Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla és staffordshire...

Magyar vizsla és staffordshire terrier keverékből milyen kutyára számíthatok? Kan kutya. Házőrzőnek jó lehet?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 09:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem ennyit jelent csak nekem egy kutya!Félre értetettek!Imádom a kutyákat!Ép ezért adom vissza mert nem tudtam hogy ez benti kutya.És én lakásba nem akarok kutyát,ha akarnák akkor zseb kutyát keresnék.Köszönöm hogy itt segítetek hogy nem kinti kutya,mert nem tudtam.
2017. szept. 29. 10:42
 12/18 anonim ***** válasza:

Területőrző kutyák: Káj, Kangal, Kau, Moszkvai, Komondor, Kuvasz.

Jelző kutya: Puli.


Hirtelen más nem jut eszembe de kb ezek a területőrzésre való kutyák akik elviselik az itteni telet. Puli csak jelez.

Hozzáteszem, hogy ezek a fajták többsége hozzáértést igényel. Ennek hiányában komoly problémák adódhatnak.

2017. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az is a probléma, hogy a cigányok előszeretettel lopják a staff mixeket, ezért sem jó kitenni.

Azok a fajták, amik tényleg jó őrkutyák, hozzáértést és sok foglalkozást igenyelnek.

2017. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem felel meg a körülményeknek, akkor az a legjobb, ha most visszaviszed. Nem is értem, hogy "ennyit jelent neked a kutya" hozzászólásokat. Ha valaki hozna nekem egy dán dogot, vagy egy bulldogot, tuti visszavinném, hiába szeretem a kutyákat. A kérdező ettől még lehet jó gazdája egy házörzőnek. Attól, hgy nem lakásban tartja majd, még nem feltétlenül állatkínzó.

Persze jobb lett volna előbb tájékozódni, és utána elhozni a kiskutyát, de ha most visszaviszi nem lesz annak a kutyának semmi lalki baja.

2017. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekünk is vizslánk van, már 12 éves. Alapvetően reggeltől kb délután 4-ig a kertben van, de természetesen jó meleg háza van, ahová be tud menni. Utána pedig ha hazaértünk,beengedjük, ahol van egy kis helye, és jól érzi magát. Szeretett rohangálni, ugyhogy nem lehetett egész nap a házban. Mostmár öreg, inkább csak fekszik. Ugatni ugat, de házőrzőnek alkalmatlan, maximum agyon nyalogatná a betörőt. Iszonyatosan vágyik az ember közelségére, úgyhogy csak kinti tartás kinzás lenne számára, habár szerintem egy tényleg nagyon meleg kutyaházban nem fagyna meg. Szerintem tartsd a kutyát a közeledben, és nagyon szeretni fog téged. Ne csapd ki csak az udvarra :)
2017. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha visszaviszed és azt mondják, hogy "ugyanmár, semmi baja nem lesz kint", akkor ne higyj nekik, mert csak el akarják passzolni a kutyát. Esetleg akkor tartsd meg, ha tudnál neki valami garázst biztosítani éjszakára vagy valami hasonlóan kényelmes helyet. Sokan így oldják meg a benti kutyák tartását, ez egy jó módszer, ha nem szeretnéd bevinni a házba. Viszont kint tényleg ne tartsd, télen vagy megfagyna vagy halálosan legyengülne.
2017. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Várhegyibence ***** válasza:
umm nemtudom pontosan de asszem féllógófülü közepes méretű és barna lesz husszabb orral
2017. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%
Vidd is vissza, de SOHA ne.legyen másik.kutyád, mert alkalmatlan vagy a tartására. Ennyi és lehet höbörögni.
2017. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!