Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani ilyen nagytestű...

Tudtok mondani ilyen nagytestű/közepes testméretű kutyafajtákat?

Figyelt kérdés
Olyan fajtákat keresek, amik nagyon hűségesek a gazdájukhoz/családjukhoz, más emberekkel viszont nem puszi pajtáskodnak, tehát pl. ha épp kint van a kertben és valakinek megtetszik, nem tudja elcsalogatni meg ellopni. Nem szimpatikusak azok a kutyák, akik bárkivel elmennek. Viszont azt sem szeretném, ha agresszív legyen a többi emberrel. Tudom, nagyrészt ez szocializálás, nevelés kérdése, de ha már ennyi kutyafajta van, akkor biztos van a fajtáknak hajlamuk bizonyos dolgokra. Amikről eddig tudok, hogy ilyenek, amit keresek az rottweiler, dobermann, csau-csau, akita. Tudtok még esetleg? :)
2017. szept. 29. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Te mit tudsz nyújtani, biztosítani neki? Mert az általad felsorolt kutyák egy része kemény munkakutya és kezdő kutyásnak nem ajánlott, szinte kötelező vele a kutyasuli (roti és dobi) a másik meg az akita, miért akar mindenki akitát? Az akitások 80%-a hiába imádja mondjuk a kutyáját soha többé nem választaná a fajtát. Makacsok, és nem kinézet alapján választandó kutyák, és nem is az alapján hogy "jaj nem akarom hogy mással pajtizzon".


Úgy pedig nehéz kutyát ajánlani hogy nem tudjuk mennyi időt tudnál rászánni, hány óra fizikai és szellemi foglalkozás, milyen időközönként kutyasuli, milyen kutyás sport és munkakutyák esetén tanfolyam, hogy kinti-benti kutya lenne-e vagy csak kinti (dobit egyáltalán nem lehet csak kint tartani).

2017. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hát az akita pont nem az a fajta akit nem tudnak ellopni :D Bár is az enyémet szerintem bárki el tudná pár szép szóval csalni, nagyon szereti az embereket.
2017. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nekem két berni pásztorom van. Elég tekintélyes méretekkel rendelkeznek, és, bár nem harapnak, mert "jámbor" jószágok, én azért nem merném a nyakamat tenni rá, hogy bárkit beengednének, ha nem vagyok itthon. Mindig figyelik a gazdi reakcióját, és képesek teljesen egy húron pendülni velem. Persze azért, hogy ezt elérhessük, foglalkozni kell velük! Egyébként bújós medvék, az egész lényüket a gazdinak szentelik.

Ha nekem nem szimpatikus valaki, az nekik sem az.

Az életemet is rájuk bíznám! De ezt persze csak akkor érti meg az ember, ha volt már bernis gazdi. :)

Minden nevelés kérdése, akárcsak az embernél.

2017. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Leírtam, mi alapján keresek kutyát, az alapján kéne ajánlani. Nekem igenis fontos, hogy gazdacentrikus legyen, nem tudom, hol olvastad, hogy kinézet alapján akarok kutyát.

Kertes házban lesz, lesz kinti hely, de bejöhet ha akar, egyedül a hálószobába nem.

Nem is lényeges, mennyi időt szánnék rá, mert mivel sok szabadidőm van, nyilván a kutyához alkalmazkodom majd. Tehát hiába írtam volna, hogy ó, én vinném akár napi három órát sétálni, a roti pl. nem is igényel annyi mozgást. Szoktam biciklizni, de ha rotim lesz, azt nyilván nem viszem magammal olyankor, de ha egy futást kedvelő kutya lesz, akkor azt igen.

Kutyasuliról is tudom, hogy kell. Az itteniben vannak klubok is, ahová az alap engedelmességi gyakorlatok után lehet vinni, pl. van ÖV, agility, nyilván abban vinném, amit a kutya igényel. Nekem ennyi igényem van vele szemben, hogy hűséges legyen hozzánk, pont. Az nem érdekel, ha makacs, van hozzá türelmem, és időm is.

Ha nagyon akarok valamit még mondani, akkor azt mondanám, hogy ne legyen lehetetlen lemozgatni, vagyis ne kelljen vele órákat futni, mert azt az egészségügyi állapotom nem engedi meg. Azonban a biciklizés mehet minden mennyiségben, szóval ha bírja a futást, az lehet jó neki, ha jön velem.

Szívesen tanítanék meg neki új dolgokat, de azt szerintem minden kutya szereti, ha tanítják. Ha meg nem, majd úgyis mondjátok.

Hát ennyi végülis :) A munkám otthonról végezhető lesz (most még tanulok), tehát bőven lesz időm rá, lesz rend az életében, ha pl megszokja, hogy milyen időpontban kap enni/megyünk sétálni, akkor azt fogom tudni tartani mindig.

Tehát idő van, energiám is (egyedül a futást nem szabad nekem), anyagilag is el tudunk tartani egy nagytestű kutyát, van tartalék, ha hirtelen orvoshoz kell vinni, szóval tényleg az érdekel legjobban, hogy a kutya hűséges legyen mert amit majd ő igényel, szerintem biztosítani tudjuk neki a párommal.


2. válaszoló:

Pedig ezt is gyk-n olvastam, de akkor lehet, rosszul emlékszem, vagy nem tudom :D

2017. szept. 29. 21:41
 5/8 A kérdező kommentje:

3.

Köszi, átgondolom a berni pásztort is :)

2017. szept. 29. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elcsalogatás, és az idegenekkel való bizalmatlanság azért némileg nevelés kérdése is.

De a leírtak alapján nekem még a Cane Corso jutott eszembe.

2017. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
43%
Én a berniknek megtanítottam, hogy ételt csak akkor fogadhatnak el, ha a "kér" szót hallják, és akkor a mancsukat a combomra kell tenniük. ÉS, az ételt CSAK az edényükből ehetik meg.
2017. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Apukámnak sárplaniai farkasölője van (sarplaninac), azt el nem lopja senki. Tekintélyes méretű, területféltő házőrző. Okos, hűséges, megtűri,akit a gazdája beenged, de nem könnyen csábítható barátkozásra. A közeli családdal játszik, de inkább egy gazdásnak mondanám. Ételt senkitől, csak apától fogad el, azt is csak akkor eszi meg, ha egyedül marad. Így hála az égnek nincs esély a mérgezésre!
2017. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!