológiából, elolvastam, nincs rá szükségem, és szerintem ahogy már egy másik válaszoló is írta, kicsit túl van spilázva ez az egész, hogy nagy felelősség, meg minden. Rengeteg kutya van hasonló helyzetben, mégis csak a töredéke problémás. Nem lehet minden kutyára ráhúzni ezt a sémát. És néha gondolkodhatnál ahelyett h bemagolsz egy könyvet...

A többieknek köszi a válaszokat

2010. máj. 29. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!