Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik markajú kutyatáptól...

Melyik markajú kutyatáptól kell óvakodni illetve mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
1,5 eves 13 kilós kutyus, àtlagos mozgassal. Kertben, lakàsban plusz napi 2 séta.

2017. szept. 29. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amitől óvakodj: Chappy, Pedigré, saját márkás, 1500/10 kg... és ilyenek.


Én sokáig Dog Chow.val etettem, majd áttértünk a Brit Premiumra. Ez tökéletesen bevált.


Ja, a Royal Canint sem ajánlom.

2017. szept. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

NÉBIH felmérés szerint legjobbak:Ecopet,Select Gold,Natural&Delicious, Dog Chow.

De van fent neten kutyiskolák listája is, pontozással.Nem biztos hogy a drágák jobbak is, de azért én nagyonolcsóval nem etetném.

Én a kutyáimat hússal etetem, szárazat néha kapnak jó minőségűt.

A kutya húsevő állat, úgy kellene etetni, mint ahogy a farkas eszik.

Az ember azért fogja rá hogy jobb táppal, mert ez neki egyszerűbb mint kínlódni a véres hússal. De aki szereti a kutyáját, nem magával törődik, hanem mi jó a kutyának.

Amit mi emberek megeszünk, belesűrítenék ilyen kis bogyókba, és azt kéne állandóan rágnunk, mást nem kapnánk-hát kipróbálnám azokon, akik soha húst nem adnak szerencsétlen kutyájuknak. Vagy egész életükben vajas szalámis kenyeret etetnék velük.

2017. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmivel nem etetném aminek az ára 500 (ha az ember megteheti inkább 1000) Ft/kg ár alatt van és szintén semmivel ami kapható a hiperekben. Én Brit Care-rel etetek jelenleg és ha elfogy váltunk Acanara.

Egyébként amelyik márkák nagyon hypoltak és drágák de nem éppen jó az összetételük azok a Royal Canin, Eukanuba ezeket érdemes kerülni.

2017. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Chappit, Pedigree-t, és hasonlókat kerüld, meg úgy alapból mindent, aminek az összetevő listája valamilyen gabonafélével kezdődik.

Amit ajánlani tudok olcsóbb kategóriában, az a Fitmin, Brit Premium, illetve a Josera egyes tápjai (a Festival pl. tök jó, de az Economy-t inkább kerüld, az nem jobb az S-budget tápoknál), ezek kb. 500-700 Ft/kg-ra jönnek ki, ha nagy kiszerelésben veszed. Drágább kategóriában szerintem jó a Brit Care, Real Nature, N&D, Optimanova, Carnilove, ha megteheted, akkor Acana, Orijen. Illetve ha van időd, energiád, és nagyméretű fagyasztód, akkor BARF-ozhatsz is vele, de ennek alaposan nézz utána, mielőtt elkezdenéd.

2017. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összeset aminek a hústartalama nem éri el legalább a 30%-ot. Viszonyításképpen egy szuperprémium táp 70% fölötti hústartalommal rendelkezik.

A kimagaslóan jó tápok: Acana, Orijen, Natural & Delicious, Carnilove, ToTW, Real Nature,

A jó középkategóriás tápok pedig: Brit Care, Josera stb.


Amit javasolnék, hogy kerülj az a Royal Canin. Álltalában ez van a legjobban reklámozva az állateledel boltokban és rendelőkben ( az orvos jutalékot kap tőlük), de ez egy borzalmas táp ha ár-érték arányban nézzük és sokakat megtéveszt.

2017. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Platinum kutyatápot. Emberi fogyasztásra is alkalmas :) én ezzel etetem a kutyámat.
2017. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszönöm. Nagyjàbòl egyetértés van, hogy mit kell kerülni. Ezek a màrkàk ügy latszik a jó alapanyagok helyett a reklàmra költenek. Meg egy kérdés: kaptam a kutyàval együtt 10 kg Josera tàpot, de sajna mindjàrt lejàr. Dobjam ki ugye?
2017. szept. 29. 11:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami rossz: Pedigree, Purina (Friskies, Darling stb) Chappy, Sparos és Tescos tápok, Morzsi stb. + a Royal Canin


Amit javaslok: Brit Premium, Brit Care, Happy Dog, Josera, Bosch, Real Nature.

2017. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Maxitabi ***** válasza:
100%
Ne dobd ki.. ráhagyással állapítják meg a szavatosságot..de a felét add oda valakinek, vagy egy menhelynek!
2017. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne dobd ki!

Nem lesz annak még semmi baja sem.

De ha nem szeretnéd már odaadni a kutyádnak, akkor ajándékozd el egy menhelynek.

2017. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!