Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik markajú kutyatáptól...

Melyik markajú kutyatáptól kell óvakodni illetve mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
1,5 eves 13 kilós kutyus, àtlagos mozgassal. Kertben, lakàsban plusz napi 2 séta.

2017. szept. 29. 08:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írtok a kutyatápokról, főleg a Royal Canin döbbentett meg. Én ezt a cicáimnak szoktam venni, pont állatorvostól.Persze csak mellékesen adok nekik belőle, mert húsokat kapnak ők is, a kutyák is.

Szerintem is a csak táppal etetés nem helyes. A kutya húsevő állat, kell neki a rágás, a megfelelő csont, stb.Gyakorlatilag úgy kellene etetni mint ahogy a farkas eszik a vadonban.Az tápot nem lát.

Nekem aki csak táppal eteti, elhiszem hogy neki ez a könnyű, nem húst fagyasztgatni, fogdosni.De mondjuk mi emberek tápot mikor eszünk? Emberi tápot.Tápszert pici korunkban. Utána normális kaját eszünk.Vagy konzervet mikor eszünk? Ha elmegyünk kirándulni, üdülni. Normális esetben.

Akkor a kedvenceinket miért is etetjük táppal, konzervvel?

Én hússal etetem őket, és zöldséget kapnak mellé, ha főzöm a húst.Gabonát szinte semmit, vagy kevés rizst belefőzve.

Tápot vagy konzervet akkor adok/ heti egyszer talán/amikor soká jövök haza munkából és már nincs kedvem húst olvasztgatni.30 éve tartok kutyákat, macskákat, mindegyik jó fizikumú, egészséges/előfordul betegség néha/.Mindegyik szép kort ért el.Most legidősebb kutyám 16 éves, de nem látszik rajta a kora, el se hiszi akinek mondom. Macskám legidősebb 17 éves, rajta már látszik kicsit a kor, de még aktív, jól van.Az is igaz, bármi bajuk van, rohanok velük orvoshoz.

2017. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!